INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 269.183 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążam równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.89 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)2023baton rowerowy bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Listopad, 2019

Dystans całkowity:1004.00 km (w terenie 19.00 km; 1.89%)
Czas w ruchu:29:29
Średnia prędkość:22.18 km/h
Maksymalna prędkość:53.00 km/h
Suma podjazdów:2005 m
Liczba aktywności:22
Średnio na aktywność:45.64 km i 7h 22m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
60.00 km 7.00 km teren
03:33 h 16.90 km/h:
Maks. pr.:44.00 km/h
Temperatura:12.0
Podjazdy:290 m
Rower:BOCAS

MWR#40 WIDOKI WYSOCZYZNY ELBLĄSKIEJ

Niedziela, 17 listopada 2019 · | Komentarze 4

Trasa: ELBLĄG-Łęcze-Pagórki-Ostrobrzeg-Kadyny-Tolkmicko-Kadyny-Suchacz-Nadbrzeże-Kamionek Wielki-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem)

FOTO PIOTR (GR STOP)

FOTO MAREKDIVEListopadowa edycja Miejskich Wycieczek Rowerowych pod nazwą ,,Widoki Wysoczyzny Elbląskiej’’ za sprawą błękitnego nieba i świecącego słońca widoki miała naprawdę przepiękne.

Na jej trasie kręciło rowerowymi korbami po Wysoczyźnie Elbląskiej 55 osób nie tylko z Elbląga oglądając szerokie panoramy z punktów widokowych znad Łęcza, znad Kadyn i Suchacza oraz z wieży widokowej w Tolkmicku.

W organizację wycieczki zaangażowany był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu i Salon Rowerowy Wadecki.

Ruszyliśmy z pętli tramwajowej na ulicy Ogólnej by po spokojnej rozgrzewce do Krasnego Lasu zrobić grupowe zdjęcia przy wiatach Nadleśnictwa Elbląg. Z Elbląga wyjechaliśmy ulicą Fromborską ciesząc się z nowej nawierzchni drogi od tablicy miasta do Łęcza. W tej miejscowości miałem przygotowaną dla uczestników pewną niespodziankę. Na wieży remontowanego obecnie kościoła odkryto bowiem niedawno zabytkowy zegar, który teraz udało się nam obejrzeć.

Z Łęcza dalsza droga prowadziła przez Pagórki na rogatkach których skręciliśmy w kierunku Kadyn jadąc drogą terenową o nazwie Droga Pięknych Widoków. Doprawdy, nazwa dobrana idealnie biorąc pod uwagę pogodę towarzyszącą nam na trasie i sielankowy klimat zabudowań stadniny koni w Ostrobrzegu.

Dynamiczna jazda do Kadyn zakończyła się wraz z krótkim podjazdem do klasztoru franciszkanów, gdzie na ścieżce dydaktycznej rezerwatu Kadyński Las zauważyliśmy brak wieży widokowej, mający związek z trwającym obecnie remontem ścieżki. Wieża niebawem wróci na swoje miejsce, nowa i wyższa. Tymczasem korzystając z faktu, że drzewa nie posiadają już liści rowerowa brać oglądała widoki na Zalew Wiślany i lasy Wysoczyzny Elbląskiej z poziomu ziemi.

Kadyny to miejscowość warta organizacji oddzielnej wycieczki w celu obejrzenia różnych ciekawostek, dlatego przejechaliśmy jeszcze przez stadninę koni która, po tym co tam zobaczyliśmy, nie powinna już tylko kojarzyć się z obecnością w niej koni. Szczegóły można zobaczyć w galerii.

W poszukiwaniu widoków ruszyliśmy na plażę nad Zalewem Wiślanym, gdzie kąpiących brakowało, ale widoki były pierwszorzędne z wyraźną Krynicą Morską na czele. Do Tolkmicka pojechaliśmy z wykorzystaniem szlaku GreenVelo i po krótkiej przerwie na rynku ruszyliśmy w kierunku wieży widokowej nad tym miasteczkiem.

Z niej rozciągały się zdecydowanie najszersze panoramy na Zalew Wiślany, na Wysoczyznę Elbląską i na zabudowania miejscowości. Tutaj też rowerzystki i rowerzyści otrzymali tradycyjną dawkę kalorii w postaci czekoladowych wafelków, aby mieć siły na dalsze kręcenie korbami. Także przy wieży pamiątkowymi gadżetami zostali uhonorowani Sylwia i Krzysiek, którzy na przełomie sierpnia i września przejechali – podczas drugiej próby - całą trasę maratonu rowerowego dookoła dawnego województwa elbląskiego.

