INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 318.150 kilometrów, czyli zaraz po raz ósmy okrążę równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.87 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)



baton rowerowy bikestats.pl 2025 button stats bikestats.pl 2024 button stats bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
32.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:18.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 13 czerwca 2016 · | Komentarze 9

432 dni do MRDP.
Zaprzyjaźnione wiewiórki doniosły, że Gmina Elbląg przeniosła najniższy punkt w Polsce. Dalej jest w Raczkach Elbląskich, ale w znacznie przyjaźniejszej turystycznie lokalizacji. Nie wiem, czy to ma sens w obliczu tych informacji, ale co tam - najwyżej będziemy mieli dwie depresje :-)








Dane wyjazdu:
218.00 km 90.00 km teren
09:52 h 22.09 km/h:
Maks. pr.:49.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy: m
Rower:

GREENVELO LIDZBARK WARMIŃSKI-PAKOSZE

Sobota, 11 czerwca 2016 · | Komentarze 4

Trasa: ELBLĄG-Młynary-Wilczęta-Orneta-Lidzbark Warmiński-Górowo Iławeckie-Lelkowo-Pieniężno-Pakosze-Wilczęta-Młynary-Milejewo-ELBLĄG

GPS  SZLAKU

BIKEMAP

FOTOGALERIA (z opisem)




Na ostatni brakujący tegoroczny odcinek szlaku GreenVelo (GV) Elbląg-Białystok z Lidzbarka Warmińskiego do Pieniężna namówiłem Krzyśka i Irka (Fisha). W trasę ruszyliśmy z Elbląga o północy, tak aby wraz ze świtem wjechać na GV w Lidzbarku Warmińskim.

Nocne nawijanie kilometrów przebiegało szybko i sprawnie za sprawą dobrze wiejącego wiatru w plecy i nawet drobne kapuśniaczki z nieba zbytnio nie przeszkadzały. Za Ornetą znudzeni asfaltami skorzystaliśmy ze szlaku rowerowego ,,zwiniętych torów’’, który śladem starej linii kolejowej doprowadził nas po 28 km do Lidzbarka Warmińskiego.

W Lidzbarku zajrzeliśmy na Orlen ładować akumulatory i o godzinie 5, po zrobieniu pamiątkowej fotki przy zamku ruszyliśmy eksplorować GV.

Efekty wizji lokalnej są widoczne w fotogalerii, ja napiszę tutaj że przed wsią Nerwiki znaleźliśmy się na nieoznakowanym skrzyżowaniu dróg leśnych i przydała się mapa w tej nerwowej sytuacji :-).

Potem było już mniej nerwowo, bo do słabej nawierzchni szlaku człowiek zdążył się już przyzwyczaić. Naprawdę szkoda, bo mocno utrudnia ona podziwianie urokliwych i spokojnych okolic.

Dzięki towarzystwu kolegów nie musiałem samotnie wsłuchiwać się w chrzęst szutrowej nawierzchni z kamykami leżącymi na jej wierzchu. Po raz ostatni zabrałem na GV mojego trekingowego Gianta bez amortyzacji i na cienkich oponach. Doceniam nieprawdopodobną wytrzymałość opon Schwalbe Marathon Mondial, ale po co aż tak je obciążać. W końcu tanie nie były :-).

Pod koniec jazdy Fishu nieco osłabł i z Krzyśkiem wrócił z Pieniężna samodzielnie do domu. Ja jeszcze pogoniłem GV z Pieniężna do Pakoszy, bo ten odcinek robiliśmy w odwrotną stronę w listopadzie 2015 r. w zapadającym zmroku i mało było wtedy widać.

Nierówną wojnę z wiatrem i upływającym czasem zacząłem w drodze powrotnej od Wilcząt, ratunkiem była jazda lasami, chociaż z Młynar do Milejewa jest cały czas pod górę.

Dziękuję koledzy za wspólne kręcenie i zarwanie nocki. Szlak GV na odcinku Elbląg-Białystok uważam za obejrzany. Dalej pobawimy się Zielonym Rowerem w przyszłym roku :-) .

Wszystko co jeszcze chcecie wiedzieć o GreenVelo Elbląg-Białystok a baliście się zapytać.




434 dni do MRDP.



Dane wyjazdu:
33.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:18.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 10 czerwca 2016 · | Komentarze 0

435 dni do MRDP.


Dane wyjazdu:
33.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 9 czerwca 2016 · | Komentarze 0

Już po raz trzeci miałem przyjemność wziąć udział, a nawet poprowadzić Integracyjny Rajd Rowerowy. To już XI odsłona imprezy, której organizatorami było Elbląskie Stowarzyszenie „Pro-Familia” i Środowiskowy Dom Samopomocy Filia nr 3 przy Domu Pomocy Społecznej ul. Pułaskiego 1c. Tym razem zaproponowałem 12 uczestnikom  przejażdżkę po szlaku GreenVelo na odcinku w Parku Bażantarnia. Tak więc było 3 km pod górę i 3 km z góry. Uczestnicy z uśmiechem na ustach pokonali drobne trudności podczas wspinania, żeby potem dynamicznie zjechać na polanę z wiatami. 

