INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w kategorii

ELBLĄG CYCLE CHIC

Dystans całkowity:1617.00 km (w terenie 56.00 km; 3.46%)
Czas w ruchu:03:00
Średnia prędkość:34.00 km/h
Maksymalna prędkość:52.00 km/h
Suma podjazdów:691 m
Maks. tętno maksymalne:177 (93 %)
Maks. tętno średnie:138 (73 %)
Suma kalorii:2078 kcal
Liczba aktywności:66
Średnio na aktywność:24.50 km i 3h 00m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
13.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 4 kwietnia 2019 · | Komentarze 2

Spotkałem dzisiaj Macieja pomykającego na swojej nowej Folcie  wybarwionej w elegancko czarnym lakierze na wysoki połysk. Rower jak w raz nadaje się na elbląskie polbruki rowerowe, a  i z wysokim krawężnikiem też da sobie radę.

Funkcję bagażową pełni u Macieja plecak, co nie jest najbardziej ergonomiczną metodą. No, ale Maciej dopiero wczuwa się w klimaty rowerowej komunikacji i pewnie kiedyś zawiesi sakwy ;-) 

Doceniając fakt, że przemieszczał się na swoim dwukołowcu w normalnej, codziennej odzieży, umieszczam go w dziale Elbląg Cycle Chic. A na fotce poniżej takie cudo, z daleka dwukołowe i nie przyciągające uwagi, ale z bliska ... Zaciekawiła mnie taka konstrukcja przodu, poprawiająca niewątpliwie stateczność, ale też mocno utrudniająca manewry w korku. Trzeba mieć na takie ,,cuś'' prawo jazdy? :-)Dane wyjazdu:
7.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 28 marca 2019 · | Komentarze 0


Na sesję i z sesji lekko okrężną drogą. Po kilku godzinach siedzenia jazda była przyjemnością, tym większą że w towarzystwie urzędniczej śmietanki rowerowej naszego magistratu. Lecicie Panowie do Elbląg Cycle Chic jak nic :-)

Dane wyjazdu:
14.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:28.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 30 lipca 2018 · | Komentarze 0

Niezależnie jak powoli jadę i tak jestem mokry. Prysznic rano, prysznic w południe i prysznic wieczorem. To nie są tanie sprawy, to nie jest łatwa pogoda :-)

Ciekawe, ile kosztowała ta designerska trąbka rowerowa w pięknym kolorze soczystej zieleni. Pewnie była droższa od mojej banalnie czarnej. Trąbce należy się rzecz jasna Elbląg Cycle Chic w podkategorii ,,kolorowy gadżet'' :-)

Dane wyjazdu:
48.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:33.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 8 czerwca 2018 · | Komentarze 0

Drogowcy zamknęli drogę z Łęcza do skrzyżowania z DW 503. Nadszedł bowiem czas na remont najkrótszego połączenia Elbląga z Tolkmickiem.

Pojechałem sprawdzić, gdzie w Łęczu konkretnie jest blokada, bo przez Łęcze zamierzam prowadzić uczestników niedzielnej odsłony MWR. Jest OK, prace na odcinku Łęcze-granica Elbląga będą potem. Natomiast wieczorem dostrzegłem parę nastolatek, które wykorzystywały stojaki rowerowe w bardzo oryginalny sposób. Jedna z nich zrobiła szpagat na stojakach (poza fotografią), zaś druga ... Dostrzegłem w tym połączenie streczingu i parkuru :-).

Gratuluję kreatywności, bo do tej pory czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Było już kojarzenie stojaków rowerowych z tymi dla koni, było parkowanie motorów, było normalne siedzenie na stojakach, było w końcu wyrywanie z ziemi.  

Dziewczyny za niepowtarzalny styl i odwagę występu w przestrzeni publicznej trafiają do Elbląg Cycle Chic. Bezapelacyjnie! 
Dane wyjazdu:
20.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:28.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 7 czerwca 2018 · | Komentarze 3

Rowerzystka w czerwieni z urzekającym kapelusikiem na głowie jechała sobie Maxim'em przede mną, wyprzedziłem ją, załatwiłem szybko co miałem załatwić przy rynku, a ona znowu nadjechała. Dogonić już jej nie zdążyłem, ale zoom w aparacie do czegoś tam się przydał :-)). 

Stylizacja, za którą do rubryki Elbląg Cycle Chic trafia bezapelacyjnie!
Dane wyjazdu:
10.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:27.00 km/h
Temperatura:22.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 20 kwietnia 2018 · | Komentarze 0

Robert już kiedyś gościł w tej rubryce, ale to było w warunkach sztucznych, podczas pikniku z okazji Dnia bez Samochodu 2017 i do tego siedział na bicyklu. Teraz dorwałem go na swoim rowerze w stylizacji eleganckiej, ale normalnej. Dzięki za pozowanie :-)

Dane wyjazdu:
17.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:6.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 15 marca 2018 · | Komentarze 3

Ożywcze słońce lekko mogło dzisiaj zmylić zmysły, bo wiatr wiał z kierunków północnych. Wiosnę jednak czuć w powietrzu i żadne zimowe epizody tego już nie zmienią. A jak tak to należy odświeżyć wiosennie zasypaną śniegiem i nieco zapomnianą rubrykę Elbląg Cycle Chic

