INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Maj, 2021

Dystans całkowity:1726.00 km (w terenie 58.00 km; 3.36%)
Czas w ruchu:56:33
Średnia prędkość:22.33 km/h
Maksymalna prędkość:58.00 km/h
Suma podjazdów:6576 m
Suma kalorii:30185 kcal
Liczba aktywności:29
Średnio na aktywność:59.52 km i 4h 02m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
41.00 km 3.00 km teren
02:50 h 14.47 km/h:
Maks. pr.:30.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

MWR#50 ZŁOTA WYSPA

Niedziela, 23 maja 2021 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG-Kazimierzowo-Bielnik II-Kępa Rybacka-Cieplice-Nowe Batorowo-Nowakowo-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem)

GALERIA GRAŻYNY

GALERIA MARKA

GALERIA MARIUSZATo już była pięćdziesiąta odsłona Miejskich Wycieczek Rowerowych. Ten niewątpliwie ,,okrągły” jubileusz uczczony został w sposób najlepszy z możliwych, czyli wspaniałą, dawno niewidzianą frekwencją rowerzystek i rowerzystów na trasie ku Złotej Wyspie.

85 osób ruszyło z placu przed elbląską katedrą, po drodze wykonując pamiątkowe zdjęcie przy literach ELBLĄG, które od teraz będą naszym charakterystycznym miejscem startowym.

Ulica Nizinna wyprowadziła nas z miasta i dalej podążając drogą rowerową i pasem rowerowym dotarliśmy do skrzyżowania na Bielnik II. Kręcąc spokojnym tempem dotarliśmy do Kępy Rybackiej, gdzie przy wrotach przeciwpowodziowych zrobiliśmy pierwszy postój. Była okazja do rozprostowania nóg dzieci jadących w przyczepkach czy na holach.

Dalsze kilometry przebiegały wzdłuż Nogatu drogą widokową po jego wale, skąd mieliśmy okazję przyjrzeć się zawodom spinningowym prowadzonym na tej rzece. Wędkarze łowili, co ciekawe, z łodzi a nie z brzegu. Ich postacie zostały niebawem z tyłu, a przed nami rozciągała się rzeka Cieplicówka, wzdłuż której dojechaliśmy do nomen omen Cieplic.

Po drodze zmianie uległa nawierzchnia drogi, z asfaltu zjechaliśmy bowiem na betonowe płyty, tak dobrze znane na Żuławach Wiślanych. Jadąc powoli, mieliśmy okazję dostrzec nad Cieplicówką potężne żeremie bobrów. Jego lokatorów oczywiście nie było widać.

Drugi odpoczynek zrobiliśmy na moście w Cieplicach, a potem rozpoczął się najbardziej nierówny odcinek wycieczki. Nierówny, bo stare płyty betonowe były już naznaczone znakiem czasu i nie były dobrą nawierzchnią dla dwukołowców. Spokojną jazdą peleton dał przykład, jak radzić sobie z takimi trudnościami i po 6 km byliśmy przy wjeździe na Złotą Wyspę.

Złota Wyspa to miejsce w rezerwacie Zatoka Elbląska porośnięte przed wszystkim trzciną, która w promieniach zachodzącego słońca pięknie złoci się i stąd wzięła się nazwa tego półwyspu. Półwyspu, bo jest on połączony drewnianym mostkiem ze stałym lądem. Nie zawsze tak jednak bywało.

Po samej wyspie jazda rowerem jest możliwa do pewnego momentu, potem zdecydowanie wygodniej jest chodzić pieszo. Jak ktoś jest bardzo zdeterminowany i zdecyduje się lekko zamoczyć sobie nogi, to ma szansę dotrzeć do jej końca.

My po zrobieniu przy mostku grupowego zdjęcia i rozdaniu tradycyjnego wsparcia energetycznego rozpoczęliśmy drogę powrotną do Elbląga. Płyty niebawem się skończyły i przez Nowe Batorowo i Nowakowo dotarliśmy do rzeki Elbląg, którą pokonaliśmy mostem pontonowym.

Droga powrotna z uwagi na liczbę uczestników została nieco zmodyfikowana i dlatego ominęliśmy ruchliwą ulicę Mazurską, decydując się na jazdę terenową po wale rzeki Elbląg. Plusem tej drogi był fakt, że grupa zapoznała się z planowanym miejscem budowy mostu obrotowego w Nowakowie, który ma zastąpić stary most pontonowy.

