INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
25.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

JACEK JEDZIE DO CZĘSTOCHOWY

Piątek, 26 maja 2023 · | Komentarze 0

Jacek Lemierski po raz czwarty wyruszył w Charytatywny Rajd Rowerowy. Ja zaś pierwszy raz mogłem w tym przedsięwzięciu chociaż chwilę osobiście uczestniczyć.  Tym razem start miał miejsce spod Wojewódzkiego  Szpitala Zespolonego w Elblągu a meta będzie na Jasnej Górze w Częstochowie.

Jacek będzie jechał bez przerwy i drugiego dnia dojedzie do Częstochowy gdzie powitają go Rotarianie z Rotary Club Częstochowa. Jacek mieszka wraz z rodziną w Częstochowie, a jego rodzice niedaleko Elbląga w Lisowie – stąd ten wybór trasy.

Ma ona długość około 630 km, a Jacek postawił sobie limit 26-28 godzin na jej przejechanie. 
Postępy na trasie można obserwować tutaj.

GALERIA (pierwsze kilometry)Hasło tegorocznego Rajdu brzmi: „Jacek z onkologią”. Po raz pierwszy patronat nad tym wydarzeniem objął Rotary Club Elbląg Centrum. I to właśnie na ich konto zbierane będą środki, które tuż po wydarzeniu zostaną przekazane na rzecz Oddziału Onkologii przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Oto numer konta do wpłat Rotary Club Elbląg Centrum58 2030 0045 1110 0000 0417 0740BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Elblągu KONIECZNIE Z DOPISKIEM: "Jacek z onkologią" (wpłat dokonujemy od 10.05.-10.06.2023).

Podczas startu w Elblągu Jackowi Lemierskiemu towarzyszyli także przedstawiciele Rotary Club Elbląg Centrum, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu,  dziennikarze i wielu innych zaprzyjaźnionych i zaangażowanych w to wydarzenie osób. Rajd jest nie lada wyczynem dla Jacka, ponieważ jest on po operacji kręgosłupa i dwóch paraliżach. Ma także 96 % uszkodzenia nerwów w lewej nodze a także stwierdzoną chorobę Lumbo sacralgia.

Trzeba też podkreślić że od chwili startu aż do mety Jacek jedzie praktycznie non stop - dzień i noc - z małymi przerwami na odpoczynek czy regeneracyjną przekąskę. W samochodzie, który będzie zabezpieczał trasę będą zapakowane także poduszki w kształcie serca dla kobiet po mastektomii, kieszonki na butelki Redona oraz dla dzieci chorych onkologicznie opaski na głowę, szeleściaki, kieszonki na broviaki i ozdobne gumki do włosów.

Przedmioty te zostały uszyte w dniach 7-8 października 2022 roku w Elblągu podczas ustanowienia nowego rekordu Polski na najdłuższą 30 godzinną sztafetę szycia. Jacek Lemierski przekaże w trasie te uszyte dary dla Oddziału Onkologii Szpitala w Olsztynie. Koordynatorami i organizatorami tego wydarzenia są Bożena, Milena i Jan Lemierscy oraz Celina i Ryszard Jankowscy.

Współorganizatorami – Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Studenckie Koło Naukowe Erasmus+Manager oraz Pani Wioletta Rosińska. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy zaangażowali się w to wydarzenie i jednocześnie gorąco zapraszają kolejne osoby lub instytucje do współpracy. Razem możemy więcej.  Dobro wraca.

Życzę powodzenia  Jacku w tej pięknej akcji. 

Tekst. Rotary i autor. Fot. Jan Lemierski.Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa oispi
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]