INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.88 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Kwiecień, 2012

Dystans całkowity:636.00 km (w terenie 8.00 km; 1.26%)
Czas w ruchu:12:49
Średnia prędkość:15.37 km/h
Maksymalna prędkość:47.00 km/h
Maks. tętno maksymalne:166 (88 %)
Maks. tętno średnie:100 (53 %)
Suma kalorii:3500 kcal
Liczba aktywności:26
Średnio na aktywność:24.46 km i 2h 08m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
26.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:12.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Piątek, 20 kwietnia 2012 · | Komentarze 1

Ja wiem, że to może być nudne, ale przejrzyjcie chociaż pobieżnie raport Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wbrew jej nazwie zajmuje się ona też rowerzystami, a teraz przygotowała raport o zdarzeniach rowerowych w latach 2008-2011.

Rozprawia się on z kilkoma mitami, dlatego warto poświęcić mu kilka chwil( 40 stron, ale są zdjęcia i tabelki, a nie tekst napisany ,,maczkiem'').

ZAPRASZAM!
Kategoria OR


Dane wyjazdu:
23.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:37.00 km/h
Temperatura:11.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard+2

Czwartek, 19 kwietnia 2012 · | Komentarze 0

Spokojne patataj po Elblągu, zakłócone przez jednego nieuka za kierownicą, do którego nie dotarło jeszcze że rowerzysta ma PIERWSZEŃSTWO (slajd nr 4) na przejeździe rowerowym, gdy kierowca skręca w ulicę podporządkowaną (Tysiąclecia/Fabryczna).

Najbliższy weekend zapowiada się korzystnie nie tylko pod względem rowerowym, ale też bardziej merkantylnym. Będzie kolejna odsłona akcji Elbląg za pół ceny, w której debiutuje najlepsza elbląska pizzeria rowerowa, czyli CZIK-CZUK.

Warto skorzystać i wybrać się tam rowerem (miejsca parkingowe Piotr zapewnia gratis) na małe co nieco. A kto nie lubi pizzy, niech zajrzy TUTAJ.

Smacznego :-).
Kategoria OR, Z MICHAŁEM


Dane wyjazdu:
11.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Wtorek, 17 kwietnia 2012 · | Komentarze 5

Zderzenia czołowego z rowerzystą jeszcze w swojej karierze nie miałem, ale dzisiaj było naprawdę blisko. Przypomnę, że na ddr też obowiązuje ruch prawostronny także jak jedziemy pod prąd to należy nieco ustępować rowerzyście jadącemu ,,z prądem'' :-).

Chyba trzeba będzie zastosować rozwiązanie strzałkowe z Ronda Kaliningrad na całym mieście.

RONDO KALININGRAD I STRZAŁKI KIERUNKOWE © MARECKI
Kategoria OR


Dane wyjazdu:
9.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:6.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Poniedziałek, 16 kwietnia 2012 · | Komentarze 0

Jak to mówi jeden z moich kolegów, padały dzisiaj żaby z nieba :-). Do tego zawiodła moja teoria, że jak pada to nie wieje, a jak wieje to nie pada. Dzisiaj i padało, i wiało :-).

Zapomniałbym o ciekawym LINKU z elbląską osobowością rowerową :-).


Dane wyjazdu:
102.00 km 3.00 km teren
05:11 h 19.68 km/h:
Maks. pr.:43.00 km/h
Temperatura:6.0
Podjazdy: m

NIEZNANE POWIŚLE

Niedziela, 15 kwietnia 2012 · | Komentarze 2

PEŁNA FOTORELACJA

TRASA: ELBLĄG-Krzewsk-Markusy-Zwierzno- Stalewo-Żuławka Sztumska-Tropy Sztumskie-Stary Targ-Sztum-Sztumska Wieś-Borowy Młyn-Barcice-Mątowskie Pastwiska-Jarzębina-Janowo-Pastwa-Korzeniewo-Mareza-KWIDZYN

Z Placu Słowiańskim wystartowała 20 osobowa grupa bikerów w której składzie były 3 dziewczyny. Dla jednej z nich, Ani, był to debiut w naszym gronie.

