INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
25.00 km 2.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:18.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Czwartek, 22 września 2011 · | Komentarze 2

Europejski Dzień Bez Samochodu to zawsze 22 września i to właśnie dzisiaj należało pozostawić swoje czterokołowce i ruszyć w trasę na rowerze, piechotą lub komunikacją zbiorową. Ja się śmieję, że dla odmiany mnie powinniście oglądać dzisiaj w samochodzie,a przynajmniej w taksówce ;-).

Oczywiście, nic z tych rzeczy nie nastąpiło. Jak co dzień przemieszczałem się rowerem po Elblągu, a blachosmrody mogły mi tylko zazdrościć niestania w korkach, na światłach, omijania z prawej, z lewej, łapania resztek letniego słońca, bezpośredniego kontaktu z przyrodą i paru jeszcze innych rzeczy :-).

Punktem kulminacyjnym były odwiedziny w elbląskim Zespole Szkół Ekonomicznych, gdzie na zaproszenie Agnieszki Hauer, opiekunki szkolnego koła europejskiego przedstawiłem młodzieży fotorelację z zeszłorocznego BB TOUR i na tym dość ekstremalnym przykładzie opowiadałem o swojej pasji. Dodam, że temat spotkania wybrali sami zainteresowani :-).

Obchody w szkole bardzo mi się podobały, uczniowie zamknęli parking dla samochodów i wpuszczali tylko rowery. Efekt tych działań widać na fotkach poniżej, parking podczas normalnego dni pęka od samochodów, a dzisiaj tylko 5 sztuk. Żeby tak codziennie!

Do tego uczniowie wkładali za wycieraczki 10 złotowe ,,mandaty'' z informacją o dzisiejszym dniu i prośbą o wsparcie szkolnego konta. Pojawili się nawet na parkingu Urzędu Miejskiego, gdzie nawet dzisiaj była duża szansa na wzbogacenie się :-).
,,MANDAT'' © MARECKI


Na zakończenie poprowadziłem ich bocznymi drogami do Bażantarni na ognisko z kiełbaskami. Bardzo dziękuję za zaproszenie i do zobaczenia.

PARKING ZSE W NORMALNY DZIEŃ © MARECKI

A TAK PARKING WYGLĄDAŁ DZISIAJ © MARECKI

A TAK PARKING WYGLĄDAŁ DZISIAJ © MARECKI

ZDECYDOWANIE WIĘCEJ BYŁO ROWERÓW © MARECKI

ZDECYDOWANIE WIĘCEJ BYŁO ROWERÓW © MARECKI

JEDZIEMY DO BAŻANTARNI © MARECKI

JEDZIEMY DO BAŻANTARNI © MARECKI

JEDZIEMY DO BAŻANTARNI © MARECKI

JEDZIEMY DO BAŻANTARNI © MARECKI

JEDZIEMY DO BAŻANTARNI © MARECKI

NA OGNISKU © MARECKI

NA OGNISKU © MARECKI

NA OGNISKU © MARECKI
Kategoria ORKomentarze
MARECKY
| 19:47 piątek, 23 września 2011 | linkuj Dzięki :-). Pozdrowienia z Elbląga. W niedzielę jesteśmy przejazdem w Tczewie w drodze do FOJUTOWA.
sikorski33
| 22:11 czwartek, 22 września 2011 | linkuj Przyjemne z pożytecznym. Fajna fotorelacja:)
Tczew pozdrawia.
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa dykow
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]