INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.88 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Maj, 2018

Dystans całkowity:1223.00 km (w terenie 53.00 km; 4.33%)
Czas w ruchu:32:51
Średnia prędkość:18.81 km/h
Maksymalna prędkość:57.00 km/h
Suma podjazdów:3370 m
Maks. tętno maksymalne:159 (84 %)
Maks. tętno średnie:120 (63 %)
Suma kalorii:11818 kcal
Liczba aktywności:30
Średnio na aktywność:40.77 km i 4h 41m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
70.00 km 3.00 km teren
04:04 h 17.21 km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy:190 m
Rower:BOCAS

MWR#26 KAMIEŃ 3 KRZYŻY + ROWEROWY ZAWRÓT GŁOWY

Niedziela, 20 maja 2018 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG-Kamiennik Wielki-Nowe Monasterzysko-Milejewo-Ogrodniki-Jelenia Dolina-ELBLĄG-Kazimierzowo-Władysławowo-Adamowo-Władysławowo-Helenowo-ELBLĄG

GPS MWR

MAPA MWR

MAPA RZG

GALERIA MWR (z opisem)

GALERIA RZG (z opisem) Na trudnej, pagórkowatej trasie rozpoczynającej się 3,5 km podjazdem obok cmentarza Dębica pracowicie kręciło korbami 48 osób. W ramach promocji turystyki na szlaku GreenVelo (GV) na starcie zostały rozdane uczestnikom paszporty turystyczne pierwszego królestwa na trasie GV – nad Zalewem Wiślanym – w których można zbierać okolicznościowe stemple z miejscowości leżących na szlaku.

Kamień z Trzema Krzyżami leży nieopodal wsi Nowe Monasterzysko i przydatny w jego odnalezieniu może okazać się zapis śladu GPS, gdyż nie prowadzą do niego żadne drogowskazy. Nie jest to tak okazały obelisk jak Święty Kamień leżący w wodach Zalewu Wiślanego czy też Diabelski Kamień znany z koryta Srebrnego Potoku w elbląskiej Bażantarni. Za to ma wyraźnie widoczne trzy krzyże, odciśnięte z każdej jego strony.

Z powodu wycinki i zrywki drzew w okolicy kamienia doszliśmy do niego pieszo (około 400 metrów), a rowerami zdecydowało się tam dotrzeć tylko trzech śmiałków. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć ruszyliśmy w drogę powrotną do Elbląga, tym razem z wiatrem i bardziej z górki. Zatrzymaliśmy się przy sklepie w Milejewie, gdzie grupa uzupełniła zapasy żywnościowe i odwiedziliśmy popularne Smoki w Jeleniej Dolinie, gdzie zastaliśmy liczne grupy opalających się elblążan.

Na koniec przy wiatach Nadleśnictwa Elbląga przy ulicy Fromborskiej podstemplowane zostały uczestnikom wycieczki Książeczki Turystyki Kolarskiej PTTK zaświadczając tym samym o zaliczeniu kolejnej trasy Miejskich Wycieczek Rowerowych.

Naszą jazdę zakończyliśmy na pętli przy ulicy Ogólnej. Na kolejna odsłonę Miejskich Wycieczek Rowerowych, ostatnią przed wakacjami, zapraszamy już 10 czerwca. Celem naszej jazdy będzie Kaperski Suchacz.

Dziękuję Bogdanowi Uhrynowi z biura podróży Variustur oraz Urzędowi Gminy w Elblągu za wsparcie sponsorskie. Podziękowania należą się także elbląskim mediom za skuteczne nagłośnienie wycieczki oraz wszystkim uczestnikom za wspólną, bezpieczną i spokojną jazdę.

Nie oznaczało to jeszcze końca atrakcji rowerowej niedzieli, gdyż w podelbląskim Władysławowie zaczynał się niebawem Rowerowy Zawrót Głowy, czyli impreza organizowana przez Stowarzyszenie IWA i Urząd Gminy Elbląg już po raz piąty. Udałem się tam z grupą 8 osób, aby skosztować zupy cyklisty, klusek ziemniaczanych, chleba ze smalcem, ciast i ciasteczek oraz pieczonej kiełbasy a przede wszystkim dobrze się bawić i spróbować nowych aktywności.