W okolicach mostu nad rzeką Elbląg dołączyli jeszcze trzej bikerzy i w ten sposób 23 osobowa grupa wyjechała z Elbląga.

Popychani ładnie wiejącym wiatrem sprawnie pokonywaliśmy kolejne kilometry stając tylko na krótkie odpoczynki i to nie przy sklepach :-).

Na trasie obejrzeliśmy jeden z największych domów podcieniowych w Stalewie, którego stan techniczny jest coraz gorszy. Nasze oko cieszyły liczne place zabaw z grillami w mijanych wsiach, na jednym z nich w Bukowie chwilę odpoczywaliśmy.

Najciekawsze jednak czekało na nas za Sztumem, gdzie we wsi Barcice na starym cmentarzu menonickim stoją dwie drewniane stele. Są to prawdziwe unikaty, nie do obejrzenia nawet na największym żuławskim cmentarzu menonickim w Stogach Malborskich.

Zostały one przez nas znalezione i utrwalone na kartach pamięci aparatów fotograficznych. Miałem też informacje na temat starego cmentarza w Jarzębinie, toteż nasze rowery tam skierowaliśmy.

Ten akurat okazał się całkowicie zapomniany przez ludzi i mocno zarośnięty roślinnością. A że znajdował się tuż przy wale wiślanym to wspięliśmy się na niego, aby rzucić okiem na królową polskich rzek.

Niebawem nasz liczna grupa rozdzieliła się, 12 osób wybrało powrót rowerami do Elbląga a 11 postanowiło jechać Arriva/PKP z Kwidzyna.

Przed Kwidzynem spojrzeliśmy jeszcze na budowę potężnego mostu przez Wisłę i mieliśmy niebywałą okazję obejrzeć od spodu prom rzeczny Janowo/Gniew, który 16 kwietnia rozpoczął kolejny sezon pływania. Co ciekawe, jest on całkowicie darmowy dla wszystkich użytkowników.

Nasza jazda zakończyła się krótkim, ale bardzo mocnym podjazdem z Marezy do Kwidzyna i po wizycie w sklepie Żabka, bo tam kupuje się w Kwidzynie bilety kolejowe :-) zasiedliśmy w lokalnej pizzerii na obiad.

Powrót szynobusem, wbrew katastroficznym zapowiedzią był spokojny i bezproblemowy. W Malborku 40 minut oczekiwania wykorzystaliśmy na analizę poremontową dworca PKP, który teraz wygląda jak dzieło sztuki.

Dziękuję za wspólną jazdę, słowa szacunku dla Ani, która miała pewne trudności na trasie ale potrafiła je przezwyciężyć i dla wszystkich za mile spędzoną niedzielę.

NA STARCIE © MARECKI

RAFI ZE ŚWIADANIEM :-) © MARECKI

NASZE TRZY RODZYNKI :-) © MARECKI

BARCICE-CMENTARZ MENONICKI © MARECKI

BARCICE-DREWNIANE STELE © MARECKI

GRUPA NA TRASIE © MARECKI

JANOWO- NA SUCHO I W FOTELU POD PROMEM :-) © MARECKI

KORZENIEWO-BUDOWA MOSTU NAD WISŁĄ © MARECKI

KWIDZYN-RONDO Z ROWEREM I GRUPĄ :-) © MARECKI

MALBORK-ODNOWIONY DWORZEC PKP © MARECKI
Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
20.00 km 0.00 km teren
02:01 h 9.92 km/h:
Maks. pr.:23.00 km/h
Temperatura:7.0
Podjazdy: m
Rower:

WYCIECZKA DO NOWAKOWA

Sobota, 14 kwietnia 2012 · | Komentarze 2

Pierwsza pełnowymiarowa wycieczka mojego Michała za Elbląg wiodła do Nowakowa, aby obejrzeć most pontonowy. Jazda pod wiatr jednak jest mocno wyczerpująca i nawet tunel aerodynamiczny za mną nie pomógł. Zawróciliśmy będąc niedaleko od mostu, a nawet już go widząc.

