INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Czerwiec, 2012

Dystans całkowity:619.00 km (w terenie 30.00 km; 4.85%)
Czas w ruchu:11:02
Średnia prędkość:17.40 km/h
Maksymalna prędkość:44.00 km/h
Maks. tętno maksymalne:175 (93 %)
Maks. tętno średnie:109 (58 %)
Suma kalorii:4000 kcal
Liczba aktywności:26
Średnio na aktywność:23.81 km i 2h 45m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
15.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Piątek, 29 czerwca 2012 · | Komentarze 3

I czerwiec na boku. Kilka dni temu zamieszczałem na blogu fotki retro bike, a dzisiaj czas na retro Skodę :-). A kto pamięta jeszcze takie rejestracje?

RETRO SKODA ,,ELA'' © MARECKI


Dane wyjazdu:
41.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:44.00 km/h
Temperatura:21.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Czwartek, 28 czerwca 2012 · | Komentarze 2

Mijałem się dzisiaj z elbląskim bikestatem w osobach Mirka i Dareckiego. Ten pierwszy grzał Trasą UE gdzieś na Żuławy i raczej mnie nie widział, a drugi prawie przyłapał mnie na zakazie skrętu w prawo i tutaj sobie porozmawialiśmy ;-).

Wracając z dalekich rubieży Elbląga przejechałem koło powstającego parku linowego u podnóża Góry Chrobrego i przypomniało mi się, że mam jego zdjęcia. Oto one:

ELBLĄSKI PARK LINOWY © MARECKI

ELBLĄSKI PARK LINOWY © MARECKI

ELBLĄSKI PARK LINOWY © MARECKI


Dane wyjazdu:
20.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:18.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Środa, 27 czerwca 2012 · | Komentarze 6

Spotkanej dzisiaj rowerzystce wdzięcznie dyndały dwie reklamówki na kierownicy i to był chyba ten pierwszy impuls, aby zwolnić tempo i sobie porozmawiać ;-). Rowerowa elegancja widoczna w każdym detalu, żadnej sportowej lycry i innych technicznych tkanin.

Rower to trekingowy Kellys, wyposażony w solidny bagażnik i duży kufer na nim. Zwróćcie uwagę na potężnego u-locka (to chyba Trelock), który w tajemniczy sposób zwisa z bagażnika i nie obija się o rurki.

Takie zapięcie to ,,wzór-konspekt'' do stosowania, nawet w przypadku droższych rowerów. Tego się nie przetnie sekatorem :-). Rowerzystka w rozmowie ubolewa nad brakiem oświetlenia, ale wierzę, że zanim przyjdą krótkie dni uzupełni ten istotny brak.

No i ten dzwonek :-). Dziękuję za pozowanie i wspólną przejażdżkę.

ELBLĄSKA ROWERZYSTKA © MARECKI

FUNKCJONALNY DZWONEK CYCLE CHIC :-) © MARECKI

ELBLĄSKA ROWERZYSTKA © MARECKI


Dane wyjazdu:
19.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:13.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Wtorek, 26 czerwca 2012 · | Komentarze 0

Butelkowy dzień, jak mawia mój dobry kolega. Kolejne 6 stojaków pojawiło się na targowisku miejskim przy ul. płk. Dąbka, a fotki wszystkich 12 sztuk w tej lokalizacji zrobię jutro, bo dzisiaj mi się nie chciało w tym deszczu :-).

NOWE ELBLĄSKIE STOJAKI ROWEROWE-Targowisko miejskie © MARECKI


NOWE ELBLĄSKIE STOJAKI ROWEROWE-Targowisko miejskie © MARECKI
Kategoria OR


Dane wyjazdu:
7.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:30.00 km/h
Temperatura:16.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Poniedziałek, 25 czerwca 2012 · | Komentarze 0

Dystans przejechany na rowerze żenująco mały, ale ile ja dzisiaj kilometrów pokonałem samochodem po Elblągu :-). Wszystkie stojaki rowerowe są już rozwiezione po mieście, a w międzyczasie zabetonowane zostało kolejne 5. Tym razem przy Urzędzie Miejskim na ul. Łączności.

