INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Czerwiec, 2018

Dystans całkowity:863.00 km (w terenie 52.00 km; 6.03%)
Czas w ruchu:13:55
Średnia prędkość:20.12 km/h
Maksymalna prędkość:50.00 km/h
Suma podjazdów:1152 m
Liczba aktywności:29
Średnio na aktywność:29.76 km i 2h 47m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
35.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 19 czerwca 2018 · | Komentarze 0

Idzie nowe z Zatorza i okolic. Nowe, bo asfaltowa ścieżka rowerowa to w Elblągu nadal sensacja. A i płaskie krawężniki na nowym wyjeździe z dworca PKS nie są nadal oczywistością w naszym mieście. Smutne, że o takich banałach trzeba w roku 2018 jeszcze pisać i o nie monitować :-(


Kategoria OR


Dane wyjazdu:
50.00 km 2.00 km teren
02:20 h 21.43 km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

POLICJANTÓW TRZECH

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 · | Komentarze 1

Trasa: ELBLĄG-Raczki Elbląskie-Krzewsk-Nowe Dolno-Stankowo-Marwica-Jelonki-Karczowizna-Węzina-Komorowo Żuławskie-Nowina-ELBLĄG

GALERIA (z opisem)

Lubię czuć się bezpiecznie, więc dołączyłem do wycieczki trzech policjantów ruchu drogowego jadących dookoła Jeziora Druzno :-). Było szybko, bezpiecznie i ciekawie.  Przy pochylni Jelenie dostrzegłem ciekawe stylistycznie miejsce odpoczynku dla rowerzystów. Żaglówka, stojaki, latarnia morska i bigfish nawet :-). Dzięki Panowie za wspólne kręcenie. 


Dane wyjazdu:
20.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:41.00 km/h
Temperatura:28.0
Podjazdy:302 m
Rower:BOCAS

ROWEROWE PIĄTKI MTB

Piątek, 15 czerwca 2018 · | Komentarze 2

Rowerowe piątki MTB to nowatorska impreza, podczas której można praktycznie sprawdzić się jeżdżąc na rowerze w zmiennych warunkach terenowych.

Przedostatnia edycja rowerowych piątków MTB zgromadziła na starcie dwie osoby. Za to takie, że nie jestem pewien kto był instruktorem a kto uczniem :-))

Kristofer to jeden z najbardziej ambitnych elbląskich  pasjonatów MTB, który jeździł już w miejscach o których inni jeszcze nawet nie myślą. Zaś Wojtek to także biker z doświadczeniem, który z niejednego pieca chleb jadł.

Summa summarum poprzestaliśmy na przejażdżce ścieżkami i szlakami Bażantarni z kulminacjami tętna na podejściu czerwonego szlaku i wjazdem na Belweder. Ciekawostką było przekroczenie Srebrnego Potoku w miejscu rozebranych Mostków Elewów po kamieniach i odkrycie trasy downhillowej elbląskich ekstremalistów. 

Dzięki Panowie za niezły trening :-)

W korycie Srebrnego Potoku.
Hopki strefy enduro/downhill


Lepiej się nie pomylić w locie, bo grób już gotowy ;-)


Dane wyjazdu:
17.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:24.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 15 czerwca 2018 · | Komentarze 0

Różne ciekawostki widzi się brykając po mieście. Dzisiaj takie coś duże i ciężkie z traktorem na przodzie. Fachowców proszę o informację, co widać na zdjęciu :-). 


Dane wyjazdu:
14.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:32.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 14 czerwca 2018 · | Komentarze 2

Pełnia.Dane wyjazdu:
13.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:22.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Środa, 13 czerwca 2018 · | Komentarze 6

Obserwuję od pewnego czasu nowy parking rowerowy w Elblągu. Spontaniczny, duży i w ciekawym miejscu. Czyżby cały pasaż na Teatralnej przyjeżdżał do pracy rowerami?

Dane wyjazdu:
25.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:21.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 12 czerwca 2018 · | Komentarze 0

Pamiętacie jeszcze anielskie ruchańce? Jasne, że pamiętacie ;-).

Ruchańce awansowały właśnie do wyższej ligi i trafiły na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. 

Ciekawe, kiedy trafią tam racuchy z Suchacza?

Dane wyjazdu:
20.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:28.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 11 czerwca 2018 · | Komentarze 0

Dzień bez pociągu się nie liczy ;-)

Dane wyjazdu:
44.00 km 6.00 km teren
02:29 h 17.72 km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:33.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

MWR#27-KAPERSKI SUCHACZ

Niedziela, 10 czerwca 2018 · | Komentarze 7

Trasa: ELBLĄG-Łęcze-Pagórki-Ostrobrzeg-Kadyny-Suchacz-Nadbrzeże-Kamionek Wielki-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem)


Film dzięki uprzejmości Łukasza Jatkowskiego (LUKE_HS)

Czerwcowa odsłona Miejskich Wycieczek Rowerowych prowadziła ponownie drogami Wysoczyzny Elbląskiej w kierunku brzegu Zalewu Wiślanego i leżącego nad nim Suchacza.