Na pocieszenie obejrzeliśmy statek Hydrograf-7 na rzece Elbląg :-).

STATEK NA RZECE ELBLĄG © MARECKI

NA TRASIE © MARECKI

NA WALE RZEKI ELBLĄG © MARECKI
Kategoria Z MICHAŁEM


Dane wyjazdu:
55.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard+ Alleycat WDW

Piątek, 13 kwietnia 2012 · | Komentarze 3

Nie forsując tempa 27km służbowych a potem bardzo forsując tempo 28 km alleycatowych :-). Zwłaszcza ekspresowy przejazd przez lotnisko dał mi nieźle popalić. Na metę Alleycata Weselno-Działkowo-Wiosennego (WDW) by Aga&Modo; wpadłem pierwszy i przez chwilę nawet miałem nadzieję :-). Rozwiał mi ją brutalnie Modo znajdując 2 błędy na 17 punktowej karcie kontrolnej. Pozwoliło mi to zająć 6 miejsce, a pierwsze trzy miejsca podczas tej edycji zajęli bikerzy obecni na Bikestats:

1. Maniek

2. Darecki

3. MarekB

Reszta wyników na EFR.

Debiut organizacyjny Agi i Moda nie był pozbawiony ,,smaczków'', który co słabsze eksponaty doprowadził do białej gorączki i szukania ratunku w semantyce :-). Biorąc pod uwagę, że w przyszłą sobotę (21.04) staną oni na ślubnym kobiercu, aby powiedzieć sobie ,,TAK'', to i tak pełen szacun, że mieli jeszcze głowę do przygotowania i zorganizowania Alleycata.

Po ślubie na pewno poziom organizacyjny wzrośnie i wszystko będzie na szóstkę :-). Dzięki za wspólną zabawę!

NA STARCIE - TYM RAZEM POD BUDYNKIEM USC © MARECKI

NA STARCIE-TYM RAZEM POD BUDYNKIEM USC © MARECKI

ORG MODO © MARECKI

ORGOWA AGA © MARECKI

NA AFTERKU © MARECKI

NA AFTERKU © MARECKI

NA AFTERKU © MARECKI

NA AFTERKU © MARECKI

NA AFTERKU © MARECKI

NA AFTERKU © MARECKI

NA AFTERKU © MARECKI

NA AFTERKU © MARECKI

KARTA STARTOWA ALLEYCATA WDW © MARECKI

PIERWSZA TRÓJKA ALLEYCATA WDW © MARECKI
Kategoria ALLEYCAT


Dane wyjazdu:
33.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:14.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard+13

Czwartek, 12 kwietnia 2012 · | Komentarze 1

Miałem dzisiaj wątpliwą przyjemność jazdy ulicą Giermków około godziny 15.30. Niezły sajgon i wolna amerykanka :-). Rowerem oczywiście przemknąłem bez większych problemów.

Na fotce widoczne udrożnienie ślepej do niedawna ulicy Odzieżowej w związku z przebudową DW 503. Trzeba teraz uważać tam na samochody i ich ciekawe manewry.
PRZELOTOWA ODZIEŻOWA © MARECKI
Kategoria Z MICHAŁEM


Dane wyjazdu:
23.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:37.00 km/h
Temperatura:12.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Środa, 11 kwietnia 2012 · | Komentarze 1

Warto odwiedzić Lidla i zaopatrzyć się w bieliznę, a konkretnie te KOSZULKI (są z rękawkiem lub bez, jak na foto). Jedną z nich katuję z doskonałym skutkiem od roku i dlatego polecam z pełnym przekonaniem.

Poza tym śmigało się dzisiaj szybko, sprawnie i przyjemnie :-).

Zerknijcie też na ciekawy artykuł o ELBLĄSKICH ROWERZYSTACH, którzy mają jedną z ciekawszych ofert na naszym podwórku ;-).


Dane wyjazdu:
32.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Wtorek, 10 kwietnia 2012 · | Komentarze 0

Ochota do jazdy po świętach ogromna, a że i pracy dużo to wszystko razem połączyło się w dawno niewidziane 32 km.