Interesujący mógł być też udział w krótkim rajdzie przełajowym, który poprowadziłem lokalnym drogami i bardzo krajową S7, której plac budowy pokrywa się kolejnymi warstwami asfaltu, co skwapliwie wykorzystaliśmy podczas 10 km przejażdżki.

Dziękuję Pani Elżbiecie Mieczkowskiej za zaproszenie i wszystkim za wspólną zabawę.


Dane wyjazdu:
17.00 km 8.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy:253 m

ROWEROWE PIĄTKI MTB

Piątek, 18 maja 2018 · | Komentarze 6

Rowerowe piątki MTB to nowatorska impreza, podczas której można praktycznie sprawdzić się jeżdżąc na rowerze w zmiennych warunkach terenowych. W programie imprezy przewidziano przygotowanie roweru do jazdy terenowej: omówione zostaną zasady używania przerzutek, właściwe ciśnienie powietrze w oponach, wysokość siodełka, technika hamowania itp. Wszystko to odbywać się będzie podczas krótkiej (do 10 km) przejażdżki rowerowej szlakami i ścieżkami Bażantarni.

Druga z tych imprez, dedykowana użytkownikom rowerów MTB, zgromadziła na polanie z wiatami w Bażantarni 2 osoby.
Tematem przewodnim drugiej edycji ,,Rowerowych piątków MTB’’ było ciśnienie powietrza w oponach  i dopasowanie go do warunków terenowych.

Podczas ośmiokilometrowej przejażdżki szlakiem GreenVelo oraz pieszymi szlakami: zielonym, czerwonym oraz żółtym  przekonaliśmy się jak ważne jest odpowiednie ciśnienie opon. Dziękuję dwójce śmiałków za przybycie i polecam się już za tydzień.

Godzina 18:00, polana z wiatami w Bażantarni.

Dane wyjazdu:
21.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 18 maja 2018 · | Komentarze 0Dane wyjazdu:
28.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 17 maja 2018 · | Komentarze 0

Poza codziennym turlaniem się do pracy i z pracy, oraz po bułki i chleb miałem dzisiaj przyjemność poprowadzić wycieczkę rowerową dla uczniów SP nr 23. Krótka, 10 km trasa do Bażantarni i z powrotem dostarczyła 30 młodym rowerzystom oraz ich opiekunom emocji, jakich nie zaznałem podczas 800 km trasy GV z Białegostoku do Przemyśla :-). 

Na trasie mieliśmy bowiem padający poziomo deszcz, momentami ulewę, silny wiatr i jazdę po elbląskich ścieżkach rowerowych i ulicach. Dzieciaki mimo to trzymały formę, a stojąc w parku Kajki pod drzewami wręcz domagały się dalszej jazdy :-). Tak trzymać! 

Pełna relacja i foto TUTAJ.
Kategoria OR


Dane wyjazdu:
25.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:26.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Środa, 16 maja 2018 · | Komentarze 0

Po licznych Biedronkach, Lidlach,  Żabkach i Borysach nadchodzi w Elblągu czas na coś z innej branży i w innym rozmiarze. Na działce przy ulicach Warszawska/Żuławska buduje się Castorama. Żeby ich tylko nie zmyła w tym miejscu jakaś fala powodziowa :-)
Poza tym obejrzałem nowy wyjazd/wjazd z dworca PKS, który łączy się dla nas z koniecznością pokonania nowych dwóch przejazdów rowerowych ze wzbudzaną sygnalizacją świetlną. Chyba tylko przypadkowi (albo rokowi wyborczemu :-)) zawdzięczamy fakt zrobienia krawężników na 0 cm. Jak jeszcze usuną znak drogowy ze ścieżki rowerowej (widać go na dolnym zdjęciu, pierwszy z prawej) to będę w raju. Rowerowym raju ;-)
Ps. W tajemnicy Wam powiem, że S7 do mostu na Nogacie ma już pierwsze warstwy asfaltu...

Kategoria OR


Dane wyjazdu:
48.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 15 maja 2018 · | Komentarze 0

Dzisiaj elbląskie torowiska w akcji. To najnowsze, to z nietypowymi pojazdami i to nad którym dzieje się najwięcej. Niebawem będzie się też działo pod nim :-). A jak wiadomo, kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada...

Dane wyjazdu:
76.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:41.00 km/h
Temperatura:26.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu +

Poniedziałek, 14 maja 2018 · | Komentarze 3

Poza turlaniem się po ulicach miasta wybrałem się przypomnieć sobie, gdzie leży Kamień z Trzema Krzyżami, który już w najbliższą niedzielę będzie celem kolejnej Miejskiej Wycieczki Rowerowej.

