INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
40.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:28.00 km/h
Temperatura:21.0
Podjazdy: 70 m
Rower:BOCAS

ROWEROWE POPOŁUDNIE - RZEKA ELBLĄG

Wtorek, 11 czerwca 2024 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Bielnik I-Bielnik II-Kępa Rybacka-Nowakowo-Nowe Batorowo-Nowakowo-ELBLĄG

MAPA

GALERIA
Za nami druga z wycieczek zorganizowanych w ramach nowego cyklu popołudniowych, krótkich przejażdżek po okolicy. Celem jazdy była rzeka Elbląg w okolicy jej ujścia do Zalewu Wiślanego.

Grupa 27 osób ruszyła z ulicy Wodnej i ulicą Radomską opuściliśmy Elbląg. Jadąc urozmaiconą, asfaltowo-płytową drogą w otoczeniu żuławskich wierzb i przekwitającego rzepaku pokonywaliśmy bardzo spokojnym tempem kolejne kilometry, krótkiej, 25 km trasy.

Nieco dynamiki do spokojnej jazdy wprowadziły dwie deszczowe chmury, jedna nad Zalewem Wiślanym, a druga nad Elblągiem podczas gdy my byliśmy pośrodku, w Nowym Batorowie, gdzie dokładnie przyjrzeliśmy się sprzętowu służącemu do oczyszczania i pogłębiania rzeki Elbląg.

W tej sytuacji zarządziłem 
nieco skrócenie  trasy, tak że do samego ujścia rzeki już nie jechaliśmy. Powoli zdążaliśmy do Elbląga, dając czasu deszczowym chmurom, aby wypadały się nad miastem i przeszły dalej. To udało nam się znakomicie i ani kropla deszczu na nas nie spadła. 

W drodze powrotnej od Nowakowa jechaliśmy cały czas przy samej rzece, która ma utwardzone nabrzeże - vide galeria - i jazda rowerem z oponami 35 mm i szerszymi nie sprawia większych trudności. Nie należy tylko zbliżać się do krawędzi, bo zabezpieczeń nie ma i trzeba uważać.

Wycieczka zakończyła się  na rampie kolejowej przy skrzyżowaniu ulic Mazurskiej i Odrodzenia, skąd każdy udał się w swoją stronę. 

Dziękujemy za udział w imprezie i spokojną oraz bezpieczną jazdę. Na kolejną krótką, popołudniową wycieczkę zapraszam 25 czerwca. Ruszamy do Łęcza z pętli tramwajowej na ulicy Ogólnej o godzinie 17:00.

Partnerem rowerowych wydarzeń, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jest Salon-Serwis Rowerowy Wadecki.Kategoria WYCIECZKI <50


Dane wyjazdu:
6.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:27.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 10 czerwca 2024 · | Komentarze 0Dane wyjazdu:
30.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:42.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Niedziela, 9 czerwca 2024 · | Komentarze 0

Bieg Piekarczyka, czyli tradycyjna jazda jako zamykający rekordową, XV edycję tego niesamowitego biegu.

Na trasach w tym roku rywalizowało rekordowe około 1700 dorosłych i dzieci!

Szacun dla wszystkich uczestników, zwycięzców i finiszerów. 

WYNIKI

Dane wyjazdu:
18.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:17.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Sobota, 8 czerwca 2024 · | Komentarze 0

Jeździ człowiek jakieś nocki, ogląda jakieś oddalone od Elbląga iluminacje a tutaj proszę - moje kochane ,,gary" dorobiły się eleganckiego oświetlenia :-) Zobaczcie koniecznie!

