INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 318.150 kilometrów, czyli zaraz po raz ósmy okrążę równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.87 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)



baton rowerowy bikestats.pl 2025 button stats bikestats.pl 2024 button stats bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
28.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:45.00 km/h
Temperatura:12.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 29 marca 2016 · | Komentarze 2

508 dni do MRDP.

Czy GreenVelo to będzie szlak kajakowy? Pierwsze ,,prace'' w tym kierunku poczyniono :-/. Poza tym zdemolowałem jeansami plastikowy koszyk do bidonu i został on wymieniony na model z aluminium. Jak dodam do tego przebitą dętkę w przednim kole to najwyraźniej widać, że czas już zimowe opony wymienić :-). 




Dane wyjazdu:
84.00 km 0.00 km teren
03:31 h 23.89 km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:12.0
Podjazdy: m

STEGNA Z RAFIM

Poniedziałek, 28 marca 2016 · | Komentarze 3

Trasa: ELBLĄG-Kazimierzowo-Marzęcino-Rybina-Sztutowo-Stegna-Rybina-Tujsk-Marzęcino-Bielnik I-ELBLĄG

Poświąteczne spalanie kalorii odbyło się na trasie do Stegny w towarzystwie przebywającego na stałe za granicą Rafiego oraz miejscowego bikera Roberta :-). 

W spokojnym plotkowaniu i zasięganiu języka o zaletach jazdy lewą stroną przeszkadzało w drodze nad morze samochodowe rozwolnienie na bocznej drodze oraz zupełnie nieświąteczna atmosfera pośpiechu, wyzwisk, trąbienia  i używania środkowego palca w stosunku do  - mało licznej przecież w sumie - grupy rowerzystów.  Powrót odbył się w znacznie spokojniejszej atmosferze, chociaż tłumy w Stegnie nie nastrajały optymistycznie. 

Dzięki Rafi za możliwość wspólnego pokręcenia. 








509 dni do MRDP.
Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
0.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
Podjazdy: m
Rower:

WESOŁYCH ŚWIĄT

Sobota, 26 marca 2016 · | Komentarze 2

Zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i obfitego śmigusa-dyngusa życzy autor :-)



Dane wyjazdu:
38.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:37.00 km/h
Temperatura:12.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 25 marca 2016 · | Komentarze 4

512 dni do MRDP.

Historii studni na elbląskiej Zawadzie ciąg dalszy. Znalazłem tą zadaną przez kolegę i dorzuciłem w ramach riposty trzecią do kolekcji :-). Andrzeju, czy wiesz gdzie ona stoi?





Poszukiwana studnia:


I trzeci obiekt:






Dane wyjazdu:
7.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:34.00 km/h
Temperatura:11.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 24 marca 2016 · | Komentarze 2

513 dni do MRDP. 


Dane wyjazdu:
33.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:37.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Środa, 23 marca 2016 · | Komentarze 4

514 dni do MRDP.

Latarnia z oponą - moi panowie - jest słusznej wysokości :-).



Wersja podana przez Buczka jest jak na razie najbardziej kreatywna - zupełnie nie przyszła mi do głowy :-)).

 


Dane wyjazdu:
16.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:45.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 22 marca 2016 · | Komentarze 2

515 dni do MRDP.

Ostry zjazd na szlaku GreenVelo w Elblągu to miejsce bardzo niebezpieczne dla zbyt szybko jadących rowerzystów. Uważajcie!

Kategoria GREENVELO


Dane wyjazdu:
34.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:34.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 21 marca 2016 · | Komentarze 9

516 dni  do MRDP.

Jak ta opona trafiła pod latarnię?  Czekam na koncepcje, a najbardziej oryginalna może liczyć na nagrodę. Dla ułatwienia dodam, że opona ma zachowaną swoją fabryczną integralność, czyli nie była krojona, pruta, cięta czy też w inny sposób rozłączona :-).




Dane wyjazdu:
225.00 km 0.00 km teren
09:25 h 23.89 km/h:
Maks. pr.:46.00 km/h
Temperatura:-3.0
Podjazdy:300 m
Rower:

GRODZISKO OWIDZ

Sobota, 19 marca 2016 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Malbork-Sztum-Baldram-Jeleń-Smętowo Graniczne-Skórcz-Owidz-Starogard Gdański-Czarlin-Kończewice-Lisewo-Lichnowy-Nowy Staw-Świerki-Lubstowo-Jazowa-Kępki-Kępa Rybacka-Nowakowo-ELBLĄG

GPS

BIKEMAP

FOTOGALERIA (z opisem)




RELACJA:

Grodzisko w Owidzu było celem kolejnej jazdy z cyklu ,,Po co spać, jak można jechać''. Mogłem je odwiedzić już w 2014 roku będąc bardzo blisko, ale ... chyba wtedy zapomniałem :-).

Na okrężną trasę przez Powiśle ruszyłem z Robertem. Spokojnie kręcąc jechaliśmy przez Malbork i Sztum lekko popychani wiatrem, który potem zmienił kierunek na zachodni. Temperatura oscylowała wokół zera stopni, dopiero zjazd w dolinę Wisły dał odczuć chłód nocy. Mroźno zrobiło się na Kociewiu, gdzie lokalnie przed wschodem słońca było -3.

Na trasie zatrzymaliśmy się przy kilku iluminowanych obiektach, chociaż czekanie na pociąg w Smętowie Granicznym mogłem sobie darować :-). Nie dość że zmarzłem na wiadukcie, nie dość, że obejrzał mnie z zainteresowaniem patrol policji to jeszcze fotka składu towarowego wyszło bardzo okazała. Całe trzy światła :-).

Chwilę potem przejechaliśmy autostradę A1. I tutaj pojawiły się Janie. Jania Kościelna, Leśna Jania i Mała Jania. Innych Jań nie było, albo ich nie widzieliśmy :-). Zaraz potem był Skórcz, gdzie w oko wpadł podświetlony kościół i nic więcej. Przed Owidzem zatrzymaliśmy się na małe śniadanie w przydrożnej stacji benzynowej i z pełnymi żołądkami podjechaliśmy pod grodzisko.

Jest ono czynne od 10, więc wspięliśmy się pod górę i przez ostrokół zajrzeliśmy do środka. Potem okazało się że nikt na nas nie krzyczy i nie wygania, więc pokręciliśmy się po otwartym terenie podziwiając siłę unijnych funduszy. Ładnie tam jest.

Po zwiedzaniu boczną drogą minęliśmy centrum Starogardu Gdańskiego i popychani bardzo sprzyjającym wiatrem ruszyliśmy DK22 na wschód. Krajówka na odcinku do Czarlina ma wygodne pobocze, więc spory ruch samochodów nie był tak uciążliwy.

W lasach szpęgawskich zajrzeliśmy jeszcze na miejsce zbiorowych grobów Kociewiaków zamordowanych przez Niemców w 1939 r.

Po zrobieniu postoju na moście knybawskim i uwiecznieniu wysokiego brzegu Wisły oraz chmurki prószącej na nas śniegiem pozostało pokręcić do Elbląga w jakże pięknych okolicznościach przyrody.

Dzięki Roberto za wspólną jazdę.



518 dni do MRDP.

Kategoria WYCIECZKI >150


Dane wyjazdu:
31.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:43.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 18 marca 2016 · | Komentarze 0

519 dni do MRDP. 

Widziałem dzisiaj Mercedesa klasy A na nauce jazdy! Zdumienie przeszkodziło w zrobieniu szybkiej fotki ale może wkrótce się uda :-).