W jej organizację zaangażowany był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu i Salon Rowerowy Wadecki.

Na pagórkowatej trasie rozpoczynającej się lekkim podjazdem do Łęcza jechało 48 osób. W ramach promocji turystyki na szlaku GreenVelo (GV) na starcie zostały rozdane uczestnikom mapy dwóch pierwszych królestw na trasie GV – Nad Zalewem Wiślanym oraz Warmia i okolice.

Upalna pogoda, bowiem już o 10 rano było 30 stopni w słońcu, sprawiła, że grupa jechała spokojnie, oszczędzając siły na dalsze kilometry. Popychał nas sprzyjający, południowy wiatr, który - wybiegając nieco do przodu napiszę - w okolicach Zalewu Wiślanego zmienił się na północny i także wiał nam w plecy.

Na trasie towarzyszył nam spory ruch samochodowy w kierunku plaż w Kadynach i Suchaczu, który zmalał jak skręciliśmy z Łęcza w kierunku Drogi Pięknych Widoków Pagórki-Kadyny. Droga Pięknych Widoków to terenowy odcinek długości prawie 6 km, który doczekał się remontu na odcinku dwóch kilometrów z Pagórek do Ostrobrzegu.

Grupa spokojnie pokonała ten etap, delektując się zjazdem w cieniu pomnikowych dębów i buków. W Kadynach przejechaliśmy bez zatrzymywania się przez teren stadniny i skierowaliśmy się w kierunku brzegu Zalewu Wiślanego, aby kontynuować jazdę do Suchacza szlakiem GreenVelo.

Plaże nad Zalewem Wiślanym wypełnione były plażowiczami, korzystającymi z prawdziwie letniej pogody i czystej oraz ciepłej już wody w tym zbiorniku. Nie dołączyliśmy do tego opalającego się i pływającego towarzystwa, gdyż w nieodległym już Suchaczu czekał na nas Pan Sylwester Jarkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś, który był dla nas przewodnikiem po swojej miejscowości.  (Jego relacja na stronie suchacz.eu)

Spotkanie z nim było zaplanowane na punkcie widokowym w Suchaczu, nad szkołą. Niełatwo było tam wjechać, więc większość rowerzystów spokojnie wepchnęła rowery na górę.
Ponad 30 minutowa przerwa w cieniu pozwoliła zregenerować siły, wysłuchać ciekawostek Pana Sylwestra i skosztować ciepłych jeszcze racuchów drożdżowych przygotowanych przez Monikę Jarkiewicz, sołtyskę Suchacza. Dziękujemy za pyszną niespodziankę! 

Wygodne wiaty na punkcie widokowym wykorzystane zostały także do podstemplowania książeczek Turystyki Kolarskiej PTTK zaświadczając tym samym o zaliczeniu kolejnej trasy Miejskich Wycieczek Rowerowych. Pozostało nam bowiem udać się w drogę powrotną do Elbląga. Naszą jazdę zakończyliśmy na rampie kolejowej przy skrzyżowaniu ulic Mazurskiej i Odrodzenia.

Dziękuję Leszkowi Marcinkowskiemu Prezesowi PTTK Odział Ziemi Elbląskiej i Kamilowi Zimnickiemu z Klubu Turystycznego im. C. Pudora za pomoc organizacyjną przy wycieczce. Dziękuję także Bogdanowi Uhrynowi i Szymonowi Uhrynowi z biura podróży Variustur za wsparcie sponsorskie. Podziękowania należą się także elbląskim mediom za skuteczne nagłośnienie wycieczki oraz wszystkim uczestnikom za wspólną, bezpieczną i spokojną jazdę.

Na kolejną odsłonę Miejskich Wycieczek Rowerowych zapraszam 9 września. Celem naszej jazdy będzie ogród botaniczny w Stalewie. Wcześniej, w wakacje, odbędą się trzy wycieczki rowerowe w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR’’. Ich szczegóły niebawem.
Dane wyjazdu:
48.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:33.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 8 czerwca 2018 · | Komentarze 0

Drogowcy zamknęli drogę z Łęcza do skrzyżowania z DW 503. Nadszedł bowiem czas na remont najkrótszego połączenia Elbląga z Tolkmickiem.

Pojechałem sprawdzić, gdzie w Łęczu konkretnie jest blokada, bo przez Łęcze zamierzam prowadzić uczestników niedzielnej odsłony MWR. Jest OK, prace na odcinku Łęcze-granica Elbląga będą potem. Natomiast wieczorem dostrzegłem parę nastolatek, które wykorzystywały stojaki rowerowe w bardzo oryginalny sposób. Jedna z nich zrobiła szpagat na stojakach (poza fotografią), zaś druga ... Dostrzegłem w tym połączenie streczingu i parkuru :-).

Gratuluję kreatywności, bo do tej pory czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Było już kojarzenie stojaków rowerowych z tymi dla koni, było parkowanie motorów, było normalne siedzenie na stojakach, było w końcu wyrywanie z ziemi.  

Dziewczyny za niepowtarzalny styl i odwagę występu w przestrzeni publicznej trafiają do Elbląg Cycle Chic. Bezapelacyjnie!