INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Listopad, 2010

Dystans całkowity:783.00 km (w terenie 50.00 km; 6.39%)
Czas w ruchu:08:04
Średnia prędkość:16.98 km/h
Maksymalna prędkość:43.00 km/h
Maks. tętno maksymalne:184 (98 %)
Maks. tętno średnie:133 (71 %)
Suma kalorii:2000 kcal
Liczba aktywności:31
Średnio na aktywność:25.26 km i 2h 41m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
33.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:-7.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Wtorek, 30 listopada 2010 · | Komentarze 0

Listopad zakończył się pięknym słońcem i lekkim mrozem. Jazda po wczorajszych komplikacjach była dzisiaj eleganckim doznaniem :-). Przez pierwsze dwie godziny nie widziałem na ulicach żadnego rowerzysty, ale potem było lepiej i nie czułem się samotny ;-). A tak to wygląda np. we WROCŁAWIU. Jednym słowem: ROWERPOWER!

Poniżej zaś fotki z najnowszego elbląskiego lasu miejskiego o nazwie Modrzewina. Ciekawe, czy tak wyglądały początki Bażantarni?

DĘBY W LESIE KOMUNALNYM ,,MODRZEWINA'' © MARECKI

OBELISK ,,DĘBY MIAST PARTNERSKICH'' © MARECKI

OBELISK ,,LAS KOMUNALNY MODRZEWINA'' © MARECKI


Dane wyjazdu:
13.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:32.00 km/h
Temperatura:-10.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Poniedziałek, 29 listopada 2010 · | Komentarze 12

Wizyta w serwisie NEKSUS na regulację hamulców zakończyła się wymianą obręczy(Alex DH19), uszczelnieniem prawego pedału, opancerzeniem linki hamulca i wymianą klocków :-).

Mój organizm żyje jeszcze ciepłą jesienią i dzisiaj przeżył szok. Drobne błędy w ubiorze zakończyły się małą katastrofą. Tym bardziej, że rano było -3, a potem poleciało do -10. Kilka odcinków pod wiatr sponiewierało mnie całkowicie.

Ale jutro będzie lepiej. -20? :-)
Kategoria SERWIS


Dane wyjazdu:
0.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:-2.0
Podjazdy: m
Rower:

Plaaażaaa!

Niedziela, 28 listopada 2010 · | Komentarze 2

Pierwszy dzień ze śniegiem, oglądanym tym razem przez szybę :-). W Giancie wymiana opon na zimówki. Tym razem będę testować Schwalbe Smart Sam 700x35. Schwalbe Dureme po dwóch miesiącach jazdy i 1300 km przebiegu bez przebicia idą odpoczywać do wiosny.
Kategoria SERWIS


Dane wyjazdu:
7.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:2.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po mieście

Sobota, 27 listopada 2010 · | Komentarze 2

W ostatnim czasie zbudowano w Elblągu nową siedzibę dla lokalnego hospicjum. W porównaniu do poprzedniej, starej, ciasnej i ciemnej siedziby, tutaj mamy prawdziwą Europę.
Poniżej kilka fotek prezentujących tą jakże potrzebną instytucję.
HOSPICJUM W ELBLĄGU © MARECKI

HOSPICJUM W ELBLĄGU © MARECKI

HOSPICJUM W ELBLĄGU © MARECKI

HOSPICJUM W ELBLĄGU © MARECKI

HOSPICJUM W ELBLĄGU © MARECKI

HOSPICJUM W ELBLĄGU © MARECKI


Dane wyjazdu:
32.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:5.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Piątek, 26 listopada 2010 · | Komentarze 0

Wracając jeszcze do wczorajszych konsultacji społecznych.Dowiedzieliśmy się całkiem przy okazji, że są podjęte działania w celu stworzenia szlaku rowerowego ŻELAZNEJ KURTYNY. To dopiero projekt-około 7000km :-).


Dane wyjazdu:
37.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:3.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Czwartek, 25 listopada 2010 · | Komentarze 2

Się działo! Pojawił się pierwszy śnieg w sezonie 2010/2011. Na razie pada z pewną taką nieśmiałością, ale prognozy są obiecujące. Na jutro już synoptycy zapowiadają np. gołoledź na jezdniach i chodnikach :-).

