INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Maj, 2021

Dystans całkowity:1726.00 km (w terenie 58.00 km; 3.36%)
Czas w ruchu:56:33
Średnia prędkość:22.33 km/h
Maksymalna prędkość:58.00 km/h
Suma podjazdów:6576 m
Suma kalorii:30185 kcal
Liczba aktywności:29
Średnio na aktywność:59.52 km i 4h 02m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
8.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 31 maja 2021 · | Komentarze 0

Ruszyły zapisy na 3 edycję Maratonu Elbląskiego. Kto nie ma pomysłu na najbliższą niedzielę, a czuje się mocny rowerowo to serdecznie zapraszam do wspólnego kręcenia. Wszystkie szczegóły są tutaj: http://www.marecki.home.pl/maraton-elblaski.html

Dane wyjazdu:
47.00 km 0.00 km teren
03:19 h 14.17 km/h:
Maks. pr.:42.00 km/h
Temperatura:16.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

MWR#51 NOWY DWÓR ELBLĄSKI

Niedziela, 30 maja 2021 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Jegłownik-Nowy Dwór Elbląski-Ząbrowo-Fiszewo-Gronowo Elbląskie-Żurawiec-Raczki Elbląskie-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem)Trasa trzeciej w tym roku Miejskiej Wycieczki Rowerowej prowadziła do Nowego Dworu Elbląskiego. Na płaskiej, typowo żuławskiej trasie wprowadzało rowery w ruch 68 rowerzystek i rowerzystów.

Zabytkowy dom z 1795 roku znajdujący się w Nowym Dworze Elbląskim, tuż przy drodze krajowej Elbląg-Malbork już od kilku lat przyciąga uwagę trwającymi pracami remontowymi. Wieść gminna niosła, że w tym zabytku architektury drewnianej była w przeszłości karczma, i po remoncie także karczma ma powstać.

Spotkanie z właścicielem tego domu, Panem Filipem Gawlińskim, prezesem Funduszu Ochrony Zabytków Architektury Drewnianej dało odpowiedź na wiele pytań i zapoznało nas z historią budynku, który … wcale karczmą wcześniej nie był, a za to był domem z podcieniem.

Zanim jednak dotarliśmy do celu naszej wycieczki opuściliśmy Elbląg ulicą Nizinną, która wyprowadziła nas w kierunku obwodnicy Elbląga. Dalej przez Władysławowo dotarliśmy do Wikrowa, gdzie przy starym cmentarzu mennonickim zrobiliśmy pierwszy postój.
Dalsza droga prowadziła przez Jegłownik, skąd już tylko 2 km dzieliły nas od Nowego Dworu Elbląskiego.

Tutaj już czekał na nas Pan Filip Gawliński, który z wykształcenia jest historykiem sztuki i pasjonująco zapoznał nas z historią zabytkowej konstrukcją, jak i losem innych żuławskich zabytków. Po części teoretycznej nadszedł czas na zajrzenie do wnętrza zabytku, którego jeszcze około 2 lata dzielą od odzyskania pełnej świetności.

Wszystko co dobre szybko się kończy, więc i my po prawie godzinnym obcowaniu z drewnianymi belkami, stolarką okienną, drzwiami i okiennicami zakończyliśmy wizytę w tym przyjaznym miejscu. Czas było ruszać w dalszą drogę i poruszać trochę odzwyczajonymi od pedałowania nogami.

Okrężna droga powrotna prowadziła przez Ząbrowo do Fiszewa, gdzie zrobiliśmy przerwę cateringową, podczas której każdy otrzymał wsparcie energetyczne w postaci wafelka. Wsparcie przydatne, bo od teraz zmagaliśmy się z dość silnym wiatrem z kierunków północnych, który skutecznie spowalniał naszą jazdę. Także debiutujący na trasach MWR 5 letni Tomek oraz trochę starsza Nina dawali sobie dobrze radę.

Niebawem minęliśmy Oleśno i Gronowo Elbląskie, za którym mogliśmy cieszyć się z nowego asfaltu na odcinku do Jasionna. Bardzo zniszczona droga jest obecnie równa, wygodna i bezpieczna. Chcąc ominąć jazdę drogą krajową, pojechaliśmy nieco na około przez Jezioro i Żurawiec, tak aby wyjechać w Raczkach Elbląskich i wjechać do Elbląga.