Dane wyjazdu:
20.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:16.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 7 czerwca 2024 · | Komentarze 2

Aktywne Miasta zaczynają mi się podobać :-)) 


Dane wyjazdu:
87.00 km 1.00 km teren
04:24 h 19.77 km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:7.0
Podjazdy:266 m
Rower:BOCAS

ZE STINGIEM w USZACH i NA USTACH :-)

Czwartek, 6 czerwca 2024 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG>>>GDAŃSK OLIWA-Sopot-Gdańsk-Przejazdowo-Cedry Małe-Kiezmark-Nowy Dwór Gdański-Solnica-Jazowa-ELBLĄG

MAPA

GALERIA
Pierwszy raz miałem okazję być w Ergo Arenie i to był bardzo udany debiut. Koncert Stinga, weterana - żeby nie powiedzieć ,,dinozaura” - rocka spełnił moje oczekiwania, a pierwsze 45 minut to prawdziwe ,,Greatest Hits” tego wspaniałego artysty. To niezwykłe, jak dwie gitary i perkusja wystarczają, aby zrobić show dla prawie 15.000 osób. Setlista

Gordon Matthew Sumner w tym roku kończy 73 lata i poza białymi włosami nic nie świadczy o tym ładnym już wieku. Na zakończenie koncertu powiedział ,,do zobaczenia” i sądzę, że jest to całkiem realne. Także, do zobaczenia :-)

Po koncercie, który z bisami trwał 1h 55 minut – a rozpoczął się punktualnie, co bardzo się chwali, o godzinie 20:45 - pozostało udać się do roweru bezpiecznie zaparkowanego przy hali i przebić się przez parę tysięcy pieszych ku ulicy Grunwaldzkiej i już bez krążenia udać się w kierunku Starego Miasta a potem wylotówki na Elbląg. Zaliczyłem jeszcze Orlen w Gdańsku Oliwie, żeby coś zjeść i napić się kawy.

Sympatyczna temperatura +18 za rafinerią, czyli już na Żuławach Wiślanych spadła do 11 stopni, żeby przed wschodem słońca zaliczyć +7,7 stopnia co było wskazaniem najniższym. Przewidziałem to, także cierpienia nie było, nawet podczas krótkiego noclegu na przystanku w Starych Babkach. Musiałem tam odpocząć, bo jednak zaczynał mnie dopadać senny kryzys.

Po tej przerwie jazda toczyła się już bezproblemowo, a że muzyka Stinga ciągle tkwiła w głowie, to nawet żuławskie kilometry mi się nie dłużyły ;-)

Przed Elblągiem, w Kazimierzowie miałem bardzo pobudzające spotkanie z dwoma wolno biegającym pieskami w typie owczarków podhalańskich, które miały na mnie ochotę, a jak zawróciłem, to szybko tę ochotę straciły. Gdzie mieszkają, widać na ostatnim zdjęciu w galerii – będzie interwencja …

Do śpiącego Elbląga wjechałem chwilę przed godziną 4 i tak to skończyła się ta muzyczno-rowerowa podróż.

Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
74.00 km 0.00 km teren
03:10 h 23.37 km/h:
Maks. pr.:48.00 km/h
Temperatura:17.0
Podjazdy:389 m

ŚRODOWE LATARECZKI - GRILL

Środa, 5 czerwca 2024 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG-Komorowo Żuławskie-Węzina-Krosno-Pasłęk-Rogajny-Surowe-Sałkowice-Kupin-Pasłęk-Bogaczewo-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)Dane wyjazdu:
30.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:45.00 km/h
Temperatura:22.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 4 czerwca 2024 · | Komentarze 0

Praca na ulicach i rowerowy spacer z leśnikiem. Dzisiaj naprawdę było sporo spacerowania - zajrzyjcie na żółty szlak przy Dębicy, spodoba się  :-))

Wszystko oczywiście ku chwale i potędze Aktywnego Elbląga ;-)


Dane wyjazdu:
14.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 3 czerwca 2024 · | Komentarze 0

Światowy Dzień Roweru to na tym blogu brzmi zabawnie :-)) Koszmar, kiedy jest Światowy Dzień Samochodu? ;-)


Dane wyjazdu:
102.00 km 1.00 km teren
05:49 h 17.54 km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:22.0
Podjazdy:363 m
Rower:BOCAS

MWR#84 KRZYŻACKA SETKA

Niedziela, 2 czerwca 2024 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Jazowa-Lubstowo-Nowy Staw-Tralewo-Malbork-Szropy-Żuławka Sztumska-Markusy-Żurawiec-Raczki Elbląskie-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem) + GABS + PIOTR + MARCIN

FILM (przejazd przez Malbork)  - dzięki uprzejmości Mirosława JeżaTradycyjnie, raz w roku, Miejska Wycieczka Rowerowa (MWR) ma dystans 100 km. Jest to sposób dla wielu osób na poprawienie swoich rekordów życiowych i sprawdzenia się na długiej trasie. W tym sezonie zaprosiłem rowerzystki i rowerzystów na trasę przez Malbork. 

