INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Lipiec, 2019

Dystans całkowity:604.00 km (w terenie 46.00 km; 7.62%)
Czas w ruchu:12:28
Średnia prędkość:17.41 km/h
Maksymalna prędkość:47.00 km/h
Liczba aktywności:23
Średnio na aktywność:26.26 km i 3h 07m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
5.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:44.00 km/h
Temperatura:21.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Środa, 31 lipca 2019 · | Komentarze 8

Dostrzeżone na drzwiach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ostatni motyw robi wrażenie ...Dane wyjazdu:
14.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:41.00 km/h
Temperatura:24.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 30 lipca 2019 · | Komentarze 3

Moja droga do pracy w wersji ,,na bogato''. Trzy wiadukty, mgły i pies :-)Dane wyjazdu:
16.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:34.00 km/h
Temperatura:32.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 29 lipca 2019 · | Komentarze 0

Żar tropików wrócił do Elbląga i jazda dzisiaj była momentami nieznośna. Wlałem w siebie przez cały dzień z dwie butelki wody i niepoliczoną liczbę kubków i Wam też radzę się solidnie nawadniać. Trzymajcie się :-)

A w tematach rowerowych dopadłem w siedzibie PTTK takie to znaki. Jak widać GreenVelo już nie będzie samotnym, pomarańczowym szlakiem w Elblągu. Takie tabliczki pojawią się jeszcze w tym roku na odcinku R1 od Bągartu koło Świętego Gaju do Gronowa na polsko-rosyjskiej granicy. 
Dane wyjazdu:
40.00 km 6.00 km teren
02:37 h 15.29 km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:30.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

WAKACJE z MOSiR 2019-ALEJA LIPOWA

Niedziela, 28 lipca 2019 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG-Próchnik-Rubno Wielkie-Nowakowo-Kępa Rybacka-Bielnik II-Kazimierzowo-Władysławowo-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)


Film dzięki uprzejmości Łukasza Jatkowskiego (LUKE_HS)


Druga z wycieczek rowerowych spod znaku ,,Wakacji z MOSiR’’ prowadziła w kierunku Próchnika, skąd aleją lipową zjechaliśmy z Wysoczyzny Elbląskiej na Żuławy Wiślane.

Pierwotnie trasa miała prowadzić do Karcianego Kamienia ukrytego w lasach między północnymi dzielnicami Elbląga: Próchnikiem i Rubnem Wielkim. Wizja lokalna dokonana przed wycieczką pozwoliła jednak ustalić, że z uwagi na bardzo bujną roślinność całkowicie porastającą drogi do niego prowadzące jazda rowerem obecnie jest niemożliwa.

Dlatego też kamień zostawiliśmy sobie na bardziej sprzyjającą porę roku, a tymczasem podziwialiśmy piękno alei lipowej, która z uwagi na mocno zniszczoną nawierzchnię jest też odcinkiem wymagającym technicznie.
Początkowe kilometry to spokojna wspinaczka do Krasnego Lasu, gdzie przy wiatach był czas na pierwszy odpoczynek i zrobienie fotografii startowej 36 uczestników. Potem była jazda aleją lipową, gdzie doszło do stłuczki dwóch młodych rowerzystów, na szczęście niegroźnej w skutkach, i obydwaj dotarli do mety wycieczki.

Po zjechaniu do Rubna przez kilkanaście minut dopingowaliśmy zawodniczki i zawodników biorących udział w Garmin Iron Triathlon, którego trasa rowerowa biegła do Kamionka Wielkiego. Zawodnicy walczyli z palącym słońcem, bocznym wiatrem, przeciwnikami a niektórzy z samymi sobą. Szacunek dla ludzi ,,z żelaza’’.

Także nam zaczęło się robić gorąco, więc po rozdaniu tradycyjnego wsparcia energetycznego w postaci czekoladowych wafli ruszyliśmy w dalszą drogę.
Nie kolidując z trasą zawodów dotarliśmy do Nowakowa, gdzie – o dziwo – pomimo handlowej niedzieli, nikt nie zatrzymał się pod żadnym z lokalnych sklepów. To znaczyło, że grupa dobrze przygotowała się do jazdy w wysokich temperaturach i nikt płynów uzupełniać nie potrzebował.

Potem był czas na podziwianie piękna Cieplicówki i Nogatu z drogi widokowej przez Kępę Rybacką. Zaś ostatnie kilometry trasy to jazda dawną obwodnicą Elbląga, która obecnie jest spokojną drogą rowerową i wjazd ulicą Żuławską do centrum, gdzie triathloniści pokonywali ostatnie kilometry etapu biegowego.

We włączeniu się do ruchu pomogli nam pełniący służbę policjanci na skrzyżowaniu Rycerska/Tysiąclecia za co bardzo dziękuję.
Teraz pozostawało tylko dojechać do Placu Słowiańskiego, gdzie od niedawna przy fontannie funkcjonuje lodziarnia Kaktus. Dla każdego uczestnika wycieczki tam czekał zimny smakołyk ufundowany przez jej właściciela.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólne kręcenie korbami i zapraszam 11 sierpnia na trzecią i ostatnią z cyklu ,,Wakacje z MOSiR-em’’ wycieczkę. Tym razem po raz pierwszy w historii nie wyjedziemy poza Elbląg. Tematem naszej jazdy będą bowiem elbląskie formy przestrzenne i powstający ich śladem szlak turystyczny. Zapraszam serdecznie!