Wycieczka zakończyła się po czterech godzinach na rampie przy skrzyżowaniu ulic Odrodzenia i Mazurska. Tutaj też zostały podstemplowane książeczki turystyki kolarskiej PTTK, które przydadzą się w grudniu podczas rozstrzygnięcia konkursu ,,Aktywny uczestnik Miejskich Wycieczek Rowerowych”. Zachęcamy do ich wożenia i zbierania stempli, gdyż w tym roku do wygrania będzie rower!

Serdecznie dziękuję wszystkim partnerom za pomoc, elbląskim mediom za skuteczną promocję wycieczki, a przed wszystkim rowerzystkom i rowerzystom za wspólnie spędzony czas i spokojną oraz bezpieczną jazdę.

Na kolejną jazdę spod znaku Miejskich Wycieczek Rowerowych zapraszam już w najbliższą niedzielę, 30 maja. Czeka na nas Nowy Dwór Elbląski i znajdująca się tam pewna ciekawostka. Szczegóły niebawem.Dane wyjazdu:
71.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:41.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 21 maja 2021 · | Komentarze 0

Trwa charytatywny przejazd Łukasza spod znaku Cykloza Zaawansowana https://www.facebook.com/cyklozazaawansowana do Zakopanego. Ekipa elbląskich bikerów zerwała się o poranku, aby pokręcić kilka km w towarzystwie elbląskiego ultrasa. Niektórzy nawet kilkadziesiąt km ;-)
Były różne rowery, różne stylizacje i różne miejsca zakończenia wspólnej jazdy.
Szerokości Łukasz na trasie :-)
A po wszystkim bardzo oryginalne Big Trio pojechało do Bielnika I. Ani Bielnik nie widział takich cudów, ani takie cuda nie widziały Bielnika I :-))Dane wyjazdu:
98.00 km 6.00 km teren
04:10 h 23.52 km/h:
Maks. pr.:48.00 km/h
Temperatura:22.0
Podjazdy:647 m

JEZIORO PIERZCHALSKIE

Czwartek, 20 maja 2021 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG-Gronowo Górne-Kamiennik Wielki-Nowe Monasterzysko-Młynary-Nowica-Chruściel-Karszewo-Nowe Monasterzysko-Milejewo-Ogrodniki-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)Pewnie słyszeliście o Kaszubskim Morzu, czyli Jeziorze Wdzydzkim? Patrząc na lekko wzburzone fale Jeziora Pierzchalskiego na Pasłęce pomyślałem sobie, że to Warmińskie Morze ;-)Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
62.00 km 10.00 km teren
03:00 h 20.67 km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy:342 m

ŚRODOWE LATARECZKI-KASKADY, WIEŻA, LISI PARÓW

Czwartek, 20 maja 2021 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Kamiennik Wielki-Nowe Monasterzysko-Huta Żuławska-Tolkmicko-Suchacz-Kamionek Wielki-ELBLĄG

MAPA

GALERIA
Wtorkowe latareczki zostały szybko i sprawnie przemianowane na latarkowe środy, a że były już latarkowe piątki to można się spodziewać, że i poniedziałek, czwartek, sobota i niedziela nie będą pomijane ;-)

Na genialnej trasie opracowanej przez MarkaDive miałem okazję jechać ścieżkami dotychczas nieznanymi ale tym razem się nie wygłupiałem i odkopałem Kubusia, bo opona 2,1 cala jest w pewnych okolicznościach (mocno terenowych okolicznościach przyrody) lepsza niż 1,25 cala :-) Przy okazji zadbałem o lekko zapomniany sprzęt, smarując solidnie lekko pomarańczowy łańcuch i diagnozując problem z zazębianiem łańcucha na blacie korby. 

Rekordowa frekwencja bardzo wszystkim się podobała, mieliśmy nawet gościa ze Starogardu Gdańskiego. Latareczki robią się imprezą międzywojewódzką!

