INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.88 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Grudzień, 2017

Dystans całkowity:419.00 km (w terenie 26.00 km; 6.21%)
Czas w ruchu:14:34
Średnia prędkość:17.30 km/h
Maksymalna prędkość:51.00 km/h
Suma podjazdów:140 m
Maks. tętno maksymalne:169 (89 %)
Maks. tętno średnie:134 (70 %)
Suma kalorii:3808 kcal
Liczba aktywności:20
Średnio na aktywność:20.95 km i 3h 38m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
14.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:41.00 km/h
Temperatura:1.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 15 grudnia 2017 · | Komentarze 14

Odwiedziłem służbowo Warszawę, która w okresie przedświątecznym mieni się wielobarwnymi dekoracjami. Do pełni zimowego klimatu zabrakło metra śniegu na ulicach, ale i tak warto zajrzeć do galerii. Uprzedzając ewentualne pytania - rower został w Elblągu, a co :-)

GALERIA
Dane wyjazdu:
4.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:30.00 km/h
Temperatura:1.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 · | Komentarze 6

Wygląda na to, że sezon rowerowy A.D. 2017 powoli wygasa. Ale przecież musi się dalej kręcić w roku 2018. 

I kręcić się będzie  :-).Przybywajcie!


Dane wyjazdu:
44.00 km 3.00 km teren
02:26 h 18.08 km/h:
Maks. pr.:51.00 km/h
Temperatura:1.0
Podjazdy:140 m
Rower:BOCAS

MIEJSKA WYCIECZKA ROWEROWA#21-ANIELSKIE RUCHAŃCE

Niedziela, 10 grudnia 2017 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Pomorska Wieś-Borzynowo-Leszczyna-Aniołowo-Bogaczewo-Komorowo Żuławskie-Gronowo Górne-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem)

Ostatnia z tegorocznych Miejskich Wycieczek Rowerowych prowadziła śladem kulinarnych atrakcji podelbląskiej wsi Aniołowo.

Aniołowo to najatrakcyjniejsza wieś powiatu elbląskiego, która zdobyła to zaszczytne miano w roku 2006. Prężnie działające na miejscu Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi ,,Aniołowo’’ od tego czasu nie osiadło na laurach i zdobyło wiele innych wyróżnień i nagród. Skorzystaliśmy z okazji, aby odwiedzić anielską świetlicę i skosztować lokalnych specjalności w postaci anielskich ruchańców, czyli smażonych racuchów drożdżowych i diabelskiej kity, czyli lokalnego trunku o budzącej szacunek mocy 65%.

Przed ruszeniem w trasę pierwsze dwadzieścia osób otrzymało drobne paczki z prezentami ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW.

Po tym ,,mikołajkowym’’ akcencie i wspólnej fotografii na niełatwą, interwałową trasę ruszyło z polany z wiatami w Bażantarni 30 osób. Przez ulicę Wschodnią dotarliśmy do ulicy Łęczyckiej i rozpoczęliśmy dalszą jazdę pod górę. Sprzyjał nam wiejący w plecy wiatr, więc dość długi podjazd do Pomorskiej Wsi zaliczyliśmy sprawnie.

Krótką przerwę na odpoczynek w Pomorskiej Wsi - która była najwyżej położonym punktem na trasie naszej jazdy - wykorzystałem na rozdanie czekoladowych batonów przygotowanych przez Biuro Podróży Variustur. 
Dalsze kilometry przez Zalesie i Borzynowo przejechaliśmy przy rzadko ostatnio widzianych promieniach grudniowego słońca. Pozwoliło ono na wykonanie urokliwych zdjęć krawędzi Żuław Wiślanych i Wysoczyzny Elbląskiej lekko przyprószonych białym puchem.

