INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Maj, 2017

Dystans całkowity:2007.00 km (w terenie 29.00 km; 1.44%)
Czas w ruchu:76:32
Średnia prędkość:21.18 km/h
Maksymalna prędkość:67.00 km/h
Suma podjazdów:7101 m
Maks. tętno maksymalne:180 (95 %)
Maks. tętno średnie:149 (78 %)
Suma kalorii:19073 kcal
Liczba aktywności:28
Średnio na aktywność:71.68 km i 5h 53m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
160.00 km 5.00 km teren
07:01 h 22.80 km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:19.0
Podjazdy: m
Rower:

TRZY WIATRAKI

Środa, 31 maja 2017 · | Komentarze 2

Trasa:ELBLĄG-Marzęcino-Rybina-Drewnica-Mikoszewo-Gdańsk-Mokry Dwór-Trutnowy-Kiezmark-Nowa Cerkiew-Palczewo-Nowy Staw-Lubstowo-Jazowa-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem)
Gdzie najlepiej sprawdzić jakość zaplotu koła zrobionego przez najlepszego elbląskiego kołodzieja, czyli Darka z Neksusa. Tylko na żuławskich płytach i brukach :-). Dlaczego jednak sprawdzałem też na polach z rzepakiem (znowu!), żytem i kukurydzą to nie wiem :-)). 

Tytułowe trzy wiatraki to znany koźlak z Drewnicy, nieznany szerszej publiczności paltrak z Mokrego Dworu i znany holender z Palczewa. Każdemu coś brakuje, ale to i tak prawdziwe skarby. Paltrak ma szansę niebawem błyszczeć pełnym blaskiem, koźlak z Drewnicy też mógłby coś dostać na trzysetne urodziny (2018 r.) - tutaj jednak szanse są małe. A holender z Palczewa? Może kiedyś doczekamy się końca remontu. 

Nieskromnie powiem, że to była fantastyczna wycieczka ;-)


80 dni do MRDP.

Kategoria WYCIECZKI >150


Dane wyjazdu:
18.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 30 maja 2017 · | Komentarze 0

81 dni do MRDP.

Dziwnie się jeździ po mieście na slickach napompowanych do 8 atmosfer. Bardzo dziwnie :-) Na szczęście Giant już odebrany z nową obręczą Mavic A119.

Kategoria SERWIS


Dane wyjazdu:
9.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:22.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 29 maja 2017 · | Komentarze 0

82 dni do MRDP.

Szpital się zrobił w mojej rowerowni. Cube ma jedną szprychę do wymiany po rzepakowych harcach, a Giant już od tygodni domagał się wymiany zużytej okropnie tylnej obręczy. Co też dzisiaj nastąpiło u niezawodnego elbląskiego kołodzieja, czyli Darka z Neksusa. Normalnie nie mam na czym jeździć :-(

Kategoria SERWIS


Dane wyjazdu:
58.00 km 1.00 km teren
04:00 h 14.50 km/h:
Maks. pr.:43.00 km/h
Temperatura:30.0
Podjazdy: m
Rower:

MWR#16 MAŚLANA GÓRA i IV ROWEROWY ZAWRÓT GŁOWY

Niedziela, 28 maja 2017 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Jagodnik-Ogrodniki-Milejewo-Jagodnik-Elbląg-Kazimierzowo-Władysławowo-ELBLĄG

MAPA MWR

MAPA RZG

GPS MWR

GALERIA MWR (z opisem)

GALERIA RZG (z opisem)Maślana Góra w Milejewie, zwana też Górą Milejewską była celem majowej edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych. Nasza jazda odbywała się w towarzystwie międzynarodowych podróżników spod znaku Bike Jamboree udających się w trwającą – bagatela – dwa lata podróż dookoła świata.

Kolorowa ekipa z flagami na nowych rowerach i z zapakowanymi po brzegi nowymi sakwami dodała niecodziennego kolorytu Miejskiej Wycieczce Rowerowej. Było nas widać podczas przejazdu ulicami Elbląga, kiedy to ten kolorowy, 62 osobowy, peleton kierował się w stronę szlaku GreenVelo aby wyjechać nim w kierunku Jagodnika.

Trudna - jak to na Wysoczyźnie Elbląskiej – interwałowa trasa szybko zmęczyła naszych gości i liczne postoje zaczęliśmy już na rogatkach Elbląga. Pojawiły się pierwsze awarie, ale to częsta przypadłość w przypadku jazdy na fabrycznie nowych rowerach. Te drobne kłopoty szybko usuwaliśmy i mogliśmy cieszyć się jazdą w pięknych okolicznościach przyrody, przy bezchmurnym niebie i cudownym cieniu zielonych lasów.