Partnerami MOSiR w realizacji tej inicjatywy były Urząd Gminy w Elblągu, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Lodziarnia Kaktus oraz Biuro Podróży VARIUSTUR.

Kategoria WYCIECZKI <50


Dane wyjazdu:
61.00 km 2.00 km teren
03:19 h 18.39 km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

ŻUŁAWY ELBLĄSKIE

Sobota, 27 lipca 2019 · | Komentarze 0

Trzecią i ostatnią odsłoną monitoringu i konserwacji szlaków rowerowych Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalnej Grupy Działania w Elblągu były odwiedziny szlaku czarnego - łącznikowego - z Markus do Żuławki Sztumskiej. Jest to łącznik Szlaku Mennonitów (czerwonego) z niebieskim Szlakiem Kościołów Powiśla. 

Obserwując zmasowany ruch pojazdów rolniczych włącznie z TIR-ami na polach dzielnie walczyłem z krzaczorami zasłaniającymi znaki szlaku. Pogoda dopisała, bo wbrew katastroficznym zapowiedziom nie było burz z gradem, ulew, wichur i trąb powietrznych. Popadało nieco na powrocie i tyle. 
Musicie uwierzyć na słowo - traktor z 4 (!!!) przyczepami.Dane wyjazdu:
26.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 26 lipca 2019 · | Komentarze 0

To są drobiazgi, ale to one tworzą spójną wizję miasta nieobojętnego dla turystów. Oznakowanie widoczne już w wielu mniejszych miejscowościach dotarło w końcu do Elbląga. Znaki kierujące na Stare Miasto widać także od strony mostu nad rzeką Elbląg. Teraz czas na znaki prowadzące do Greenvelo z dworca PKP na Stare Miasto.
Dane wyjazdu:
24.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 25 lipca 2019 · | Komentarze 0

Stojaki rowerowe pojawiły się pod moimi dwiema ulubionymi miejscówkami na ulicy 1 Maja. Nie są to konstrukcje nowe, natomiast zostały relokowane z innych miejsc w Elblągu. Jeden stojak jest pod siedzibą Biura Podróży Variustur, które jest jednym ze sponsorów Miejskich Wycieczek Rowerowych (MWR).

Drugi stojak natomiast został postawiony po sąsiedzku przy sklepie z naturalną żywnością nie tylko dla rowerzystów. On jeszcze partnerem MWR nie jest, ale kto wie co przyszłość przyniesie ;-)

Fajnie, że można teraz bezpiecznie i wygodnie zaparkować tam swój rower. 
Dane wyjazdu:
23.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:43.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Środa, 24 lipca 2019 · | Komentarze 4

Obrazek z życia elbląskich ulic. Się wyprzedza ... : na podwójnej ciągłej, przed przejściem dla pieszych, bez zachowania 1 metra. Się wyprzedza, się spieszy :-/ Dane wyjazdu:
42.00 km 15.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 23 lipca 2019 · | Komentarze 0

Dzisiaj ponownie brykałem po Bażantarni, natomiast wczoraj po wyczerpującym poszukiwaniu drogi do Karcianego Kamienia postanowiłem zrelaksować się na drewnianych szezlongach, które stanęły w elbląskim parku Modrzewie. Piękna sprawa - jak już zaległem, to nie chciało mi się z nich podnosić :-)


Dane wyjazdu:
57.00 km 23.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:42.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 22 lipca 2019 · | Komentarze 2

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem jazdy terenowej. Najpierw było mierzenie trasy oryginalnych zawodów biegowych, które odbędą się pod koniec września w naszej Bażantarni i których szczegóły niebawem zostaną podane. A potem udałem się na północne rubieże Elbląga aby sprawdzić, czy najbliższa z wycieczek spod znaku MOSiR dotrze do tytułowego Karcianego Kamienia.  

Kiedyś już tam byłem pieszo i wyglądało na to, że rowerem uda się tam dotrzeć. Dzisiejsza wizja lokalna szybko uświadomiła mi, że teraz jest to nierealne. Pieszo cieżko byłoby się tam teraz dostać, a rower jest w tym przypadku po prostu zbędny. Nawet fatbike :-)
Na trasie pojawiły się koleiny z kolorową wodą, błoto, pokrzywy na metr, osty i liczne gałęzie a na deser dostałem kolcami malin po nogach. Atak owadów przemilczę.

Także Karciany Kamień odwiedzimy w bardziej sprzyjających okolicznościach przyrody (styczeń?) a teraz pokręcimy sobie korbami na bardzo zielonej i klimatycznej trasie oraz wesprzemy dopingiem zawodników Garmin Iron Triathlon, których trasa rowerowa przecina się w Rubnie z trasą naszej wycieczki. O ile jeszcze na niej będą ...

Kategoria WYCIECZKI 50-150