Za wsią Leszczyna pojawił się dwukilometrowy odcinek gruntowej drogi leśnej, która doprowadziła nas do Aniołowa. Na wjeździe do wsi stoi na środku ronda figura anioła, którą – jak informowali mnie wcześniej gospodarze wsi – należy objechać dwa razy dla anielskiej pomyślności. Tak też zrobiliśmy i wtedy już tylko pozostało nam dotrzeć do budynku świetlicy wiejskiej w centrum Aniołowa.

 Anielskie ruchańce już na nas czekały na talerzach, parzyła się kawa i herbata, a diabelska kita krążyła między nami. Bogata w różnego rodzaju pamiątki świetlica, możliwe także do kupienia przez dobrą godzinę rozbrzmiewała gwarem rozmów elbląskich rowerzystów zadających sporo pytań Pani Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi ,Aniołowo’’ Haliny Cieśla i jej mężowi, sołtysowi Aniołowa, Panu Zbigniewowi Cieśla.

Wszystko co dobre ma niestety swój koniec, także i my w końcu wyszliśmy z ciepłej świetlicy na grudniowe, rześkie powietrze o temperaturze około +1 stopnia. Ponieważ jednak jazda powrotna była już pod wiatr, to nie mieliśmy trudności z rozgrzaniem się na rowerach.
Nie forsując tempa i jadąc spokojnym tempem dotarliśmy z jednym postojem w Komorowie Żuławskim do Elbląga. Na rondzie Kaliningrad Miejska Wycieczka Rowerowa uległa rozwiązaniu i każdy udał się w swoim kierunku. Podsumowując, w trakcie 10 tegorocznych wycieczek 358 uczestników przejechało łącznie 363 km.

Dziękuję Leszkowi Marcinkowskiemu Prezesowi PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Kamilowi Zimnickiemu z Klubu Turystycznego im. C. Pudora za pomoc organizacyjną przy wycieczce. Dziękuję także Bogdanowi i Szymonowi Uhrynowi z biura podróży Variustur za wsparcie sponsorskie. Podziękowania należą się także elbląskim mediom za skuteczne nagłośnienie wycieczki oraz wszystkim uczestnikom za wspólną, bezpieczną i spokojną jazdę.

Na następną jazdę nowej odsłony Miejskich Wycieczek Rowerowych zapraszam już 7 stycznia 2018 roku.
Dane wyjazdu:
23.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:7.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 8 grudnia 2017 · | Komentarze 0

Do leczenia czosnkiem doszła lepsza kilometrówka i zdrowie od razu wraca do normy. Mus jest, bo w niedzielę szykuje się smakowita jazda na którą bardzo zapraszam :-) 


Dane wyjazdu:
7.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:7.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 7 grudnia 2017 · | Komentarze 5

Choróbsko mnie bierze, ale nie poddam się bez walki. Mym orężem czosnek :-)Dane wyjazdu:
8.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:3.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Środa, 6 grudnia 2017 · | Komentarze 0

Zajrzałem na placu budowy wiaduktu nad torami kolejowymi wraz z którym ma powstać tunel pieszo-rowerowy pod torami (łał!). Wszystko tak potrzebne, jak świni siodło za jedyne 35 mln PLN w naszym, jakże bogatym mieście. 


Kategoria OR


Dane wyjazdu:
53.00 km 2.00 km teren
02:43 h 19.51 km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:2.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

ANIOŁOWO

Wtorek, 5 grudnia 2017 · | Komentarze 0

Poza miejskim kręceniem pojechałem sprawdzić, czy na niedzielnej trasie MWR do Aniołowa nie kryją się jakieś niemiłe niespodzianki dla dwukołowców i ich właścicieli. Inspekcja wypadła OK, jeżeli tylko nie spadnie pół metra śniegu to nie będzie potrzeby zmieniać trasy :-). 

