INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Październik, 2012

Dystans całkowity:660.00 km (w terenie 18.00 km; 2.73%)
Czas w ruchu:17:47
Średnia prędkość:20.64 km/h
Maksymalna prędkość:48.00 km/h
Suma podjazdów:758 m
Maks. tętno maksymalne:179 (95 %)
Maks. tętno średnie:130 (69 %)
Suma kalorii:7643 kcal
Liczba aktywności:27
Średnio na aktywność:24.44 km i 2h 57m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
15.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:24.00 km/h
Temperatura:16.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Sobota, 20 października 2012 · | Komentarze 0

Grzechem było nie skorzystać z tak doskonałej pogody. Ruszyłem więc z moim młodym bikerem na powolny objazd miasta. Po drodze zrobiliśmy porządek z foliami ochronnymi na stojakach rowerowych oraz przejechaliśmy się kontrapasem na odcinku ulicy Kościuszki.

II LO- NOWE STOJAKI JESZCZE Z FOLIĄ OCHRONNĄ © MARECKI

UL. KOŚCIUSZKI-ROWERZYŚCI NA KONTRAPASIE © MARECKI

UL. GRUNWALDZKA-KOREK NA PRZEJEŹDZIE ROWEROWYM ;-) © MARECKI
Kategoria Z MICHAŁEM


Dane wyjazdu:
19.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:17.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 19 października 2012 · | Komentarze 2

Pierwszy w Elblągu pas rowerowy otwarty. Z racji tego, że dopuszcza on jazdę w kierunku przeciwnym do ruchu samochodów zwany jest KONTRAPASEM. I takiej też treści i formy ulotki rozdawała dzisiaj część członków Zespołu Mobilności Aktywnej na skrzyżowaniu ulic Wspólnej i Sienkiewicza, gdzie nasz kontrapas się zaczyna.

Pomagał nam w tym policjant z KMP w Elblągu. Podczas nieco ponad godzinnej akcji w porannym szczycie komunikacyjnym rozdaliśmy 500 ulotek dla kierowców oraz kilkanaście opasek odblaskowych dla rowerzystów.

ELBLĄG-KONTRAPAS NA UL. WSPÓLNEJ © MARECKI

ELBLĄG-KONTRAPAS NA UL. WSPÓLNEJ © MARECKI

ELBLĄG-KONTRAPAS NA UL. WSPÓLNEJ © MARECKI

SKRĘCAJĄC W LEWO MOŻNA STANĄĆ POMIĘDZY CZERWONYMI POLAMI © MARECKI


Więcej fotek kontrapasa TUTAJ, a z otwarcia też u DARECKIEGO.
Kategoria OR


Dane wyjazdu:
161.00 km 1.00 km teren
06:49 h 23.62 km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:14.0
Podjazdy: m
Rower:

LĘBORK-ELBLĄG

Czwartek, 18 października 2012 · | Komentarze 5

Wzorowa prognoza pogody zachęciła mnie do zabrania roweru w pociąg, który o poranku zawiózł mnie do Lęborka. Powrót zaś z tego służbowego wyjazdu na spotkanie stowarzyszenia PUMA miał, jak przystało na propagowanie aktywnych form mobilności, całkowicie rowerowy charakter :-).

Trasa: Lębork-Wejherowo-Reda-Gdynia-Sopot-Gdańsk-Nowy Dwór Gdański-Elbląg.

Jazda czysto transportowa, bez zwiedzania czy też jazdy bokami. Przejazd przez mocno oblężone samochodami Trójmiasto ponownie przypomniał mi w jak spokojnym mieście żyjemy. Tam stopień zepsucia przestrzeni miejskiej samochodami jest znacznie bardziej zaawansowany.

W Gdyni niby jest ddr wzdłuż ulicy Morskiej, czyli wjazdówki z północy, ale zdemolowana przez korzenie topoli i różne przeszkody terenowe, jak np. krawężniki. Jadąc na trekingu z sakwami dość szybko pojawiłem się na ulicy, gdzie było dużo lepiej.

