INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
133.00 km 10.00 km teren
06:00 h 22.17 km/h:
Maks. pr.:43.00 km/h
Temperatura:5.0
Podjazdy:723 m

WAPLEWO WIELKIE, SZTUM

Sobota, 31 października 2015 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Nowina-Komorowo Żuławskie-Węzina-Drużno-Jelonki-Rychliki-Kwietniewo-Dzierzgoń-Ankamaty-Waplewo Wielkie-Stary Targ-Mleczewo-Czernin-Sztum-Zajezierze-Sztumskie Pole-Uśnice-Węgry-Gościszewo-Malbork-Królewo-Kaczynos-Ząbrowo-Jegłownik-Wikrowo-ELBLĄG

GPS

BIKEMAP

FOTOGALERIA
Rześkie -4 stopnie powitały mnie o poranku w okolicach Jeziora Druzno. Potem było już lepiej, ale mgły krążyły jeszcze długi czas. W końcu jednak słońce uporało się z porannym chłodem i popychany południowo-wschodnim wiatrem pojechałem na zachód.
W drodze zauważyłem trwającą przebudowę DW 527, teraz na odcinku Rychliki-Kwietniewo. Jest szansa, że nie usuną wszystkich drzew przy drodze, a i droga dla rowerów z asfaltu powstanie. Elegancko.

Rzuciłem okiem na wyremontowany pałac rodu Sierakowskich w Waplewie Wielkim. Prezentuje się okazale i bardzo pięknie. Warto będzie zajrzeć kiedyś do środka, bo tam też podobno zaszły duże zmiany.

Tak samo jak w Sztumie, gdzie jadąc tajemniczą ścieżką między torami kolejowymi a Jeziorem Sztumskim dotarłem do miejsca piknikowo-sportowego w Zajezierzu z pięknym widokiem na wspomniane jezioro. Odpoczynek umilały liczne skamieliny jaszczurek wylegujące się na kamieniach ;-). Nieopodal ujrzałem odrestaurowany dworek w którym to – jak głosi stosowna tablica – przebywał, bojownik o polskość Powiśla w 1920 roku, pisarz Stefan Żeromski. Posiadłość jest obecnie w rękach prywatnych i bez problemów można tylko podziwiać kute ogrodzenie i pomnik przyrody w postaci jesiona wyniosłego.

Ze Sztumu do Malborka postanowiłem nie kopać się z koniem w postaci zapchanej blachosmrodami DK 55 i ruszyłem Szlakiem Zamków Gotyckich. Jadąc tym razem pod prąd (cudowny odcinek leśnego, jesiennego singla Sztumskie Pole-Uśnice) dotarłem w okolice malborskiego cmentarza i tam skorzystałem z przewagi, jaką daje jazda rowerem w korku.

Spojrzałem jeszcze na budowę drugiego mostu na Nogacie i wykonałem tradycyjno-obowiązkową fotkę zamku krzyżackiego :-). Wyjazd z Malborka odbywał się już w pełnej paranoi ruchu samochodowego i z dużą ulgą zjechałem z DK 22 w Królewie skąd spokojnie bokami potoczyłem się do Elbląga.
Kategoria WYCIECZKI 50-150Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa denat
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]