Założeniem grupy Bike Jamboree była jazda do Braniewa szlakiem GreenVelo, ale w okolicach Jeleniej Doliny grupa nieco zmodyfikowała swoje plany i ruszyła do Fromborka drogami asfaltowymi, towarzysząc nam do wsi Ogrodniki.
Tutaj pożegnaliśmy się z międzynarodową sztafetą harcerzy i pojechaliśmy jeszcze wyżej, do Milejewa. W tej najwyżej położonej miejscowości Wysoczyzny Elbląskiej znajduje się wieża, dawniej radiowo-telewizyjna a obecnie przekaźnikowa, którą chcieliśmy z bliska obejrzeć.

Przy wieży znajdującej się na prywatnej posesji ciekawą opowieścią uraczył nas mieszkający tam gospodarz, który znał wiele szczegółów na temat tej konstrukcji. Na przykład takich, że za poprzedniego ustroju istniało bezpośrednie połączenie telefoniczne z Kaliningradem.

Pod wieżą rozdaliśmy także tradycyjne batoniki na które grupa szczególnie zasłużyła, pracowicie wspinając się w promieniach gorącego słońca na drugi co do wysokości szczyt Wysoczyzny Elbląskiej.

Teraz pozostało wrócić do Elbląga, co z uwagi na fakt że byliśmy na szczycie wiązało się z jakże przyjemną jazdą w dół. W drodze do Elbląga zatrzymaliśmy się na chwilę przy wieży w Jagodniku, która przejęła zadania wieży z Milejewa i z której nadaje się obecnie programy radiowe i telewizyjne.

Ciekawym i nieznanym dla większości uczestników skrótem między działkami na elbląskich Bielanach dotarliśmy w okolice pętli tramwajowej na ulicy Ogólnej, gdzie Miejska Wycieczka Rowerowa miała swój koniec.
Dziękuję Leszkowi Marcinkowskiemu Prezesowi PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Mateuszowi z ramienia elbląskiego oddziału PTTK za pomoc organizacyjną przy wycieczce. Dziękuję także Annie Śledzińskiej z Fundacji Światowe Jamboree za prezenty dla uczestników naszej jazdy. Podziękowania należą się także elbląskim mediom za skuteczne nagłośnienie wycieczki oraz wszystkim uczestnikom za wspólną, bezpieczną i spokojną jazdę.

Na następną jazdę serdecznie zapraszam już 11 czerwca. Tym razem pojedziemy na południe, do Krasina pod Pasłękiem, gdzie będzie można skosztować … ślimaków.

Nie było to jednak koniec rowerowych atrakcji tego dnia. Wraz z sześcioma osobami ruszyłem do podelbląskiego Władysławowa aby po raz czwarty uczestniczyć w Rowerowym Zawrocie Głowy organizowanym przez Stowarzyszenia IWA. W jego ramach prowadziliśmy z Leszkiem Marcinkowskim 8 km rajd historyczno-przygodowy w krainie wierzb i kanałów, podczas którego mogliśmy poznać historyczne stylizacje mennonitów. Brało w nim udział 21 osób. 

W czasie imprezy odbyło się też wiele innych zawodów sportowo-zręcznościowych z których największe wrażenie zrobiło na mnie toczenie koła. Niby łatwe, a jednak bardzo trudne. Szczegóły w fotorelacji. Tradycyjnie też, można było dosiąść bicykla z epoki (przednie koło 36 cali!), na którym z roku na rok jazda idzie mi coraz sprawniej i teraz zająłem II miejsce w konkursie jazdy na czas :-)

Dziękuję Pani Prezes Stowarzyszenia IWA Elżbiecie Mieczkowskiej za zaproszenie i wszystkim za wspólną zabawę.


83 dni do MRDP.Dane wyjazdu:
140.00 km 1.00 km teren
06:15 h 22.40 km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy:691 m

SZTUM

Sobota, 27 maja 2017 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Komorowo Żuławskie-Krosno-Rychliki-Dzierzgoń-Mikołajki Pomorskie-Sztum-Łoza-Klecie-Stare Pole-Ząbrowo-Jegłownik-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)Cube na szosowych oponach odwiedził dzisiaj miejsca w których nikt takiego roweru nie widział, był noszony nad polem rzepaku i zaliczył żuławskie bruki. Co też odbiło jego właścicielowi - nie wiem :-)) Wiem za to, że takie jazdy pamięta się długo ;-)


84 dni do MRDP.

Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
25.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 26 maja 2017 · | Komentarze 0

85 dni do MRDP.

Poza budową torowiska tramwajowego w Elblągu coś się dzieje na torowisku kolejowym w okolicach byłego dworca Elbląg Zdrój. Czyżby Pendolino miało się u nas pojawić? ;-)Sprawa jest tak tajemnicza, że zainteresowała się nią policja ...A te dziurki przy szynie powyżej to robi taka zmyślna, hałaśliwa maszynka. 
Dane wyjazdu:
15.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:34.00 km/h
Temperatura:21.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 25 maja 2017 · | Komentarze 0

86 dni do MRDP.

Zrobić dobrze dostawę napojów do sklepu to nie jest prosta sprawa. Nie dość, że można zastawić ścieżkę rowerową, to można jeszcze co nieco rozlać :-).

Dane wyjazdu:
50.00 km 1.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:44.00 km/h
Temperatura:18.0
Podjazdy: m
Rower:

SUCHACZ

Środa, 24 maja 2017 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Łęcze-Suchacz-Kamionek Wielki-Jagodno-ELBLĄG

Wspominałem już, że w Suchaczu powstaje nowy punkt widokowy. Minęło już trochę czasu od tego momentu więc ruszyłem obejrzeć efekt finalny. Wziąłem nawet kanapki, aby II śniadanie zjeść w pięknych okolicznościach przyrody i widoków. To co zobaczyłem przeszło wszelkie moje oczekiwania - dawno się już tak nie zdziwiłem :-). Foto z komentarzem poniżej. 

Na punkt nie prowadzi żadna oficjalna droga, więc trzeba wspinać się po prywatnym polu.Po minięciu budynku szkoły zaczyna się ogrodzenie postawione niedawno przez właściciela pola. Siatka rozwieszona na drewnianych balach, wsparta drutem kolczastym i elektrycznym pastuchem pod napięciem! Wygląda na to, że rolnik nieźle się wkur... całą budową i ruchem na jego polu :-). 

Drut kolczasty kończy się nieopodal punktu widokowego, ale sam płot z pastuchem ciągnie się jeszcze kilkaset metrów ...


Chcąc niechcąc zawróciłem i udałem się na poszukiwania drogi od drugiej strony wzgórza. Podjechałem pod szkołę i z jej poziomu ruszyłem dookoła. Dostrzegłem charakterystyczne paliki, które wskazują że tutaj powstanie droga umożliwiająca normalne dojście na punkt. 
Minąłem okolicznościowy kamień z 1961 roku i jadąc wąską ścieżką dostałem się pod punkt widokowy. Ostatnie metry to wspinaczka z rowerem, bo podjechać się nie dało.
Nagrodą za wysiłek były kanapki i widoki zza płota :-)

Rolnikowi pozostaje podziękować, że nie postawił czegoś w stylu muru berlińskiego (3-4 metry wysokości), bo wtedy trudno byłoby zrobić jakiekolwiek zdjęcie. A tak, przy odpowiednim kadrowaniu i zoomie, płotu prawie nie widać ;-)
Na zakończenie dodam, że prace budowlane nie są jeszcze ukończone. Łatwo teraz nie będzie ...87 dni do MRDP.
Kategoria WYCIECZKI <50


Dane wyjazdu:
60.00 km 1.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 23 maja 2017 · | Komentarze 0

88 dni do MRDP.

Okazuje się, że niepotrzebnie fatygowaliśmy się do Gozdawy obejrzeć betonowy akwedukt ;-) Taka sama konstrukcja jest dostępna od ręki w Elblągu, na ulicy Mazurskiej. Otoczenie akweduktu jest jednak mniej urokliwe niż na Żuławach, tak więc tamten też obejrzyjcie. Dzięki Piotr za cenne info. 

Dane wyjazdu:
30.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 22 maja 2017 · | Komentarze 4

89 dni do MRDP.

Jakieś podchody szykują się na ulicy Pułkownika Dąbka. Ich organizatorem jest - jak wieść gminna niesie - miejscowy Zarząd Dróg. Ciekawe, co i jak będzie po zakończonej zabawie. Obstawiam likwidację przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych w imię poprawienia płynności ruchu samochodowego :-). Czyli ludziom gorzej, a samochodom lepiej. Taki smutny elbląski standard...
Kategoria OR