Dalsze kilometry to jazda po płaskim w kierunku Suchacza, gdzie czekał na nas ostatni punkt widokowy nad Szkołą Podstawową im. Kaprów Polskich. Wjeżdżając i wpychając rowery dotarliśmy na ten dwuletni punkt widokowy na Zalew Wiślany i Suchacz. Po kolejnej sesji fotograficznej grupa zatrzymała się jeszcze na miejscu odpoczynku rowerzystów GreenVelo w Suchaczu, gdzie zostały podstemplowane książeczki turystyki kolarskiej PTTK, które już w grudniu posłużą do nagrodzenia najbardziej aktywnych uczestników Miejskich Wycieczek Rowerowych w sezonie 2019.

Ostatnią wspinaczką z Nadbrzeża do Kamionka Wielkiego dotarliśmy do drogi wojewódzkiej nr 503, którą wróciliśmy do Elbląga kończąc naszą jazdę na rampie przy skrzyżowaniu ulic Mazurskiej i Odrodzenia. Dziękuję wszystkim rowerzystkom i rowerzystom za wspólnie spędzony czas i spokojną oraz bezpieczną jazdę.

Na ostatnią w sezonie 2019 Miejską Wycieczkę Rowerową zapraszam 8 grudnia. Odwiedzimy elektrownię wodną na rzece Wąskiej nieopodal Węziny.
Dane wyjazdu:
97.00 km 0.00 km teren
04:31 h 21.48 km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:7.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

KSIĘŻYCOWY FROMBORK

Piątek, 15 listopada 2019 · | Komentarze 4

Trasa: ELBLĄG-Milejewo-Majewo-Nowe Monasterzysko-Karszewo-Włóczyska-Jędrychowo-Frombork-Ronin-Frombork-Narusa-Pogrodzie-Tolkmicko-Kadyny-Łęcze-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)
Roberto wylądował !

C.d.n.

Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
53.00 km 7.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:51.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

JESIENNA WYSOCZYZNA ELBLĄSKA

Czwartek, 14 listopada 2019 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Łęcze-Ostrobrzeg-Kadyny-Pęklewo-Suchacz-Nadbrzeże-ELBLĄG

GALERIA

Ruszyłem sprawdzić trasę niedzielnej wycieczki, aby dowiedzieć się czy nie czekają na nas jakieś wodno-błotne ciekawostki Wysoczyzny Elbląskiej. Okazało się, że trasa jest przejezdna, za wyjątkiem odcinka Kadyny-Pęklewo, gdzie są ogromne i głębokie kałuże. Ominiemy go. Po drodze dostrzegłem chwilowy brak wieży widokowej przy klasztorze w Kadynach, który to brak ma związek z remontem ścieżki dydaktycznej w rezerwacie przyrody ,,Kadyński Las''. Z tego co wiem, wieża niebawem powstanie i będzie wyższa od poprzedniej. 

Dostrzegłem też, że stadnina koni w Kadynach to już nie tylko konie, ale także alpaki i króliki. Jest też pracownia ceramiczna, która  otwarta będzie w niedzielę. Jak tylko pojawi się ochota ;-)

A że pogodę i widoki gwarantuję ... Przybywajcie!Kategoria WYCIECZKI <50


Dane wyjazdu:
20.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:37.00 km/h
Temperatura:11.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Środa, 13 listopada 2019 · | Komentarze 0

Hektolitry wody na trasie dzisiejszych wojaży po ulicach. Psa by z domu nie wygonił, ale wiadomo, że człowiek wytrzyma więcej :-)


Dane wyjazdu:
12.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:5.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 12 listopada 2019 · | Komentarze 0Dane wyjazdu:
32.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:2.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 11 listopada 2019 · | Komentarze 0

Bieg Niepodległości i asysta końcowych zawodników, którzy na szczęście przebiegli a nie przeszli całą trasę :-)


Dane wyjazdu:
48.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:12.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 8 listopada 2019 · | Komentarze 2

Na ulicy Teatralnej robi się coraz normalniej. Najpierw zostało powiedziane A, dzisiaj dostrzegłem B - super,  ale sądzę, że sensowne będzie także postawienie litery C i całkowite ograniczenie jazdy po przejściu dla pieszych i chodniku dla tych aż czterech (sic!!!) blachosmrodów, które jeszcze tam się mieszczą, zagrażając bezpieczeństwu i ograniczając widoczność pieszym i rowerzystom. Macie parking po drugiej stronie ulicy. Dziękuję także za znak pionowy C13/C16. Wreszcie :-)

O przycięcie drzewka poproszę ZZM osobiście. Dane wyjazdu:
10.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:9.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 7 listopada 2019 · | Komentarze 0Dane wyjazdu:
7.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Środa, 6 listopada 2019 · | Komentarze 0

Odkryłem nowe miejsca parkingowe w Elblągu. Według mnie nie były jeszcze wykorzystywane, albo coś przegapiłem ;-)Dane wyjazdu:
4.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 5 listopada 2019 · | Komentarze 2

Bocas trafił dzisiaj do serwisu na wymianę napędu, bo strzelanie zaczęło się jak na dobrym westernie. Pierwszy raz w obroty wzięli go lekarze z KM Bike. Wymienione: kaseta, łańcuch i kółka przerzutki.

Kategoria SERWIS