INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.88 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
145.00 km 5.00 km teren
06:24 h 22.66 km/h:
Maks. pr.:45.00 km/h
Temperatura:4.0
Podjazdy:880 m

WIEŻA i GROBLA KRAINY KANAŁU ELBLĄSKIEGO

Sobota, 7 listopada 2015 · | Komentarze 4

Trasa: ELBLĄG-Pasłęk-Sambród-Małdyty-Miłomłyn-Ligi-Boreczno-Zalewo-Jarnołtowo-Lepno-pochylnie Kanału Elbląskiego Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie-Jelonki-Karczowizna-Węzina-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

GPS

BIKEMAP

FOTOGALERIA


Do stałej – dwuosobowej jak na razie - ekipy wycieczek spod znaku ,,Po co spać jak, jak można jechać’’ dołączył tym razem jeszcze Krzysiek i w trójkę ruszyliśmy do Miłomłyna, gdzie w tym roku pojawiła się wieża widokowa.

Całonocne opadu deszczu łaskawie zakończyły się przed 4 rano, kiedy to nasze rowery nabierały powoli prędkości zmagając się z przeciwnym wiatrem już na wyjeździe z Elbląga. Jazdę do Miłomłyna poza tym urozmaicały przelotne opady oraz mgła, która nasiliła się po podjeździe za Pasłękiem. Tak więc warunki pogodowe zapewniły nam ,,doskonałą’’ widoczność, bo po wdrapaniu się na wieżę słońce nagle nie wyszło. Ale jakie to miało znaczenie :-).

Najciekawsze jednak jest to, że odnieśliśmy wrażenie że z tej wieży nie ma żadnego ciekawego widoku! I nawet bezchmurne niebo niewiele by tu pomogło. Z jednej strony las, z drugiej drzewa sięgające powoli szczytu wieży, z trzeciej i czwartej strony panorama Miłomłyna, które nie jest jakimś szczególnie urokliwym miejscem na ziemi. Powstaje pytanie po co i dla kogo ten obiekt powstał właśnie tutaj?

Po zejściu ze wzgórza (noszenie rowerów po krótkich schodach mieliśmy gratis, bo droga dojazdowa została zagrodzona płotem) udaliśmy się nad Kanał Elbląski rzucić okiem na zrewitalizowaną śluzę komorową. Napęd ręczny został, tak więc jest OK.

Potem wzdłuż Kanału Iławskiego pożeglowaliśmy z wiatrem do wsi Ligi, skąd najbliżej było dotrzeć do grobli dzielącej Jezioro Karnickie, którą jest poprowadzony Kanał Iławski łączący Kanał Elbląski z Jeziorakiem. Grobla jest mocno zarośnięta drzewami, ale wzdłuż brzegu kanału znaleźliśmy drogę którą dało się jechać.

Nie polecam zwiedzania grobli latem, bo liście, trawy i krzaki skutecznie utrudnią poruszanie się a i widok grobli i jeziora nie będzie możliwy razem. Obejrzeliśmy też wrota przeciwpowodziowe tuż przed groblą zabezpieczające ją przed zbyt wysokimi stanami wód.Po tych wszystkich atrakcjach hydrotechnicznych pozostało nam szybko nawigować do Elbląga, który osiągnęliśmy wracając przez uśpione już snem zimowym pochylnie Kanału Elbląskiego oraz mocno odwodniony sam kanał.

Dziękuję Panowie za wspólne kręcenie i do następnego :-).

Komentarze
MARECKY
| 18:41 wtorek, 10 września 2019 | linkuj Dziękuję za cenne info :-)
GośćJarek | 06:41 wtorek, 10 września 2019 | linkuj Grobla jest obecnie super, chwasty skoszone, można zrobić sobie świetny spacer od wsi Ligi do wsi Zagadka.
MARECKY
| 19:36 wtorek, 10 listopada 2015 | linkuj Wieżę oczywiście odwiedzę w lepszej porze roku, ale cudów się nie spodziewam. Jeziorak za daleko, oj za daleko :-)
kgrzany
| 22:13 niedziela, 8 listopada 2015 | linkuj Po dzisiejszej lekturze różnych wpisów okazuje się, że pochylnie w różnych miejscach w tym tygodniu zwiedziło niemal pół Elbląga. Może jednak coś widać z tej wieży na południe albo li na zachód , jakiś Jeziorak czy cuś. Pozdrawiam
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa eniec
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]