INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.88 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
37.00 km 0.00 km teren
02:22 h 15.63 km/h:
Maks. pr.:32.00 km/h
Temperatura:22.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

POPOŁUDNIOWA WYSPA NOWAKOWSKA

Wtorek, 28 czerwca 2022 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Bielnik I-Bielnik II-Kępa Rybacka-Kępiny Wielkie-Nowakowo-Kępa Rybacka-Bielnik II-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)Przyszły chmury, przez chwilę pokropił deszczyk i temperatura zrobiła się bardzo rowerowa. Nie dziwi więc fakt, że prawie 40 osób stawiło się na pierwszą z trzech popołudniowych wycieczek rowerowych zorganizowanych w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR-em 2022”.

Start zaplanowany został naprzeciwko mety, bowiem ruszyliśmy z bulwaru przy napisie ELBLĄG, aby po przejechaniu 33 km dotrzeć na drugą stronę rzeki do kawiarni Przystań Grupy Wodnej. Tradycją bowiem stało się kończenie wakacyjnych, popołudniowych wycieczek lodami sponsorowanymi przez Gminę Elbląg po terenie której mamy przyjemność jeździć rowerami.

Z Elbląga wyjechaliśmy ulicą Radomską i przez Bielnik I dotarliśmy wzdłuż Kanału Jagiellońskiego do Bielnika II. Dalej droga prowadziła dobrze znaną trasą widokową nad Nogatem i Cieplicówką, a mniej znany dla grupy odcinek zaczął się chwilę potem. Na miejsce dawnej przeprawy promowej dojechaliśmy bowiem znowu wzdłuż Cieplicówki i Nogatu. Trasa oczywiście nie była powtórzona.

W miejscu gdzie pracował kiedyś prom Wacław II zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę, powspominaliśmy dawną przeprawę, pojawiły się też opinie, że most pontonowy z Nowakowa może trafić nad Nogat. Zobaczyliśmy też pięknie kwitnącą lilię wodną (nenufar).

Po chwili odpoczynku ruszyliśmy do Nowakowa, gdzie w sklepach grupa uzupełniła zapasy napojów. A potem nastąpił drugi, mniej znany odcinek w kierunku Kępy Rybackiej, po którym ponownie znaleźliśmy się na wale przeciwpowodziowym Nogatu. Ponownie przejechaliśmy przez Bielnik II i inną drogą dotarliśmy do ulicy Radomskiej, która wprowadziła nas do Elbląga.

Teraz pozostało udać się na wspomniane lody ufundowane przez Gminę Elbląg, które czekały na nas w kawiarni nad rzeką Elbląg. Dochodziła godzina 20 i zapewne dlatego nie wszyscy mieli ochotę, na ten – co tu ukrywać – kaloryczny przysmak.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólne i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz za bezpieczną jazdę. Szczególne podziękowania kieruję do sponsora zimnych smakołyków.

Kolejna popołudniowa wycieczka rowerowa odbędzie się 19 lipca. Start o godzinie 17:00 z pętli na ulicy Ogólnej. Odwiedzimy dolinę rzeki Kamienica.
Kategoria WYCIECZKI <50Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa sobot
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]