Jazda przez Sopot na wariata. Wszędzie znaki B-9, a alternatywy brak (bo przecież nie jest nią droga nad morzem). Chodniki wąskie, zastawione samochodami. Na szczęście policja zdroworozsądkowo nie reagowała na mnie. Podobna sytuacja była na wyjeździe z Gdańska, gdzie też są zakazy i żadnej alternatywy obok (chodnik za wąski, ddr brak). Rozmowa ze stojącą obok rafinerii drogówką nie rozjaśniła mi w głowie. Panowie też nie umieli mi dać konkretnej rady - machnęli ręką abym jechał i tylko nie korzystał z S7, która niedaleko się zaczynała.

Elegancko zaczęło się jechać od Gdańska Oliwy, bo tam zaczyna się ddr lecąca aż do Śródmieścia. Mogłaby ona tak nie meandrować z lewej strony na prawą i odwrotnie, ale to już czepialstwo z mojej strony :-P. Potem przez Stare Miasto z wykorzystaniem kontrapasów, pasów rowerowych i innych udogodnień które tam są.

Potem wspomniane już spotkanie z policją i za Przejazdowem nowym wiaduktem przeskoczyłem południową obwodnicę Gdańska, czyli S7. Do Koszwał śladem dawnej DK 7 w całkowitej ciszy i pustce, a potem krótki odcinek terenowy i z powrotem na asfalt DK 7. Ruch duży, głównie TIR-y, które jednak jechały elegancko i mądrze. Niepokój budziła tylko jazda samochodów na rosyjskich blachach, które pomimo szerokiej drogi wyprzedzały mnie z bliska. Nie rokuje to dobrze w kontekście niedługiej już jazdy do Kaliningradu.

Do Elbląga dotarłem już w całkowitych jesiennych ciemnościach, ale w zdecydowane letniej temperaturze, bo 14 stopni po zmroku to całkiem dobry wynik. Na całej trasie wiał południowy wiatr, który ani pomagał, ani przeszkadzał. Po prostu był :-).

GDYNIA - JEDNOKIERUNKOWA DDR © MARECKI

S7-POŁUDNIOWA OBWODNICA GDAŃSKA © MARECKI

WIATRAKI WRACAJĄ NA ŻUŁAWY © MARECKI

PRZEJAZDOWO-WIADUKT NAD S7 © MARECKI

TEREN ZA KOSZWAŁAMI © MARECKI

SŁOŃCE ZACHODZI NAD ŻUŁAWAMI © MARECKI
Kategoria OR, WYCIECZKI >150


Dane wyjazdu:
22.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:37.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Środa, 17 października 2012 · | Komentarze 0Dane wyjazdu:
15.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 16 października 2012 · | Komentarze 10

Manewry samochodów firm ochroniarskich na elbląskich chodnikach stały się już pewną rutyną. Prowadzącą na razie do takich efektów, które widać TUTAJ. Co zaś wyczyniał Purzeczko przed Biedronką na ul. Grunwaldzkiej można obejrzeć na tych fotkach.
PURZECZKO NA CHODNIKU © MARECKI

PURZECZKO NA CHODNIKU © MARECKI


Wśród pieszych zapanował popłoch, bo powoli to cudo nie jechało. O przepisach przez grzeczność nie wspomnę :-/. Odwiedziłem ich stronę w poszukiwaniu adresu e-mail aby im posłać pamiątkowe fotki, a tam widzę TO . Urzekające po prostu :-). Mogliby też zrobić zakładkę o zachowaniu się pracowników podczas wykonywania obowiązków służbowych, bo niektórzy nie mają o tym pojęcia :-).

Nie uwierzę bowiem, że jeden ochroniarz z bronią długą i drugi z walizką nie są w stanie bezpiecznie przejść kilkunastu metrów, a nie ładować się pod drzwi sklepu jadąc zakosami po chodniku.