NOWE ELBLĄSKIE STOJAKI ROWEROWE - Urząd Miejski © MARECKI


Podczas sobotniej jazdy ulicami Elbląga jeden z rowerów wyróżniał się szczególnie. Wraz z jego właścicielem tworzą zgraną parę, więc rubryka cycle chic jest w tym przypadku obowiązkowa ;-). Trzeba było poświęcić dużo czasu, a i pewnie jeszcze więcej pieniędzy, aby przywrócić stan dawnej świetności temu bicyklowi. Sprzęt jest, jak mnie pamięć nie myli, z lat 30-tych XX wieku także powinien już jeździć na żółtych tablicach ;-).
Spójrzcie sami na to cudo techniki i jego oryginalne rozwiązania. Np. lampa przednia jest zasilana zarówno z dynama, jak i bateryjnie.

RETRO BIKE KRZYŚKA © MARECKI

RETRO BIKE KRZYŚKA © MARECKI

RETRO BIKE KRZYŚKA © MARECKI

RETRO BIKE KRZYŚKA © MARECKI

RETRO BIKE I JEGO WŁAŚCICIEL © MARECKI


Dane wyjazdu:
82.00 km 0.00 km teren
03:40 h 22.36 km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy: m

NOCNA STEGNA

Niedziela, 24 czerwca 2012 · | Komentarze 0

FOTOGALERIA

Czwarta jazda do Stegny za sprawą zmiany czasu wyjazdu z tradycyjnej godziny 24 na 1 w nocy dostarczyła mi niezapomnianych przeżyć od samego startu. A startowałem z poziomu łóżka o godzinie 1.20, aby o godzinie 2.05 dotrzeć do Marzęcina, gdzie 54 osoby jadące na morski wschód słońca miały przerwę regeneracyjną. Dawno już tak okrutnie nie zaspałem, a już zupełnie nie pamiętam kiedy tak szybko jechałem :-).

Odcinek samotnej jazdy trwał do Kępek, gdzie natknąłem się na Fisha, Leszka i Jurka i wraz z nimi dogoniłem zasadniczą grupę.

Od Marzęcina już spokojnym i rekreacyjnym tempem delektowałem się nocną jazdą, którą nieco utrudniały spore kałuże wody jako pozostałość po lokalnej ulewie oraz przez chwilę padający deszcz w okolicach Tujska. Te drobiazgi nie trwały jednak długo i niebawem byliśmy w Stegnie, gdzie przed plażą zatrzymaliśmy się w otwartym podobno specjalnie dla nas barze.

Na plażę wjechaliśmy kilkanaście minut przed wschodem słońca i od razu było widać, że tym razem tarcza słoneczna nie pokaże nam swojego uroku wyłaniając się z morskiego horyzontu. Był on bowiem zasłonięty chmurami, które skutecznie uniemożliwiły obserwację wschodzącego słoneczka. Skupiliśmy się zatem na przygotowaniach rybaków do wypłynięcia w morze, obserwacji pracy wyciągarki i stanu morza, które było spokojne jak jezioro.A wschód słońca sobie wyobraziliśmy :-).

Przed 5 ruszyliśmy w drogę powrotną już w dużo mniejszym składzie, bo ktoś tam pojechał do Krynicy Morskiej, ktoś na ujście Wisły, a Bartek trafił nawet na Kaszuby :-).

Spokojna jazda doprowadziła nas o godzinie 7 do Elbląga, gdzie na skrzyżowaniu Trasy UE i Nowodworskiej pożegnaliśmy się i każdy zapewne udał się na zasłużone spanie.
Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
24.00 km 0.00 km teren
01:26 h 16.74 km/h:
Maks. pr.:30.00 km/h
Temperatura:21.0
Podjazdy: m
Rower:

Z PREZYDENTEM PO ELBLĄGU

Sobota, 23 czerwca 2012 · | Komentarze 3

Około 100 osób ruszyło spod biurowca Elbląskiego Parku Technologicznego na Modrzewinie w 12 km trasę po Elblągu. Peleton prowadził Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk, a wykorzystanie drogi w sposób szczególny zapewniała obecność policyjnego radiowozu. Trasa naszego przejazdu prowadziła ulicami : Sulimy, Al. Jana Pawła II, Kwiatkowskiego, Mazurską, Odrodzenia, płk. Dąbka, Niepodległości, Legionów, Piłsudskiego, Beniowskiego, Szymanowskiego, Moniuszki, Traugutta, Górnośląską, Agrykola, Chrobrego, Sybiraków, Marymoncką do Restauracji Myśliwska w elbląskiej Bażantarni. Tutaj czekała na nas grochówka oraz wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.