Do tego udało mi się zgubić po raz drugi w niedługim okresie zapięcie rowerowe, które wypadło z sakwy na jakimś wyboju. Powrót po trasie nie dał rezultatu-komuś chciało się po nie pochylić ;-).

A na koniec rzecz dzisiaj najważniejsza, czyli KONSULTACJE SPOŁECZNE. Sala konferencyjna w PCPR w Elblągu na ul. Komeńskiego z trudem pomieściła wszystkich chętnych. Elbląscy bikerzy byli reprezentowani przez GR STOP w mocnym składzie: Marian, Andrzej, Marek, Waldek i Lucjan oraz Klub NEKSUS w postaci mojej skromnej osoby :-).
Ustalenia, które zostały poczynione są zawarte na poniższych mapach. Z uwagi na ich małą czytelność pozwolę sobie fotki dokładnie opisać.

Trasa rowerowa Polski wschodniej (jest to nazwa robocza) będzie się zaczynała w Kępinach Wielkich na Nogacie w miejscu przeprawy promowej. Następnie będzie przebiegała przez Kępę Rybacką, Bielnik II do Bielnika I i ulicą Radomską będzie wchodzić do Elbląga.
Ulice Stawidłowa, Orla i Wybrzeże Gdańskie doprowadzą szlak do rzeki Elbląg i przez nowe mosty zwodzone (ustalono wstępnie, że będzie to most w ciągu ulicy Mostowej) szlak będzie przebiegał nad rzeką Elbląg i wzdłuż bulwaru (ulica Wodna) prowadził do ulicy Wałowej i centrum IT w Bramie Targowej.
Jest to zielona linia na mapie poniżej.
TRASA ROWEROWA POLSKI WSCHODNIEJ-ELBLĄG © MARECKI

Od Bramy Targowej szlak będzie prowadził przez Park Planty( droga rowerowa wzdłuż Alei Armii Krajowej do ulicy Grota Roweckiego), będzie wchodził w Park Traugutta i wzdłuż Kumieli prowadził do Parku Dolinka.

Będzie mijał kaskady na Kumieli i na wysokości basenu (ul. Spacerowa) dochodził do ulicy Kościuszki. Wzdłuż Kościuszki dotrze do skrzyżowania z ulicą Marymoncką i skręci w lewo w kierunku ulicy Królewieckiej.

Przetnie skrzyżowanie z Piłsudskiego i skręci w prawo, w ulicę Legionów, którą dotrze do ulicy Ogólnej. Tam skieruje sie w prawo do ulicy Fromborskiej i dalej ulicą Fromborską do skrzyżowania z ulicą Okrężną skręci w tą ulicę i doprowadzi do ulicy Jagodowej, gdzie po skręcie w lewo będziemy wyjeżdżali z miasta kierując się na wieś Jagodnik.

Jest to niebieska linia na fotce powyżej i poniżej do ulicy Marymonckiej (nieco przeciągnięta) oraz zielona linia na ostatnim zdjęciu mapy Elbląga.
TRASA ROWEROWA POLSKI WSCHODNIEJ-ELBLĄG © MARECKI

TRASA ROWEROWA POLSKI WSCHODNIEJ-ELBLĄG © MARECKI


A potem to już jest lekko, łatwo i przyjemnie :-). Z Jagodnika do Jeleniej Doliny, przez Ogrodniki i Pagórki do Łęcza. Potem zjazd (lub podjazd do Łęcza) do Nadbrzeża i wzdłuż toru kolei nadzalewowej przez Suchacz do Kadyn. Następnie kierunek Tolkmicko dalej wzdłuż Zalewu Wiślanego i po śladzie szlaku R-64 do Chojnowa. Jest to linia zielona do Łęcza i dalej linia żółta.
TRASA ROWEROWA POLSKI WSCHODNIEJ-GMINA TOLKMICKO © MARECKI


Za Chojnowem wjeżdżamy do gminy Frombork i przez Krzyżewo docieramy do miasteczka. Za Fromborkiem szlak będzie przekraczał rzekę Baudę wybudowanym specjalnie mostkiem i dalej prowadził śladem R-64 do Nowej Pasłęki. Potem asfaltem do Braniewa i dalej na południe do Wilcząt po drodze odwiedzając Wielewo, Pierzchały(ostoja bobrów na Pasłęce), Trąbki i Ławki. Z Wilcząt do Pakoszy przez Długobór z kultowym, zabytkowym, ulubionym brukiem elbląskich bikerów i kierując się do Pieniężna opuszczamy powiat elbląski.

