Jacek Lemierski po raz czwarty wyruszył w Charytatywny Rajd Rowerowy. Ja zaś pierwszy raz mogłem w tym przedsięwzięciu chociaż chwilę osobiście uczestniczyć. Tym razem start miał miejsce spod Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu a meta będzie na Jasnej Górze w Częstochowie.
Jacek będzie jechał bez przerwy i drugiego dnia dojedzie do Częstochowy gdzie powitają go Rotarianie z Rotary Club Częstochowa. Jacek mieszka wraz z rodziną w Częstochowie, a jego rodzice niedaleko Elbląga w Lisowie – stąd ten wybór trasy.
Ma ona długość około 630 km, a Jacek postawił sobie limit 26-28 godzin na jej przejechanie.
Postępy na trasie można
obserwować tutaj.
GALERIA (pierwsze kilometry)
Hasło tegorocznego Rajdu brzmi: „Jacek z onkologią”. Po raz pierwszy patronat nad tym wydarzeniem objął Rotary Club Elbląg Centrum. I to właśnie na ich konto zbierane będą środki, które tuż po wydarzeniu zostaną przekazane na rzecz Oddziału Onkologii przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Oto numer konta do wpłat Rotary Club Elbląg Centrum58 2030 0045 1110 0000 0417 0740BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Elblągu KONIECZNIE Z DOPISKIEM: "Jacek z onkologią" (wpłat dokonujemy od 10.05.-10.06.2023).
Podczas startu w Elblągu Jackowi Lemierskiemu towarzyszyli także przedstawiciele Rotary Club Elbląg Centrum, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, dziennikarze i wielu innych zaprzyjaźnionych i zaangażowanych w to wydarzenie osób. Rajd jest nie lada wyczynem dla Jacka, ponieważ jest on po operacji kręgosłupa i dwóch paraliżach. Ma także 96 % uszkodzenia nerwów w lewej nodze a także stwierdzoną chorobę Lumbo sacralgia.
Trzeba też podkreślić że od chwili startu aż do mety Jacek jedzie praktycznie non stop - dzień i noc - z małymi przerwami na odpoczynek czy regeneracyjną przekąskę. W samochodzie, który będzie zabezpieczał trasę będą zapakowane także poduszki w kształcie serca dla kobiet po mastektomii, kieszonki na butelki Redona oraz dla dzieci chorych onkologicznie opaski na głowę, szeleściaki, kieszonki na broviaki i ozdobne gumki do włosów.
Przedmioty te zostały uszyte w dniach 7-8 października 2022 roku w Elblągu podczas ustanowienia nowego rekordu Polski na najdłuższą 30 godzinną sztafetę szycia. Jacek Lemierski przekaże w trasie te uszyte dary dla Oddziału Onkologii Szpitala w Olsztynie. Koordynatorami i organizatorami tego wydarzenia są Bożena, Milena i Jan Lemierscy oraz Celina i Ryszard Jankowscy.
Współorganizatorami – Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Studenckie Koło Naukowe Erasmus+Manager oraz Pani Wioletta Rosińska. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy zaangażowali się w to wydarzenie i jednocześnie gorąco zapraszają kolejne osoby lub instytucje do współpracy. Razem możemy więcej. Dobro wraca.
Życzę powodzenia Jacku w tej pięknej akcji.
Tekst. Rotary i autor. Fot. Jan Lemierski.