Tam na każdego uczestnika czekała grillowana kiełbaska i kaszanka oraz drobne upominki. Biesiadowanie umilały piosenki śpiewane przy akompaniamencie gitary. 

FOTOGALERIA

Dziękuję bardzo Pani Ludwice Załuskiej za zaproszenie, rowerzystom za bezpieczne pokonanie trudnej trasy i do zobaczenia w przyszłym roku.





436 dni do MRDP.


Dane wyjazdu:
7.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Środa, 8 czerwca 2016 · | Komentarze 0

437 dni do MRDP.


Dane wyjazdu:
12.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 7 czerwca 2016 · | Komentarze 0

438 dni do MRDP.


Dane wyjazdu:
97.00 km 30.00 km teren
05:00 h 19.40 km/h:
Maks. pr.:53.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy: m
Rower:

MRÓWKI, BOCIANY, KROWY, BABY I GRUBA KAŚKA

Poniedziałek, 6 czerwca 2016 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Pomorska Wieś-Zalesie-Warszewo-Sąpy-Dawidy-Borzynowo-Zalesie-Warszewo-Zastawno-Młynary-Gardyny-Kraskowo-Kurowo Braniewskie-Błudowo-Kwietnik-Kamiennik Wielki-Bażantarnia-ELBLĄG

BIKEMAP

FOTOGALERIA ( z opisem)



Wspaniałe jest odkrywanie nowych ścieżek i jazda tam gdzie nie wiemy co nas czeka. Błądzenie po prostu :-). I to wszystko godzinę jazdy rowerem od Elbląga.  


439 dni do MRDP.

Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
35.00 km 10.00 km teren
03:00 h 11.67 km/h:
Maks. pr.:30.00 km/h
Temperatura:24.0
Podjazdy: m
Rower:

III ROWEROWY ZAWRÓT GŁOWY

Niedziela, 5 czerwca 2016 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Helenowo-Władysławowo-Wikrowo-Kopanka II-Adamowo-Wiktorowo-Władysławowo-Helenowo-ELBLĄG

BIKEMAP

FOTOGALERIA



Po raz trzeci miałem przyjemność uczestniczyć w Rowerowym Zawrocie Głowy organizowanym przez Stowarzyszenia IWA z podelbląskiego Władysławowa.  W jego ramach prowadziłem rajdu przełajowo-przygodowy w kierunku wału rzeki Nogat na który wybrało się 13 osób. Kolejny raz miałem też możliwość dosiadania bicykla z epoki, na którym z roku na rok jazda idzie mi coraz sprawniej :-)

W czasie imprezy odbyło się też wiele innych zawodów sportowo-zręcznościowych z których największe wrażenie zrobiło na mnie toczenie koła. Niby łatwe, a jednak bardzo trudne. Szczegóły w fotorelacji. 

Dziękuję Pani Prezes Stowarzyszenia IWA Elżbiecie Mieczkowskiej za zaproszenie i wszystkim za wspólną zabawę.


440 dni do MRDP.


Kategoria WYCIECZKI <50


Dane wyjazdu:
131.00 km 0.00 km teren
05:02 h 26.03 km/h:
Maks. pr.:53.00 km/h
Temperatura:24.0
Podjazdy:894 m

SZLAK R1 - INWENTARYZACJA NA WYSOCZYŹNIE ELBLĄSKIEJ

Sobota, 4 czerwca 2016 · | Komentarze 3

441 dni do MRDP.
Trasa: ELBLĄG-Łęcze-Kadyny-Tolkmicko-Pogrodzie-Frombork-Braniewo-Gronowo-Braniewo-Nowa Pasłęka-Braniewo-Frombork-Pogrodzie-Milejewo-ELBLĄG

FOTOGALERIA -zupełnie nieciekawa, ale jak ktoś się bardzo nudzi to może sobie policzyć tabliczki :-)

BIKEMAP (tylko szlak R1)

Ostatnia już odsłona liczenia tabliczek R1. Poza tym odbitka na GreenVelo z Braniewa do Nowej Pasłęki w poszukiwaniu MOR-a (Miejsca Odpoczynku Rowerzystów) w tym ostatnim porcie morskim na wschodzie Polski MOR-a nie ma, nie było i raczej już nie będzie, chociaż mapa pokazuje że istnieje.

Jest za to szutrowa droga na wale Pasłęki po której na oponach typu ,,slick'' lepiej nie jeździć (szybko przebiłem tam dętkę) i droga z płyt u jego podnóża (w miarę równa, ale bez widoków na rzekę). W Braniewie zaś odkryłem nieznany mi pomnik czołgowy. 









Jedno z ujść Pasłęki do Zalewu Wiślanego


Dom Rybaka w Nowej Pasłęce




Droga powrotna odbyła się zaś z użyciem dopalacza z epoki lat 80-tych. Taka PRL-Mirinda :-)


Dane wyjazdu:
11.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:27.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 3 czerwca 2016 · | Komentarze 0

442 dni do MRDP.