Zanim to jednak nastąpiło to zatrzymaliśmy się przy najniżej położonym punkcie w Polsce, czyli sławnej depresji. Tam każda z uczestniczek i uczestników posiadający książeczkę turystyki kolarskiej PTTK otrzymał stempel poświadczający udział w Miejskiej Wycieczce Rowerowej (MWR). Przypominamy, te stemple bardzo przydadzą się w grudniu, podczas rozstrzygnięcia konkursu na najaktywniejszego uczestnika MWR. Warto je zbierać podczas naszych wyjazdów, gdyż w tym roku .

Nasz podróż skończyła się przy rondzie Żuławska/Warszawska skąd każdy rozjechał się w swoją stronę.

Serdecznie dziękuję wszystkim partnerom za pomoc, elbląskim mediom za skuteczną promocję wycieczki, a przed wszystkim rowerzystkom i rowerzystom za wspólnie spędzony czas i spokojną oraz bezpieczną jazdę.

Na kolejną jazdę spod znaku Miejskich Wycieczek Rowerowych zapraszam 27 czerwca. W ramach CIS-owej wycieczki odwiedzimy Kadyny i jeszcze jedno, ciekawe miejsce.


Dane wyjazdu:
34.00 km 4.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:14.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam z TVS

Sobota, 29 maja 2021 · | Komentarze 0

Dzisiaj przyjechała do Elbląga na zaproszenie Urzędu Miejskiego Telewizja Silesia (TVS).
Realizuje ona program „NA DWÓCH KOŁACH” https://tvs.pl/seria/na-dwoch-kolach/ który powstał z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia, które podróżują, by odkrywać nowe miejsca, ale także dla samej przyjemności jeżdżenia na rowerze.

A jak na dwóch kołach, to nie mogło mnie tam zabraknąć ;-). Z grupą kolegów zrobiliśmy krótką rundę do Diabelskiego Kamienia będąc w jej trakcie filmowani, powiedziałem parę słów o Bażantarni, wspięliśmy się na Górę Chrobrego z dronem nad głową - ekipa z TVS miała rowery elektryczne, cwanie! :-)).

Wcześniej, zobaczyłem akcję pod Piekarczykiem, a na koniec przezprowadziłem  Ślązaków przez miasto na przystań Grupy Wodnej na rzece Elbląg. 

Kto wie, czy jutro nie będziemy filmowani podczas startu MWR?
Dane wyjazdu:
81.00 km 0.00 km teren
03:15 h 24.92 km/h:
Maks. pr.:51.00 km/h
Temperatura:11.0
Podjazdy:621 m

TRENINGOWO Z ANDRZEJEM

Sobota, 29 maja 2021 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG-Łęcze-Tolkmicko-Pogrodzie-Brzezina-Huta Żuławska-Milejewo-Nowe Monasterzysko-Kamiennik Wielki-Gronowo Górne-ELBLĄG

Bladym świtem, a w sumie nocą, ruszyliśmy na trasę mojej pętli treningowej. Tym razem w odwrotnym, łatwiejszym kierunku. Andrzej dosiadał swojego nowego Krosa i trzeba przyznać, cisnął mocno. A że blat ma u niego 52 zęby, to i snułem się z tyłu próbując nieśmiało dogonić kolegę :-)

Lekko nie było, ale za to jak śniadanie smakowało wybornie!


W drodze po Andrzeja


Endrju i jego  speed cherry :-)


Kategoria TR, WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
13.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 28 maja 2021 · | Komentarze 2

Burza mnie dzisiaj uwięziła, ale że nie trwała zbyt długo ...

Na zdjęciu budowa bloku przy Neonowej. Okna wychodzą na dwutorową linię tramwajową i jedną z najruchliwszych arterii Elbląga, czyli ulicę Grunwaldzką.
Mam nadzieję, że okna będą miały z 5 szyb dobrze tłumiących hałas, chociaż w sumie to w ogóle nie powinno ich tutaj być. Ani ich otworzyć, ani popatrzeć nie ma na co. 


