INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
38.00 km 4.00 km teren
03:00 h 12.67 km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy:190 m
Rower:BOCAS

MIEJSKA WYCIECZKA ROWEROWA#19-DĄB HOGO

Niedziela, 22 października 2017 · | Komentarze 4

Trasa: ELBLĄG-Rubno Wielkie-Próchnik-Łęcze-Pagórki-Ogrodniki-Jelenia Dolina-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem)
Jesienna aura z deszczem wiszącym w powietrzu towarzyszyła październikowej edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych. Mimo to 32 osoby stawiły się na starcie wycieczki prowadzącej w kierunku ukrytego w lasach Wysoczyzny Elbląskiej Dębu Hogo.

To już ósma w 2017 roku Miejska Wycieczka Rowerowa, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUW i Biurem Podróży Variustur.

Pomnikowy okaz liczący około 500 lat i mierzący ponad siedem metrów w obwodzie jest rzadko widziany z perspektywy rowerowego siodełka. Wykorzystując obecność w naszym gronie Leszka Marcinkowskiego, przewodnika PTTK i Prezesa Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej dowiedzieliśmy się skąd pochodzi nazwa dębu i jaka związana jest z tym legenda.

Tym razem nam się udało, chociaż nocne opady deszczu nie sprzyjały płynnej jeździe. Na niełatwą, prowadzącą pod górę trasę przyjechała do Elbląga z Braniewa grupa rowerowa ,,Szybki Struś’’. Niestety, jej najmłodszy członek, 8 letni chłopiec nie dał rady trudom jazdy i w Próchniku grupa zawróciła do Elbląga.

Dalsza trasa wycieczki prowadziła przez Łęcze, gdzie na punkcie widokowym będącym jednocześnie najwyżej położonym punktem na trasie wycieczki uczestnicy otrzymali cukierki ufundowane przez sponsora Biuro Podróży Variustur, który jest nowym sponsorem Miejskich Wycieczek Rowerowych.

Zatrzymaliśmy się jeszcze przed Pagórkami obejrzeć monument upamiętniający pierwszy przyjazd cesarza Niemiec Wilhelma II do Kadyn. Potem walcząc z przeciwnym wiatrem dotarliśmy do Jeleniej Doliny i po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy najpiękniejszy krajobrazowo odcinek drogi do Krasnego Lasu. Piękne kolory jesiennego lasu otaczały nas z każdej strony, także pod kołami rowerów szeleściły dywany kolorowych liści. Do pełni szczęścia brakowało kilku promieni słońca, których jednak się nie doczekaliśmy.

Po dotarciu do ulicy Fromborskiej w Krasnym Lesie skorzystaliśmy z nowej drogi rowerowej, która doprowadziła nas do pętli tramwajowej przy ulicy Ogólnej, gdzie Miejska Wycieczka Rowerowa uległa rozwiązaniu.

Dziękuję Leszkowi Marcinkowskiemu Prezesowi PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Kamilowi Zimnickiemu z Klubu Turystycznego im. C. Pudora za pomoc organizacyjną przy wycieczce. Dziękuję także Bogdanowi i Szymonowi Uhrynowi z biura podróży Variustur za wsparcie sponsorskie i pomoc organizacyjną. Podziękowania należą się także elbląskim mediom za skuteczne nagłośnienie wycieczki oraz wszystkim uczestnikom za wspólną, bezpieczną i spokojną jazdę

Na następną jazdę Miejskich Wycieczek Rowerowych zapraszam już 19 listopada.
Komentarze
MARECKY
| 20:38 piątek, 27 października 2017 | linkuj I wszystko jasne. Dzięki za odwiedziny, zapraszam w listopadzie bo będzie znacznie łatwiej.
Gość | 06:52 piątek, 27 października 2017 | linkuj Nieścisłość;grupa z Braniewa dostosowując tempo jazdy do najmłodszego uczestnika wróciła przez Suchacz,Tolkmicko ,Krzyżewo(najmłodszy z rodziną odjechał samochodem)Frombork do Braniewa
MARECKY
| 14:57 poniedziałek, 23 października 2017 | linkuj O tak
Nefre
| 14:50 poniedziałek, 23 października 2017 | linkuj Dąb bardzo okazały...
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa obser
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]