INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Październik, 2010

Dystans całkowity:839.00 km (w terenie 50.00 km; 5.96%)
Czas w ruchu:09:02
Średnia prędkość:21.48 km/h
Maksymalna prędkość:59.00 km/h
Maks. tętno maksymalne:186 (99 %)
Maks. tętno średnie:160 (85 %)
Suma kalorii:5000 kcal
Liczba aktywności:31
Średnio na aktywność:27.06 km i 3h 00m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
0.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:11.0
Podjazdy: m
Rower:

Plaaażaaa!

Niedziela, 31 października 2010 · | Komentarze 0

Przecudnej urody pogodowej październik już na boku. Zobaczymy co przyniesie listopad, a na razie zobaczcie PEŁNĄ FOTORELACJĘ z wycieczki do TPK.


Dane wyjazdu:
0.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:14.0
Podjazdy: m
Rower:

Plaaażaaa!

Sobota, 30 października 2010 · | Komentarze 0

Wiosna w powietrzu, czy co?


Dane wyjazdu:
37.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:13.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Piątek, 29 października 2010 · | Komentarze 4

Ach te kobiety za kółkiem :-). Jedzie taka sobie ul. Wyspiańskiego, omija stojący samochód i prawie wjeżdża we mnie jadącego w przeciwną stronę. Ja po hamulcach, ona widzę też, więc podjeżdżam jeszcze trochę. Ona uśmiecha się, przepraszająco podnosi rękę, a ja czuję, że mi ciśnienie opada i też z uśmiechem usuwam się na chodnik.

Poza tym włączenie się do ruchu w ul. Bema z ul. Wyżynnej to była dzisiaj wyższa szkoła jazdy. Korek z i na Cmentarz Dębica był przecudnej urody. Od czego jest jednak chodnik ;-). Na skrzyżowaniu Łęczycka/Grottgera/Rawska panowała wolna amerykanka i samoobsługa kierowców. Żadnych służb kierujących ruchem nie dostrzegłem.

I na koniec stwierdzam, że opony Schwalbe Marathon Dureme to REWELACJA. Mija miesiąc bez kapcia :-o. Nie pamiętam, kiedy tak było ostatni raz.
Kategoria SERWIS


Dane wyjazdu:
20.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:27.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Czwartek, 28 października 2010 · | Komentarze 2

Szara i ciemna jesień zagościła dzisiaj nad Elblągiem. Kilka godzin jazdy w mżawce spowodowało awarię tylnego hamulca. Ale nic to, jak się widzi taki budujący widok :-). Elegancka wiata i do tego nie jest pusta ;-).
ULICA KRÓLEWIECKA-WIATA ROWEROWA PRZY II LO © MARECKI


A jutro już wiem, że będzie dużo, dużo, pracy :-)


Dane wyjazdu:
24.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:7.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Środa, 27 października 2010 · | Komentarze 0

Rzadki widok.Udało mi się dorwać śmigłowiec LPR. To była prawdziwa pogoń (on nie reaguje na czerwone światła) i jeszcze szybsza fotka (długo tam nie stał :-). Musiałem użyć zoomu cyfrowego, dlatego jakość dość kiepska.
ŚMIGŁOWIEC NA LĄDOWISKU SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO © MARECKI


Dane wyjazdu:
24.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:37.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Wtorek, 26 października 2010 · | Komentarze 0

Przejeżdżając dzisiaj przez ulicę Hetmańską, jedną z głównych ulic Elbląga, zauważyłem na niej kilka zmian.

Pierwsza, to przekształcenie 3/4 powierzchni delikatesów w bank. Stary, jeszcze z czasów PRL, sklep od dłuższego czasu chylił się ku upadkowi z powodu całkowitego braku klientów. A pamiętam, jak za bajbusa latało się tam na lody Cassatte i napój z wodospadu :-). Teraz został zwykły spożywczak.
HETMAŃSKA-BYŁY DELIKATESY, BĘDZIE BANK NORDEA © MARECKI


Poza tym zaobserwowałem demontaż starych świateł na skrzyżowaniu z Giermków i na przejściu dla pieszych. Nowe sygnalizatory świecą po oczach aż miło. Pewnie ma to związek ze spodziewaną reorganizacją ruchu po otwarciu ul. Nitschmana.
HETMAŃSKA/GIERMKÓW-LIKWIDACJA SYGNALIZACJI © MARECKI


A na koniec: przy Hetmańskiej otworzono całodobową aptekę. Drugą taką w Elblągu.
HETMAŃSKA-APTEKA CAŁODOBOWA © MARECKI


Dane wyjazdu:
24.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Poniedziałek, 25 października 2010 · | Komentarze 0

Mojemu ,,Cubusiowi'' należało się solidne mycie, bo go ostatnio nieco zapuściłem. Odwiedziłem więc najlepszą w Elblągu myjnię dla rowerów na ul. Szkolnej :-). Poza tym dzionek minął leniwie i spokojnie.


Dane wyjazdu:
124.00 km 50.00 km teren
06:31 h 19.03 km/h:
Maks. pr.:59.00 km/h
Temperatura:9.0
Podjazdy: m

TRÓJMIEJSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Niedziela, 24 października 2010 · | Komentarze 5

11 osób z Elbląga i 5 z Trójmiasta uczestniczyło we wspólnej jeździe po lasach TPK. Z tego Robert z KRZYŚKIEM dotarli do Gdyni, gdzie rozpoczynała się nasza trasa rowerowa w sposób dość niestandardowy, bo nie PKP, a na kołach. W ten sposób byli dobrze rozgrzani ponad 90 km trasą i gotowi na podbój trójmiejskich lasów :-).

