INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
37.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:3.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Czwartek, 25 listopada 2010 · | Komentarze 2

Się działo! Pojawił się pierwszy śnieg w sezonie 2010/2011. Na razie pada z pewną taką nieśmiałością, ale prognozy są obiecujące. Na jutro już synoptycy zapowiadają np. gołoledź na jezdniach i chodnikach :-).

Do tego udało mi się zgubić po raz drugi w niedługim okresie zapięcie rowerowe, które wypadło z sakwy na jakimś wyboju. Powrót po trasie nie dał rezultatu-komuś chciało się po nie pochylić ;-).

A na koniec rzecz dzisiaj najważniejsza, czyli KONSULTACJE SPOŁECZNE. Sala konferencyjna w PCPR w Elblągu na ul. Komeńskiego z trudem pomieściła wszystkich chętnych. Elbląscy bikerzy byli reprezentowani przez GR STOP w mocnym składzie: Marian, Andrzej, Marek, Waldek i Lucjan oraz Klub NEKSUS w postaci mojej skromnej osoby :-).
Ustalenia, które zostały poczynione są zawarte na poniższych mapach. Z uwagi na ich małą czytelność pozwolę sobie fotki dokładnie opisać.

Trasa rowerowa Polski wschodniej (jest to nazwa robocza) będzie się zaczynała w Kępinach Wielkich na Nogacie w miejscu przeprawy promowej. Następnie będzie przebiegała przez Kępę Rybacką, Bielnik II do Bielnika I i ulicą Radomską będzie wchodzić do Elbląga.
Ulice Stawidłowa, Orla i Wybrzeże Gdańskie doprowadzą szlak do rzeki Elbląg i przez nowe mosty zwodzone (ustalono wstępnie, że będzie to most w ciągu ulicy Mostowej) szlak będzie przebiegał nad rzeką Elbląg i wzdłuż bulwaru (ulica Wodna) prowadził do ulicy Wałowej i centrum IT w Bramie Targowej.
Jest to zielona linia na mapie poniżej.
TRASA ROWEROWA POLSKI WSCHODNIEJ-ELBLĄG © MARECKI

Od Bramy Targowej szlak będzie prowadził przez Park Planty( droga rowerowa wzdłuż Alei Armii Krajowej do ulicy Grota Roweckiego), będzie wchodził w Park Traugutta i wzdłuż Kumieli prowadził do Parku Dolinka.

Będzie mijał kaskady na Kumieli i na wysokości basenu (ul. Spacerowa) dochodził do ulicy Kościuszki. Wzdłuż Kościuszki dotrze do skrzyżowania z ulicą Marymoncką i skręci w lewo w kierunku ulicy Królewieckiej.

Przetnie skrzyżowanie z Piłsudskiego i skręci w prawo, w ulicę Legionów, którą dotrze do ulicy Ogólnej. Tam skieruje sie w prawo do ulicy Fromborskiej i dalej ulicą Fromborską do skrzyżowania z ulicą Okrężną skręci w tą ulicę i doprowadzi do ulicy Jagodowej, gdzie po skręcie w lewo będziemy wyjeżdżali z miasta kierując się na wieś Jagodnik.

Jest to niebieska linia na fotce powyżej i poniżej do ulicy Marymonckiej (nieco przeciągnięta) oraz zielona linia na ostatnim zdjęciu mapy Elbląga.
TRASA ROWEROWA POLSKI WSCHODNIEJ-ELBLĄG © MARECKI

TRASA ROWEROWA POLSKI WSCHODNIEJ-ELBLĄG © MARECKI


A potem to już jest lekko, łatwo i przyjemnie :-). Z Jagodnika do Jeleniej Doliny, przez Ogrodniki i Pagórki do Łęcza. Potem zjazd (lub podjazd do Łęcza) do Nadbrzeża i wzdłuż toru kolei nadzalewowej przez Suchacz do Kadyn. Następnie kierunek Tolkmicko dalej wzdłuż Zalewu Wiślanego i po śladzie szlaku R-64 do Chojnowa. Jest to linia zielona do Łęcza i dalej linia żółta.
TRASA ROWEROWA POLSKI WSCHODNIEJ-GMINA TOLKMICKO © MARECKI


Za Chojnowem wjeżdżamy do gminy Frombork i przez Krzyżewo docieramy do miasteczka. Za Fromborkiem szlak będzie przekraczał rzekę Baudę wybudowanym specjalnie mostkiem i dalej prowadził śladem R-64 do Nowej Pasłęki. Potem asfaltem do Braniewa i dalej na południe do Wilcząt po drodze odwiedzając Wielewo, Pierzchały(ostoja bobrów na Pasłęce), Trąbki i Ławki. Z Wilcząt do Pakoszy przez Długobór z kultowym, zabytkowym, ulubionym brukiem elbląskich bikerów i kierując się do Pieniężna opuszczamy powiat elbląski.

A tak to wygląda dalej na terenie naszego WOJEWÓDZTWA.

Budowa całej trasy ma zacząć się w 2012 r. a zakończyć najpóźniej do końca roku 2014.Wypada trzymać kciuki ;-).Komentarze
Darecki
| 07:30 piątek, 26 listopada 2010 | linkuj ESR biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw potraktowała temat w kategorii "light" trzymając jednocześnie kciuki.
pioter50
| 03:13 piątek, 26 listopada 2010 | linkuj Nareszcie coś się rusza w temacie.Mam marzenie dożyć dnia ukończenia trasy i całą przejechać. Myślę, że wielu rowerzystów postawi sobie przejechanie całej trasy za cel.Życzę więc wszystkim rowerzystom aby projekt został zrealizowany jak najszybciej.
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa eczet
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]