Należy wspomnieć, że na starcie wszyscy rowerzyści zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe z logo Bezpiecznego Elbląga oraz hasłem na plecach ,,Rozkręcamy Elbląg''. Kamizelka co prawda nie zastąpi dobrego oświetlenia, ale może być przydatna. Zaś na wszystkich, którzy dotarli do mety w Bażantarni czekały linkowe zapięcia rowerowe.

W ostatnim czasie elbląska policja zanotowała bowiem wzrost kradzieży rowerów, które nie były niczym zabezpieczone. Ta wspólna akcja Urzędu Miejskiego i Komendy Miejskiej Policji to pokłosie tych zdarzeń, gdyż niezabezpieczanie roweru jakimkolwiek zapięciem to proszenie się o kłopoty.

Dla osób które nie były na sobotnim przejeździe mam dobre informacje, że zarówno kamizelki jak i zapięcia jeszcze zostały i będą dostępne przy okazji imprez organizowanych zarówno przez UM, jak i KMP.

JEDZIEMY SOBIE ODRODZENIA © MARECKI

JEDNA Z KAMIZELEK ODRÓŻNIAŁA SIĘ OD POZOSTAŁYCH I PRZYCIĄGAŁA OBIEKTYWY © MARECKI

PIERWSZY PODJAZD I PIERWSZA SELEKCJA © MARECKI

I JUŻ JESTEŚMY W BAŻANTARNI © MARECKI

W BAŻANTARNI © MARECKI

W BAŻANTARNI © MARECKI

W BAŻANTARNI © MARECKI

W BAŻANTARNI © MARECKI

W BAŻANTARNI © MARECKI

NAJMŁODSZY UCZESTNIK :-) © MARECKI


A wracając z Bażantarni spotkałem takie coś na ddr. Było pijane, agresywne i miało 2 duże psy bez kagańców. Uważajcie na takich ;-).

PIECHOTĄ PO DDR © MARECKI
Kategoria OR, WYCIECZKI <50


Dane wyjazdu:
13.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:19.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Piątek, 22 czerwca 2012 · | Komentarze 5

Montażu stojaków dzień kolejny - dzisiaj otrzymał je Żłobek Miejski nr 2. Bynajmniej nie dla tamtejszych milusińskich, bo oni są na etapie rowerków biegowych :-). Kadra żłobka przekonała się do zalet komunikacji rowerowej, a że rowerów nie mieli gdzie parkować ...

NOWE ELBLĄSKIE STOJAKI ROWEROWE - ŻŁOBEK NR 2 © MARECKI
Kategoria OR


Dane wyjazdu:
23.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:18.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Czwartek, 21 czerwca 2012 · | Komentarze 2

Kolejne stojaki stanęły na ul. Czerwonego Krzyża. Chwilowo w liczbie 3, a docelowo 4 sztuki. Jazdę po mieście zakończyłem kilka minut przed rozpłakaniem się nieba na dobre :-).

NOWE ELBLĄSKIE STOJAKI ROWEROWE-ul. CZERWONEGO KRZYŻA © MARECKI
Kategoria OR


Dane wyjazdu:
19.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard+4

Środa, 20 czerwca 2012 · | Komentarze 2

Wydarzeniem dnia jest niewątpliwie pierwsze 5 stojaków rowerowych postawionych na terenie miasta. Zostały zabetonowane na ul. Hetmańskiej, na wysokości wejścia do pasażu handlowego. Umożliwiają bezpieczne i wygodne zapięcie 10 rowerów. Wygląda na to, że od jutra będzie można już z nich korzystać.

NOWE ELBLĄSKIE STOJAKI ROWEROWE-ul. Hetmańska © MARECKI


NOWE ELBLĄSKIE STOJAKI ROWEROWE-ul. Hetmańska © MARECKI


Poza tym krótka jazda z moim młodym bikerem na nowy, ale jeszcze nie otwarty plac zabaw na tyłach PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej.
Kategoria OR, Z MICHAŁEM