INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
40.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:28.00 km/h
Temperatura:21.0
Podjazdy: 70 m
Rower:BOCAS

ROWEROWE POPOŁUDNIE - RZEKA ELBLĄG

Wtorek, 11 czerwca 2024 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Bielnik I-Bielnik II-Kępa Rybacka-Nowakowo-Nowe Batorowo-Nowakowo-ELBLĄG

MAPA

GALERIA
Za nami druga z wycieczek zorganizowanych w ramach nowego cyklu popołudniowych, krótkich przejażdżek po okolicy. Celem jazdy była rzeka Elbląg w okolicy jej ujścia do Zalewu Wiślanego.

Grupa 27 osób ruszyła z ulicy Wodnej i ulicą Radomską opuściliśmy Elbląg. Jadąc urozmaiconą, asfaltowo-płytową drogą w otoczeniu żuławskich wierzb i przekwitającego rzepaku pokonywaliśmy bardzo spokojnym tempem kolejne kilometry, krótkiej, 25 km trasy.

Nieco dynamiki do spokojnej jazdy wprowadziły dwie deszczowe chmury, jedna nad Zalewem Wiślanym, a druga nad Elblągiem podczas gdy my byliśmy pośrodku, w Nowym Batorowie, gdzie dokładnie przyjrzeliśmy się sprzętowu służącemu do oczyszczania i pogłębiania rzeki Elbląg.

W tej sytuacji zarządziłem 
nieco skrócenie  trasy, tak że do samego ujścia rzeki już nie jechaliśmy. Powoli zdążaliśmy do Elbląga, dając czasu deszczowym chmurom, aby wypadały się nad miastem i przeszły dalej. To udało nam się znakomicie i ani kropla deszczu na nas nie spadła. 

W drodze powrotnej od Nowakowa jechaliśmy cały czas przy samej rzece, która ma utwardzone nabrzeże - vide galeria - i jazda rowerem z oponami 35 mm i szerszymi nie sprawia większych trudności. Nie należy tylko zbliżać się do krawędzi, bo zabezpieczeń nie ma i trzeba uważać.

Wycieczka zakończyła się  na rampie kolejowej przy skrzyżowaniu ulic Mazurskiej i Odrodzenia, skąd każdy udał się w swoją stronę. 

Dziękujemy za udział w imprezie i spokojną oraz bezpieczną jazdę. Na kolejną krótką, popołudniową wycieczkę zapraszam 25 czerwca. Ruszamy do Łęcza z pętli tramwajowej na ulicy Ogólnej o godzinie 17:00.

Partnerem rowerowych wydarzeń, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jest Salon-Serwis Rowerowy Wadecki.Kategoria WYCIECZKI <50Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa tobse
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]