W niej dzisiaj rower, a dokładnie jego mały, głośny detal, mojego ulubionego urzędnika elbląskiego samorządu. Sam ciężko pracował, kiedy fotografowałem jego własność, więc rower jest solo. Jego samego jadącego z żoną znajdziecie w podanej rubryce.  Pozdro, Endriu :-)

Dane wyjazdu:
19.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:19.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

ELBLĄSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Sobota, 23 września 2017 · | Komentarze 0

TRASA

FOTO

10 kilometrów po mieście w towarzystwie 162 rowerzystek i rowerzystów, a potem pyszna (dosłownie - były kiełbaski i ciasta) zabawa na rowerowym festynie przy Szkole Podstawowej nr 4. Chmura z deszczem przyszła nieco za szybko, ale już tylko dla tego widoku warto było zorganizować całą imprezę  :-). Brawo Robert za strój i za umiejętną jazdę na bicyklu! 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu miał swoją kulminację w sobotę, kiedy to odbył się rowerowy przejazd ulicami Elbląga oraz festyn rowerowo-sportowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 4.
Przejazd rowerowy z okazji Elbląskiego Dnia Bez Samochodu zgromadził na starcie 162 osoby. W tak licznej grupie miłośników rowerów dało się zauważyć cały przekrój wiekowy, od dzieci do seniorów. Szczególną radością napełniał organizatorów widok rowerowych rodzin, które swoje pociechy przewoziły w przyczepkach lub fotelikach.

Trasa przejazdu wiodła z Placu Jagiellończyka ulicami Elbląga w zamkniętej kolumnie prowadzonej i zamykanej przez radiowozy i motory policji skąd rowerzyści ruszyli po rozdaniu okolicznościowych znaczków. Na 10 km trasie rowerzyści mieli okazji przejechać się następującymi ulicami Elbląga: Teatralną, Robotniczą, Brzeską, Browarną, Mazurską, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia i Grunwaldzką z której skręciliśmy w ulicę Mickiewicza do Szkoły Podstawowej nr 4. Przejechanie tej trasy spokojnym tempem zajęło nam 50 minut.

Na terenie szkoły został przygotowany festyn rowerowo-sportowy z licznymi atrakcjami. Można było skorzystać z okazji i zdać egzamin na kartę rowerową, przejechać się bicyklem, sprawdzić jak zmieniają postrzeganie rzeczywistości alkogogle czy też czym grozi niezapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Dla odważnych i kreatywnych czekały konkursy na najbardziej oryginalny rower czy też najciekawszy strój rowerowy. Można także było obejrzeć tak nietypowy środek komunikacji jak żaglówka. Dla najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie czy też możliwość pokonania toru przeszkód w dmuchanych kulach. Dla tych, którym było mało wysiłku fizycznego trener personalny Wojciech Janik poprowadził trening na rowerach stacjonarnych.

Dla wzmocnienia ciała były przygotowane grillowane kiełbaski i wybór słodkich ciast upieczonych przez rodziców dzieci chodzących do Szkoły Podstawowej nr 4. Impreza uległa nieznacznemu skróceniu z powodu deszczu, co uniemożliwiło przeprowadzenie konkursu wiedzy z przepisów ruchu drogowego dla rowerzystów. Ale co się odwlecze, to nie uciecze i już za rok będzie możliwość sprawdzenia swojej wiedzy.

Organizatorami Elbląskiego Dnia Bez Samochodu był Urząd Miejski w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 4 i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dane wyjazdu:
12.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:21.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 25 lipca 2017 · | Komentarze 0

25 dni do MRDP.

Mariusz już się prawie cieszy ze swojego nowego roweru (prawie, bo jeszcze musi hamować nogami :-). Nowy rower ma zbudowany na wysokiej klasy aluminiowej ramie Boplight, która z rowerem miejskim nie ma zupełnie nic wspólnego, ale że chłopak wygląda  na fotce jak z żurnala, to wstawiam go bez cienia wątpliwości do galerii Elbląg Cycle Chic.Ja zaś widzę już światełko w tunelu z którego niebawem wyjedzie jakaś rama trekingowa - jeszcze tylko nie wiem jaka?Dane wyjazdu:
102.00 km 0.00 km teren
03:00 h 34.00 km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:30.0
Podjazdy:691 m

TRENING 80+22

Piątek, 9 czerwca 2017 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Kamiennik Wielki-Nowe Monasterzysko-Milejewo-Huta Żuławska-Brzeziny-Pogrodzie-Tolkmicko-Kadyny-Suchacz-Łęcze-ELBLĄG

MAPA


Szybka jazda z fioletowymi łubinami w tle. Poza tym w Tolkmicku stoi sobie rzeźba czarownicy będąca prezentem od motocyklistów (będzie ich więcej)
A w Łęczu Agreściak i Maliniak oznaczają jeden sklep. Prawdziwy the beściak :-)
I widok na Zalew Wiślany niezmiennie ładny.


A w Elblągu spotkałem parę KK, czyli Kasię i Krzyśka ze sklepu KM Bike. Ładnie wyglądali i mieli ładne rowery, takie w sam raz na miejskie niespodzianki fundowane nam przez Zarząd Dróg :-))71 dni do MRDP.