Kamień znalazłem, chociaż okolica nie przypomina tej sprzed dwóch lat, kiedy byłem tam po raz pierwszy. Wycinka drzew spowodowała zmiany w krajobrazie, a zostawiony bajzel po zrywce sprawia, że potrzeba przejść 400 metrów do kamienia. A II śniadanie zjadłem w pięknych okolicznościach krajobrazowych Wysoczyzny Elbląskiej. 

Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
31.00 km 0.00 km teren
02:45 h 11.27 km/h:
Maks. pr.:29.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Sobota, 12 maja 2018 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG-Helenowo-Wikrowo-Jegłownik-Jasionno-Karczowiska Górne-ELBLĄG

MAPA

GALERIA

Film dzięki uprzejmości Łukasza Jatkowskiego (LUKE_HS)


Odbyła się już siódma edycja Odjazdowego Bibliotekarza, czyli akcja promująca kulejące w naszym kraju czytelnictwo książek. W imprezie, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów przejeżdżając okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne przedpołudnie wzięło udział 30 osób. 

Krótka, łatwa i przyjemna trasa po Żuławach Wiślanych tym razem nie prowadziła do żadnej z okolicznych bibliotek (których większość została już odwiedzona w latach poprzednich) lecz do Skansenu Pszczelarskiego w Karczowiskach Górnych.

Tam zapoznaliśmy się z bogatym księgozbiorem dotyczącym szeroko rozumianego pszczelarstwa, pszczelnictwa i apiterapii. A także z wystawą bardzo oryginalnych w kształcie pszczelich uli. Przewodnikiem po swojej firmie był Pan Waldemar Badeński, dzięki którego pomocy mogliśmy upiec kiełbaski na przygotowanym ognisku i odpocząć w cieniu drzew od męczącego upału, który towarzyszył nam na większości trasy.

W 30 osobowym, pomarańczowym (jest to kolor Odjazdowego Bibliotekarza) peletonie korbami kręciła Elżbieta Mieczkowska – Dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu, Janina Szatkowska - Dyrektor Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz Dominik Żyłowski – Kierownik Działu Komunikacji Społecznej Biblioteki Elbląskiej.

Dziękuję za zaproszenie i do zobaczenia za rok :-).


Kategoria WYCIECZKI <50


Dane wyjazdu:
16.00 km 7.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:24.0
Podjazdy:186 m

ROWEROWE PIĄTKI MTB

Piątek, 11 maja 2018 · | Komentarze 6

Rowerowe piątki MTB to nowatorska impreza, podczas której można praktycznie sprawdzić się jeżdżąc na rowerze w zmiennych warunkach terenowych. W programie imprezy przewidziano przygotowanie roweru do jazdy terenowej: omówione zostaną zasady używania przerzutek, właściwe ciśnienie powietrze w oponach, wysokość siodełka, technika hamowania itp. Wszystko to odbywać się będzie podczas krótkiej (do 10 km) przejażdżki rowerowej szlakami i ścieżkami Bażantarni.

Pierwsza z tych imprez, dedykowana użytkownikom rowerów MTB, zgromadziła na polanie z wiatami w Bażantarni 3 osoby.
Niewiele, ale jak na dobiegające zewsząd pomruki nadchodzącej burzy i ciemniejące z minuty na minutę niebo byłem zadowolony, że ktoś w ogóle odważył się wyjść z domu :-)

Tematem przewodnim pierwszej edycji ,,Rowerowych piątków MTB’’ były przerzutki i sposób ich używania w zależności od warunków terenowych. Podczas siedmiokilometrowej przejażdżki pieszym szlakiem czerwonym i szlakiem GreenVelo oraz wjazdem na Górę Chrobrego zaprezentowane zostało praktyczne użycie stosownych biegów w zależności od tego, czy trasa prowadziła pod górę czy też z góry. Po godzinie od startu zaczął padać deszcz i to był sygnał, aby po zjechaniu z Góry Chrobrego zakończyć pierwsze zajęcia warsztatowe. Dziękuję trójce śmiałków za przybycie i polecam się już za tydzień.

Godzina 18:00, polana z wiatami w Bażantarni.


Dane wyjazdu:
14.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:27.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 11 maja 2018 · | Komentarze 0