INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.88 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
50.00 km 15.00 km teren
04:02 h 12.40 km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:

POMORSKA DROGA ŚW. JAKUBA - Etap II Frombork - Elbląg

Środa, 24 września 2014 · | Komentarze 0


Trasa: FROMBORK-Nowiny-Krzyżewo-Chojnowo-Tolkmicko-Kadyny-Suchacz-Pęklewo-Nadbrzeże-Kamiennik Wielki-ELBLĄG

GPS

PEŁNA FOTOGALERIA (444 zdjęcia z opisem)

Od Fromborka zaczęli swój udział w pielgrzymce rowerzyści z Niemiec. Silna grupa 8 osób z których sześć jechało na rowerach a dwie w samochodzie. Ciekawostką był fakt, że nie jechali na swoich rowerach a były one wypożyczone przez organizatora. Wiązało się to z pewnymi kłopotami, bo nie były one ani dopasowane do jadących na nich ludzi,  a i technicznie przedstawiały kiepski widok.  Na szlaku pojawili się też Andrzej z Bielska Białej oraz Janusz z koszalińskiego stowarzyszenia ,,Roweria''

Drugi etap wiódł po drogach leśnych Wysoczyzny Elbląskiej, które zwłaszcza w okolicach Chojnowa dały się wszystkim we znaki. Nie obyło się bez pchania rowerów, bo szlak był mocno zapiaszczony i do tego pod górkę. Krótkie zwiedzanie Chojnowa ograniczyliśmy do dwóch zabytkowych kapliczek, z których zwłaszcza jedna - Arma Christi jest bardzo oryginalna i unikatowa. Jeden z wypożyczonych rowerów nie wytrzymał trudów jazdy i po zerwaniu łańcucha trafił na bagażnik, a rowerzysta jechał na rowerze zapasowym. 

Dalsza jazda to trasa widokowa nad Zalewem Wiślanym, która wszystkim bardzo się spodobała i w końcu szlak doprowadził nas do Tolkmicka, gdzie czekało na nas zwiedzanie kościoła Św. Jakuba. Była okazja wypić herbatę/kawę na plebanii i podbić stosownym stemplem paszport pielgrzyma. 

Potem dotarliśmy do Kadyn jadąc także wzdłuż Zalewu Wiślanego. W Kadynach nastąpił postój przy Dębie Bażyńskiego i przy klasztorze ojców Franciszkanów połączonym z podziwianiem panoramy z punktu widokowego. W Kadynach byłem zmuszony też w związku z upływającym nieubłaganie czasem zmodyfikować trasę. Pielgrzymów czekało bowiem zwiedzanie Elbląga, a szlak niebawem miał wspiąć się ponownie na Wysoczyznę Elbląską aż do Jagodnika. Dlatego też w Nadbrzeżu  skręciliśmy w prawo i jadąc drogą wojewódzką 503 szybko i sprawnie dotarliśmy do Hotelu Arbiter, gdzie nasi goście mieli nocleg. 
Kategoria OR, WYCIECZKI <50, CAMINOKomentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa ymokr
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]