Dzięki wszystkim za wspólne pogaduchy i kręcenie, szczególne wyrazy uznania dla szanownego Orga :-)Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
22.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:34.00 km/h
Temperatura:16.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 18 maja 2021 · | Komentarze 2

Dzisiaj konkurs, topograficzny rzecz jasna. Napiszcie mi, Drogie Robaczki, gdzie jest takie skrzyżowanie? Dla ułatwienia dodam, że oczywiście nie w Elblągu, ale blisko :-))

Dane wyjazdu:
143.00 km 0.00 km teren
06:30 h 22.00 km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy:555 m
Rower:BOCAS

SZTUM, MALBORK

Poniedziałek, 17 maja 2021 · | Komentarze 3

Trasa: ELBLĄG-Raczki Elbląskie-Rozgart-Złotowo-Szropy-Dąbrówka Malborska-Sztum-Piekło-Mątowy Małe-Pogorzała Wieś-Malbork-Tragamin-Lubstowo-Jazowa-ELBLĄG

MAPA


Wybrałem się do Sztumu bo niebawem jest Dzień Mamy. Wracałem dość nieoczywistą drogą rogatkami Malborka i wzdłuż DK55 po pięknej drodze rowerowej. Wjazd do Malborka od północy jest wzorcowy.


Architektura typu patchwork :-)


Wiatraki, stacja pomp, rzepak, pszenica czyli Żuławy Wiślane w pigułce


Złotowo coraz piękniejsze
,,Cerkiewny" dwór w Śledziówce też pięknieje


Rok temu wykopy, teraz jest peron, może za rok pojawi się pociąg?


Królowa


Mniej typowa panorama ;-)


Malbork-Tragamin, czyli kilka km pięknego asfaltu przy DK55


Wieże obserwacyjne zniknęły z wału Nogatu, ale jakoś pilotów obserwować trzebaKategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
42.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Niedziela, 16 maja 2021 · | Komentarze 4

Podczas jazdy Trekiem, który ma wąskiego ,,baranka" pewną trudność sprawia mi jeszcze spoglądanie się do tyłu przez lewe ramię bez utraty stabilności toru jazdy. Zafundowałem więc sobie lustereczko i już jazda stała się prostsza.

Oczywiście, przy zasadniczych manewrach odwrócenie głowy jest niezastąpione i lepiej o tym pamiętajcie ;-)

Dane wyjazdu:
127.00 km 10.00 km teren
05:04 h 25.07 km/h:
Maks. pr.:44.00 km/h
Temperatura:12.0
Podjazdy:327 m

PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ

Piątek, 14 maja 2021 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Jazowa-Nowy Dwór Gdański-Żelichowo-Rybina-Sztutowo-Nowy Świat-Sztutowo-Rybina-Tujsk-Marzęcino-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)Jak rasowi zbieracze bursztynu ruszyliśmy bladym świtem z Robertem w kierunku przekopu Mierzei Wiślanej zebrać kilka ton bursztynu, którego podobno setkami szukają inni poszukiwacze. Ale my widzieliśmy gdzie szukać ;-)

Na budowie kanału sporo się dzieje, rządzi beton i pręty zbrojeniowe, a droga wojewódzka przypomina miejscami pole minowe z licznymi dziurami, nierównościami, spękaniami i łatami. Remont jest - mam nadzieję - nieunikniony, bo droga dostała równo i od zimy, i od licznych TIR-ów wożących ciężkie różności na budowę.

W drodze powrotnej zajrzałem też na budowę wrót sztormowych na Tudze w Tujsku. W związku z budową obecnie nie ma możliwości przejazdu szlakami EV10/EV13 na odcinku Rybina-Tujsk-Rybina. Znalazłem jakiś koślawy objazd przez pole, ale trudno go polecać, skoro asfaltem można ten 1 km szybko pokonać. 

Dzięki Roberto za wspólne kręcenie.

Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
14.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 13 maja 2021 · | Komentarze 2

MDDWE, czyli Maraton Dookoła Dawnego Województwa Elbląskiego to nazwa wybitnie nieprzyjazna, wyraźnie za długa a w postaci skrótu kompletnie nieczytelna. Od tegorocznej edycji to będzie po prostu Maraton Elbląski, czyli będzie prosto, zwięźle i zrozumiale. 

Jak już jesteśmy przy tegorocznej edycji to informuję, że jedziemy - zgodnie z ruchem wskazówek zegara - w 441 km trasę 5 czerwca. Start o godzinie 19 z elbląskiego Placu Słowiańskiego. Limit czasu to tradycyjnie 24 godziny.

Dalsze informacje niebawem. Zapraszam :-)


Dane wyjazdu:
30.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:30.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Środa, 12 maja 2021 · | Komentarze 0

Rzepak chwilę przed żółtą eksplozją. Czy mi się wydaje, czy w tym roku nieco później?