Bardzo miłą niespodzianką był udział dwóch rowerzystek Karoliny ,,Owieczki'' i Agnieszki ,,Alandy''. Ta pierwsza miała niedawno w Elblągu bliskie spotkanie z blachosmrodem, a mimo to zdecydowała się na udział w tej trudnej wycieczce. Druga zaś pomimo solidnej gleby przed Matemblewem zdecydowała się wrócić na kołach do Elbląga. Zuch dziewczyna! :-).

Trasa: GDYNIA-Chwarzno-Rezerwat Kacze Łęgi-Dolina Potoku Swelini-Łysa Góra-Mała Gwiazda-Zajęcze Wzgórze-Dolina Świemirowskich-Droga Leśniczych-Dąb Esperantystów-Wieża Pachołek-Gdańsk Oliwa-Droga Filozofów-Kuźnia Wodna-Diabelski Kamień-Droga Węglowa-Złota Karczma-Gdańsk Matemblewo Sanktuarium MB Brzemiennej-Gdańsk Jasień-Gdańsk Zabornia-Gdańsk Siedlce-Starówka-Przejazdowo-Nowy Dwór Gdański-Marzęcino-Kępki-Kazimierzowo-ELBLĄG

Naszym przewodnikiem i twórcą trasy przejazdu był lider GRT Frans, który towarzyszył nam do Diabelskiego Kamienia, gdzie złe moce spowodowały, że musiał nas opuścić ;-). W nawigacji pomógł mi wtedy kolega z Gdańska, któremu dziękuję za pomoc.

Trójmiejski Park Krajobrazowy okazał się dobrze przygotowanym miejscem do rowerowych harców. Prawidłowo oznakowane szlaki, liczne drogowskazy z kilometrażem i szerokie aleje sprzyjały spokojnej, momentami dynamicznej jeździe. Trasa była ułożona interwałowo, chociaż mam wrażenie, że podjazdy były krótkie i ostre, a zjazdy długie i łagodne. A może to złudzenie :-). W swojej jeździe wykorzystaliśmy niebieski szlak rowerowy, kilka szlaków pieszych (żółty, czarny, zielony), a nawet sopocki szlak spacerowy.

Frekwencja rowerowa w lesie była całkiem spora, minęło nas kilka grup mniej lub bardziej licznych. Przy osiedlach mieszkaniowych pojawiali się ludzie z psami, wiedzieli jednak jak należy się zachowywać. Dało się też zauważyć biegaczy i amatorów nordic-walking.

Po zakończeniu etapu terenowego przyszedł czas na powrót do Elbląga. TOMEK z Karoliną zdecydowali się wrócić PKP, Marek z Rafim i Piotrem wrócili do Elbląga na kołach, a reszta po małym popasie na Długim Targu też ruszyła w drogę. Do Nowego Dworu Gdańskiego cięliśmy DK 7, a potem, aby dać odpocząć naszym uszom skierowaliśmy się na opustoszałą drogę na Marzęcino. Cisza byłaby kompletna, gdyby nie wiatr buszujący po Żuławach.

Dwie przebite dętki spowodowały że do Elbląga dotarliśmy o 20.00, ale to i tak godzinę szybciej niż ciuchcia :-).

Dziękuję wszystkim za wspaniały wyjazd, gratulacje dla naszych dzielnych bikerek i wielkie dzięki dla Fransa za spędzenie z nami niedzieli i pokazanie nam ciekawych zakątków TPK.

GDYNIA-CZEKAMY NA FRANSA © MARECKI

JESIEŃ W TPK NA ZJEŹDZIE DO RZEKI KACZEJ © MARECKI

FRANS W ROLI PRZEWODNIKA © MARECKI

AGNIESZKA,,ALANDA'' © MARECKI

KAROLINA ,,OWIECZKA'' © MARECKI

OBELISK DĄB ESPERANTYSTÓW I DROGA ESPERANTYSTÓW © MARECKI

JEST GDZIE JEŹDZIĆ PO TPK © MARECKI

WIEŻA WIDOKOWA PACHOŁEK-PANORAMA GDAŃSKA © MARECKI

MATEMBLEWO-OŁTARZ Z MSZY PAPIESKIEJ NA ZASPIE W 1987 r. © MARECKI

GDAŃSK-RATUSZ GŁÓWNEGO MIASTA I POMNIK NEPTUNA © MARECKI

OSTATNIA FOTKA OSTATNIEJ SZÓSTKI :-) © MARECKI


Pełne foto z opisem jest TRADYCYJNIE TUTAJ.
Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
0.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:

Plaaażaaa!

Sobota, 23 października 2010 · | Komentarze 0

A już jutro ruszamy na podbój TRÓJMIEJSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO.


Dane wyjazdu:
40.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Piątek, 22 października 2010 · | Komentarze 0

Dwa dni mocnego wiatru zdecydowanie zmieniły liściastą sytuację w elbląskich parkach. Większość liści znajduje się już na ziemi, co w połączeniu z wilgocią powoduje duże ryzyko gleby lub co najmniej ,,dryftu'' w przypadku nieumiejętnego hamowania. Bądźcie czujni!
JESIEŃ W PARKU DOLINKA © MARECKI


Obchody Halloween są mi co prawda obce, ale jak zobaczyłem pole z symbolem tego dnia, to się uśmiechnąłem :-).
ŻUŁAWSKIE DYNIE © MARECKI