A tak to wygląda dalej na terenie naszego WOJEWÓDZTWA.

Budowa całej trasy ma zacząć się w 2012 r. a zakończyć najpóźniej do końca roku 2014.Wypada trzymać kciuki ;-).


Dane wyjazdu:
37.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Środa, 24 listopada 2010 · | Komentarze 2

Idzie zima! Wreszcie ;-). Padającego deszczu mój rower na już dość, a zwłaszcza jego hamulce. Ja w sumie też wolę biały puch niż kilkugodzinne kap, kap.

Poniżej na fotkach spieniona Kumiela na kaskadach Parku Dolinka.
KUMIELA PO OPADACH © MARECKI

GROŹNIE WYGLĄDA, CHOCIAŻ WODY JESZCZE MAŁO © MARECKI


Dane wyjazdu:
31.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:5.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Wtorek, 23 listopada 2010 · | Komentarze 4

Wizyty w elbląskim Sanepidzie skutkują czasami fotką jakże ciekawych i pouczających plakatów. Kiedyś były MENINGOKOKI, a dzisiaj inny hit, bardzo na czasie :-).
EDUKACJA TO PODSTAWA © MARECKI


Dane wyjazdu:
50.00 km 5.00 km teren
02:50 h 17.65 km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:5.0
Podjazdy: m
Rower:

AKWEDUKT GOZDAWA

Poniedziałek, 22 listopada 2010 · | Komentarze 4

Zaprzyjaźnione żuławskie wróble uprzejmie doniosły mi o bardzo ciekawej, nieco tajemniczej, a przede wszystkim kompletnie zapomnianej budowli hydrotechnicznej na Wielkich Żuławach.

Jest nią wzmiankowany w tytule akwedukt zbudowany po wojnie, w latach 50-tych, pomiędzy polderami Osłonka i Gozdawa. Zapewniał on dostarczanie wody z Tugi na polder Gozdawa odwadniając jednocześnie najnowszy skrawek Polski, czyli polder Osłonka.

Zabrałem więc ze sobą znanego elbląskiego tropiciela śladów DARECKIEGO i ruszyliśmy w nieznane :-).

TRASA: ELBLĄG-Jazowa-Solnica-Orliniec-Powalina-Gozdawa-Powalina-Marzęcino-Kępiny Wielkie-Kępa Rybacka-Bielnik II-Bielnik I-ELBLĄG

Zapraszam na krótką fotorelację, a na własne oczy akwedukt będzie można zobaczyć na wycieczce ,,GRUDNIOWE PĄCZKI'' już 12 grudnia. Zapraszam :-).

AKWEDUKT GOZDAWA © MARECKI

AKWEDUKT GOZDAWA © MARECKI

AKWEDUKT GOZDAWA © MARECKI

AKWEDUKT GOZDAWA © MARECKI

AKWEDUKT GOZDAWA © MARECKI

AKWEDUKT GOZDAWA © MARECKI

AKWEDUKT GOZDAWA © MARECKI
Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
40.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:5.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Poniedziałek, 22 listopada 2010 · | Komentarze 0

Wyniki wyborów samorządowych spowodowały lokalne trzęsienie ziemi na politycznej scenie Elbląga, a tsunami może nadejść już 5 grudnia :-). Pożyjemy - zobaczymy.

Poza tym idzie zima, było dzisiaj zimno, padał deszcz, a na jutro zapowiadają pierwszy w tym sezonie śnieg. I jeszcze wieczorny wypad na miasto zaowocował spotkaniem Mariana z GR STOP i odprowadzeniem go do nieodległego Gronowa Górnego ;-). W drodze powrotnej minąłem się na wyjeździe z Elbląga z elbląskim ekstremalistą rowerowym ROBERTEM, ale tu wolałem się już nie pytać, dokąd podąża, a tym bardziej dołączać się :-)).