 Dane wyjazdu:
4.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:41.00 km/h
Temperatura:3.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 4 grudnia 2017 · | Komentarze 2

Zima postraszyła o poranku lekkim śniegiem na uliacach i chodnikach, ale po południu szybko ustąpiła miejsca jesieni. Niemniej,  widzieć miny ludzi o poranku patrzących na rowerzystę - bezcenne :-)

A jak obejrzycie - a potem wdrożycie -  poniższy film o ultramaratonach z komentarzem Roberta Janika, bezcenne zrobi się jeszcze kilka innych rzeczy. Wszystko ...Ps. ,,Okładka'' tego filmu jest najładniejsza ;-)
Kategoria SUPERMARATONY


Dane wyjazdu:
85.00 km 11.00 km teren
04:29 h 18.96 km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:0.0
Podjazdy: m

GRUDNIOWE PĄCZKI

Niedziela, 3 grudnia 2017 · | Komentarze 5

Trasa: ELBLĄG-Wikrowo-Kopanka-Michałowo-Lubstowo-Świerki-Nowy Staw-Nowy Dwór Gdański-Marzęcino-Kępki-Nowakowo-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)Szesnastu łakomczuszków zjawiło się na Placu Słowiańskim, aby podjąć trud grudniowej jazdy do Nowego Stawu. Już po raz dwunasty wycieczka Grudniowe Pączki prowadziła do cukierni Jędruś, gdzie przy kawie, herbacie i najróżniejszych łakociach toczyły się pogaduchy różne i różniste.

Zanim jednak po ponad trzech godzinach od startu (!!!) dotarliśmy o 11.11 do Nowego Stawu przeprowadziłem grupę dość ekstremalną trasą przez Michałowo, które to ostatnio w grudniu wykorzystaliśmy w roku 2013. Pomysł jazdy tą trasą pojawił się w wyniku nocnego mrozu, który utwardził żuławskie błotko – chociaż, jak się okazało - nie tak do końca. Było też trochę lodu, przez co w wycieczce pojawiły się elementy zimowego treningu technicznego i spacerowania z rowerami.

Nic więc dziwnego, że po zakończeniu terenowego odcinka specjalnego wszyscy z radością powitali asfaltową nawierzchnię w Lubstowie. Żeby jednak nie było zbyt kolorowo, dalsze kilometry spowalniał nam wiejący w twarz wiatr.

W końcu jednak ujrzeliśmy nowostawskiego ,,ołówka’’, co znaczyło, że jesteśmy przy celu wycieczki. W cukierni czekała na nas trzyosobowa delegacja rowerowa z Tczewa, która ,,porwała’’ kilku elbląskich bikerów na ognisko do Lisewa.

Reszta po godzinnej przerwie ciasteczkowej i wymianie jednej przebitej dętki ruszyła w drogę powrotną. Jak można się było spodziewać, jazda była szybka, łatwa i przyjemna bo z wiatrem w plecy. Krótki postój zrobiliśmy przy Biedronce w Nowym Dworze Gdańskim, zaś z odwiedzin w kultowym sklepie w Marzęcinie zrezygnowałem wraz z grupą trzech bikerów. Reszta pojechała prosto :-).

W Bielniku II po raz pierwszy w historii Grudniowych Pączków pojechałem z ekipą na Kępę Rybacką i przez Nowakowo wjechaliśmy do Elbląga. Tutaj koledzy zaczęli się rozpraszać i każdy pojechał w swoją stronę.

W tym miejscu tradycyjnie bardzo dziękuję wszystkim za nasze wspólne całoroczne rowerowanie po okolicach dalszych i bliższych. Sezon rowerowy oczywiście się nie kończy, bo przecież nie ma złej pogody na rower …


Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
13.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:41.00 km/h
Temperatura:5.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 1 grudnia 2017 · | Komentarze 2

Natknąłem się na dwa z czterech przeniesionych stojaków rowerowych. Stoją sobie wciśnięte przy aptece na rogu Polna/Grunwaldzka. Po co, dla kogo, dlaczego w taki dysfunkcjonalny sposób? Chyba nawet nie warto pytać ;-/


Kategoria OR