INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
48.00 km 5.00 km teren
03:14 h 14.85 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
Podjazdy: m
Rower:BOCAS

POPOŁUDNIOWA TERKAWKA

Wtorek, 27 czerwca 2023 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Gronowo Górne-Elbląg-Stagniewo-Wilkowo-Gronowo Górne-ELBLĄG

MAPA

GALERIAZa nami pierwsza z cyklu czterech letnich wycieczek pod hasłem ‘’Wakacje z MOSiR-em 2023”. Celem jazdy była Terkawka, czyli dawny poligon położony między Gronowem Górnym a Elblągiem.

Ambitne plany sprawdzenia tamtejszych dróg pokrzyżowały nieco padające wcześniej przelotne, ale mocne opady deszczu, które zmusiły  do dokonania korekt trasy i ograniczenia odcinków terenowych.  Zwłaszcza że w grupie jechały z nami dzieci, a najmłodsze siedziało wygodnie w foteliku roweru swojej mamy.  Podczas samej wycieczki nie spadła na nas ani jedna kropla.

Także wycieczka ruszyła z ronda Bitwy pod Grunwaldem, aby przez Gronowo Górne wjechać na kilometrowej długości odcinek Terkawki.  Doprowadził on nas do ulicy Dąbrowskiego w Elblągu i za chwilę zaczęliśmy podjazd dębicki.  Każdy jechał go swoim tempem a grupa połączyła się w całość na wysokości Stagniewa.

Stąd rozpoczęliśmy zjazd nowej jakości drogą szutrową zbudowaną przez leśników w kierunku S22. Po dotarciu do asfaltu został nam zjazd do Gronowa Górnego, a potem znaleźliśmy się na miejscu startu, czyli rondzie Bitwy pod Grunwaldem.

Ale to nie był koniec wycieczki, bowiem dobrą tradycją stało się kończenie wakacyjnych jazd w lodziarni. W tym roku, dzięki sponsoringowi  Gminy Elbląg obchodzącej swoje 50-lecie, będą to lody w kawiarni Grupy Wodnej nad rzeką Elbląg.

I tam też nieco na około, przez Zatorze, udaliśmy się z ronda Bitwy pod Grunwaldem, oddając się słodkiemu łakomstwu  na zakończenie tej niełatwej wycieczki.

Na kolejną zapraszam 18 lipca. Będzie to nocna jazda do Suchacza, gdzie na punkcie widokowym Carla Pudora będziemy obserwować niebo, co w Roku Kopernikowskim wręcz wypada zrobić.  Ruszamy o godzinie 20:00 z pętli na ulicy Ogólnej.

Partnerem rowerowych wydarzeń, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jest Salon-Serwis Rowerowy Wadecki.Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa iaiwr
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]