Dane wyjazdu:
25.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 27 maja 2021 · | Komentarze 0

Mam w domu sporo ... dyskietek komputerowych. Już wiem co z nimi zrobię ;-)


Dane wyjazdu:
62.00 km 0.00 km teren
02:45 h 22.55 km/h:
Maks. pr.:52.00 km/h
Temperatura:11.0
Podjazdy:401 m

ŚRODOWE LATARECZKI-WIELKI KAMIEŃ

Środa, 26 maja 2021 · | Komentarze 3

Trasa: ELBLĄG-Gronowo Górne-Kamiennik Wielki-Kwietnik-Zastawno-Sąpy-Borzynowo-Aniołowo-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

MAPA

GALERIAByło latarkowo, deszczowo, burzowo, a nawet fochowo :-)). Nie ma to jak aktywnie spędzić popołudnie na ciekawej, bardzo urozmaiconej trasie po Wysoczyźnie Elbląskiej. Ciekawej tym bardziej, że Wielki Głaz w Kwietniku miałem okazję widzieć po raz pierwszy.

Dzięki wszystkim za wspólne pogaduchy i kręcenie, szczególne wyrazy uznania dla szanownego Orga :-)Dane wyjazdu:
39.00 km 8.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

ROWEROWY SPACER Z LEŚNIKIEM - EDYCJA 1

Wtorek, 25 maja 2021 · | Komentarze 0GALERIA
Pierwsza odsłona „Rowerowych spacerów z leśnikiem” już za nami. Tajemnice Bażantarni na krótkiej, 8 km trasie czerwonym szlakiem do wiaty Parasol i z powrotem poznawała grupa 8 osób, która nie wystraszyła się nisko wiszących nad drzewami chmur.

Nowa inicjatywa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Nadleśnictwa Elbląg ma na celu przybliżenie znajomości flory i fauny elbląskiej Bażantarni poprzez aktywne spędzenie popołudnia na rowerze. Na pierwszym rowerowym spacerze przewodnikiem był Jarosław Mytych, starszy specjalista ds. edukacji leśnej i turystyki w Nadleśnictwie Elbląg, dzięki któremu mogliśmy zapoznać się z najbardziej charakterystycznymi roślinami na trasie. A na deser mieliśmy okazję obejrzeć dzięcioła czarnego, który pięknie zapozował grupie na pniu drzewa, ale sfotografować jednak się nie dał.

Wycieczka prowadzona bardzo spokojnym tempem i z licznymi postojami zaczęła się przy zabytkowej siedzibie Nadleśnictwa Elbląg, czyli przy dawnym pałacu Augusta Abbega przy ulicy Marymonckiej 5, a zakończyła się na polanie z wiatami Irenka i Margitka. Dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam osoby jeszcze niezdecydowane. Naprawdę warto spędzić dwie godziny w otoczeniu zielonej przyrody.

Nasz cykl będziemy kontynuować w kolejnym miesiącu podczas dwóch spotkań zaplanowanych na 8 i 22 czerwca. Zawsze we wtorek, zawsze o godzinie 17:00. Dokładne miejsca zbiórek będą podawane w osobnych zapowiedziach.
Kategoria WYCIECZKI <50


Dane wyjazdu:
86.00 km 1.00 km teren
03:31 h 24.45 km/h:
Maks. pr.:43.00 km/h
Temperatura:13.0
Podjazdy:477 m

MYŚLICE

Wtorek, 25 maja 2021 · | Komentarze 3

Trasa: ELBLĄG-Krzewsk-Stankowo-Rychliki-Gisiel-Myślice-Gołutowo-Rychliki-Jelonki-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

MAPA

Trasa Maratonu Elbląskiego wymagała sprawdzenia pewnego odcinku przed Myślicami. Drobny deszczyk kapiący na mnie przez cała trasę nie mógł być więc wymówką - zawodnicy muszą mieć na 444 km trasie odrobinę komfortu ;-)

W samych Myślicach nigdy nie zajrzałem na lokalną - a kiedyś znaczący węzeł kolejowy - stację kolejową, więc dzisiaj nadrobiłem te zaległości. Zieleń pochłonęła bez ją bez reszty i rządzi całkowicie.

Myślice - dawna stacja kolejowa

 
Komorowo Żuławskie. Lichy ten pociąg, ale sztuka jest sztuka. Wycieczka zaliczona :-))


Zieleń i żółć zaświadczają, że to jednak nie listopad ;-)


Co on ma się ze mną :-))

Dane wyjazdu:
41.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:11.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 24 maja 2021 · | Komentarze 0

Kto rano wstaje, temu ... błoto po nogach daje. Ale dlaczego na płytach? :-)