Dane wyjazdu:
11.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:12.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 15 października 2012 · | Komentarze 3

Nowa ddr na odcinku 12 Lutego ma całkiem ładny separator od pieszych, ale kierowcy chyba domagają się bariery. A może Straż Miejska pomoże ;-).

12 LUTEGO-KREATYWNE PARKOWANIE NA DDR © MARECKI
Kategoria OR


Dane wyjazdu:
31.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:34.00 km/h
Temperatura:9.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 12 października 2012 · | Komentarze 0

Na elbląskim Starym Mieście jest już 21 nowych stojaków rowerowych w kształcie odwróconej litery ,,U''. Wyglądają one inaczej niż w innych miejscach Elbląga ze względu na wymogi konserwatorskie, ale tak samo umożliwiają zapięcie roweru za ramę przy pomocy dobrego zapięcia rowerowego. Korzystajcie zatem :-).

BIBLIOTEKA ELBLĄSKA-NOWE STOJAKI ROWEROWE © MARECKI

RATUSZ STAROMIEJSKI-NOWE STOJAKI ROWEROWE © MARECKI

HOTEL ELBLĄG-NOWE STOJAKI ROWEROWE © MARECKI

BRAMA TARGOWA-NOWE STOJAKI ROWEROWE © MARECKI

GALERIA EL-NOWE STOJAKI ROWEROWE © MARECKI
Kategoria OR


Dane wyjazdu:
16.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:32.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 11 października 2012 · | Komentarze 0Dane wyjazdu:
73.00 km 2.00 km teren
03:05 h 23.68 km/h:
Maks. pr.:41.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m
Rower:

BOKAMI DO MALBORKA

Środa, 10 października 2012 · | Komentarze 2

Udział w konferencji poświęconej projektowi ELMOS był niezłym pretekstem, aby nieco nadrobić zaległości w kilometrówce :-).
Żeby było bardziej ,,na bogato'' wybrałem boczne drogi.

TRASA: ELBLĄG-Helenowo-Wikrowo-Jegłownik-Ząbrowo-Kaczynos-Królewo-MALBORK-Królewo-Kraszewo-Stare Pole-Krzyżanowo-Kławki-Szlagnowo-Fiszewo-Gronowo Elbląskie-Jasionno-Karczowiska Górne-ELBLĄG

Jazda o poranku przebiegała w miłej i słonecznej atmosferze pod wiatr, natomiast powrót to pedałowanie z wiatrem i padającym deszczem, który w Gronowie przeszedł w chwilową ulewę. Z zadowoleniem przyjąłem taką kolejność zdarzeń ;-).
Trasa poranna to zaledwie 2 km więcej niż najkrótszy wariant, czyli DK 22. Od ujęcia wody CWŻ w Letnikach do Kaczynosu jechałem po ciepłym jeszcze asfalcie, który układają do skrzyżowania z DK 22.

Z innych obserwacji poczynionych na trasie szczególnie utkwiły mi duchy, które mijały mnie na rowerach. Były to osoby wyłaniające się nagle na drodze, bez jakichkolwiek odblasków, o oświetleniu nie wspominając. Tak jak nagle się pojawiały, tak też szybko znikały w zmroku, który z racji niskich chmur zapadł bardzo szybko.

PIĘKNA JESIEŃ NA ŻUŁAWACH © MARECKI

LETNIKI-BUDYNKI CENTRALNEGO WODOCIAGU ŻUŁAWSKIEGO © MARECKI

FISZEWO-POMNIK POWSTAŃCÓW LISTOPADAOWYCH © MARECKI
Kategoria OR, WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
5.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:26.00 km/h
Temperatura:11.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 9 października 2012 · | Komentarze 2

Szału nie ma :-).

Jest za to coś do POCZYTANIA.
Kategoria OR