Ruszyliśmy o godzinie 8:15 z bulwaru nad rzeką Elbląg i przez Kazimierzowo wyjechaliśmy na dawną drogę krajową nr 7. Pierwsze kilometry jechaliśmy z bocznym wiatrem, a że nasza trasa była pętlą, to było od razu wiadome, że spotkamy też wiatr w plecy, jak i w twarz.

Spokojnym tempem w granicach 17 km/h pokonywaliśmy kolejne kilometry płaskiej, żuławskiej, trasy i w ten sposób dotarliśmy do Nowego Stawu. Tutaj na rynku grupa odpoczęła, obejrzała sławny nowostawski ,,ołówek” a także zajrzała do lokalnej cukierni.

Kolejne kilometry pokonaliśmy drogą rowerową między Nowym Stawem a Malborkiem. Tutaj mieliśmy możliwość obserwowanie potężniejącej z każdym kilometrem sylwety malborskiego zamku krzyżackiego, symbolu ,,Krzyżackiej Setki”.

Zanim jednak podjechaliśmy pod mury warowni czekała nas przerwa obiadowa zaplanowana dokładnie na 50 km trasy, czyli w połowie dystansu. Przygotowane menu było specjalnie dedykowane potrzebom rowerzystów i obejmowało zupę pomidorową z makaronem oraz banany.

Ciekawie umiejscowiony bar umożliwił nam też obserwację przejeżdżających pociągów a także obserwowanie burzowych chmur, które w międzyczasie pojawiły się nad Malborkiem.

Burza jednak nie wystąpiła i przeszła bokiem, także po godzinnym postoju mogliśmy ruszyć w dalszą drogę.

Wykorzystaliśmy malborski bulwar nad Nogatem i drogi rowerowe aby opuścić miasto i wspiąć się nieco z płaskich Żuław Wiślanych na pagórki Pojezierza Iławskiego.

Nie sprawiły one uczestnikom większych trudności i po krótkim postoju w Szopach zameldowaliśmy się na dłuższej przerwie przy sklepie w Żuławce Sztumskiej. Mieliśmy za sobą 74 km trasy, więc do mety w Elblągu daleko już nie było.

Żeby nikomu nie zabrakło energii tutaj rozdane zostały słodycze, przygotowane dzięki uprzejmości Gminy Elbląg. Na wysokości Żuławki skończyły się podjazdy i gdyby nie wiatr, wiejący nam teraz w twarz, ostatnie 25 km byłoby sielanką. Tak jednak nie było i z postojami w Żurawcu i Raczkach Elbląskich osiągnęliśmy w komplecie Elbląg.

Na tym ostatnim postoju uczestnicy otrzymali stemple MWR do swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK oraz okolicznościowe certyfikaty ukończenia MWR na dystansie 100 km.

Stąd pozostało dotrzeć ponownie na ulicę Wodną z której ponad 8 godzin temu ruszyliśmy w trasę. Tutaj rozdane zostały pozostałe certyfikaty i tym samym ta najdłuższa w sezonie 2024 wycieczka dobiegła końca.

Dziękuję wszystkim za liczny udział i spokojną oraz bezpieczną jazdę.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki, Gminą Elbląg i Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej.

Na kolejnej MWR widzimy się we wrześniu. Wcześniej zapraszam na krótkie, popołudniowe wycieczki rowerowe oraz na imprezy rowerowe w ramach ,,Wakacji z MOSiR-em 2024”.