INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 301.707 kilometrów, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.93 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)

DO MRDP 2025 ZOSTAŁO



baton rowerowy bikestats.pl 2024 button stats bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w kategorii

SZLAKI LGD

Dystans całkowity:13964.00 km (w terenie 1373.50 km; 9.84%)
Czas w ruchu:659:20
Średnia prędkość:20.79 km/h
Maksymalna prędkość:57.00 km/h
Suma podjazdów:46443 m
Maks. tętno maksymalne:187 (101 %)
Maks. tętno średnie:150 (81 %)
Suma kalorii:218553 kcal
Liczba aktywności:155
Średnio na aktywność:90.09 km i 4h 29m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
56.00 km 10.00 km teren
03:32 h 15.85 km/h:
Maks. pr.:32.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy:131 m
Rower:BOCAS

MWR#92 CIEKAWOSTKI KĘPNIEWA

Niedziela, 13 kwietnia 2025 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Wikrowo-Szopy-Gronowo Elbląskie-Zwierzno-Kępniewo-Markusy-Jezioro-Karczowiska Górne-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem)





C.d.n.






Dane wyjazdu:
113.00 km 0.00 km teren
05:13 h 21.66 km/h:
Maks. pr.:46.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy:584 m

POMNIK CHROBREGO

Sobota, 12 kwietnia 2025 · | Komentarze 3

Trasa: ELBLĄG-Komorowo Żuławskie-Krosno-Pasłęk-pochylnia Buczyniec Kanału Elbląskiego-Lepno-Gołutowo-Rychliki-Święty Gaj-Budzisz-Żuławka Sztumska-Gronowo Elbląskie-Karczowiska Górne-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)




Po dalekiej Koronie Chrobrego przyszedł czas na zupełnie niespodziewaną i krótką wycieczkę do Świętego Gaju, gdzie dzisiaj miała miejsce uroczystość odsłonięcia pomnika Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski. Okazały pomnik z drzewa, chyba lipowego, stoi na wjeździe do wsi od Bągartu 200 metrów od kościoła, przy drodze. Nie sposób go nie zauważyć ;-)

Wcześniej zajrzeliśmy w małym gronie na bioryneczek w siedzibie Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski w Pasłęku, gdzie co tydzień w sobotę (za tydzień nie będzie) można kupić lokalne, wysokiej jakości produkty spożywcze i nie tylko. Vide galeria. 

Na urozmaiconej trasie mieliśmy z górki i pod górkę, z wiatrem i pod wiatr także nudy nie było. Naszła mnie refleksja, że fajnie jeździ się za dnia, bo więcej widać niż w nocy, które w ostatnim okresie dominowały. Odkrywcze, prawda :-)))

To był też debiut wycieczkowy nowych kół Evanlite, które dzisiaj zaliczyły kilka odcinków specjalnych i dały sobie radę. To dobrze. 

Dzięki wszystkim za wspólne kręcenie!







Dane wyjazdu:
53.00 km 0.00 km teren
03:06 h 17.10 km/h:
Maks. pr.:42.00 km/h
Temperatura:6.0
Podjazdy:231 m

MWR#90 LGD PASŁĘK

Niedziela, 23 lutego 2025 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Komorowo Żuławskie-Węzina-Lisów-Krosno-Pasłęk-Zielony Grąd-Bogaczewo-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem)




Dziewięćdziesiąta w historii Miejska Wycieczka Rowerowa (MWR) zapewne będzie długo pamiętana przez jej uczestników i uczestniczki, bo tak bogatej wiedzy przy tak bogato zastawionych stołach to nigdy jeszcze nie mieliśmy okazji kosztować.

Wycieczka do Pasłęka, miasta wielokrotnie odwiedzanego przez nas zarówno podczas MWR, jak i całkiem zwykłych jazd dzisiaj miała jeden cel – była to nowa siedziba Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania mieszcząca się w Centrum Rozwoju Lokalnego.

Z Elbląga ruszyliśmy przy pięknym słońcu i pogodzie tak różnej od styczniowej inauguracji MWR. Do Pasłęka nieco przeszkadzał nam wiatr, który za to wykorzystaliśmy w drodze powrotnej.

Znana i łatwa trasa prowadziła przez Komorowo Żuławskie, Węzinę i Krosno. Kolorowy peleton 33 osób szybko i sprawnie dotarł do celu, gdzie przywitali nas Stanisława i Bogdan Pańczuk, dobre duchy Stowarzyszenia.

Sprawnie zajęliśmy miejsca za stołami i w towarzystwie domowej jakości specjałów lokalnych wytwórców wysłuchaliśmy dwóch prezentacji, poświęconych historii i działalności Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania i historii budowy Centrum Rozwoju Lokalnego przy ulicy Heweliusza 13.

Zapamiętajcie ten adres, bo to tam niepostrzeżenie wyrosło piękne miejsce przyjazne rowerzystom z miejscami noclegowymi i wypożyczalnią rowerów.

Po prawie dwóch godzinach, podczas których zwiedziliśmy jeszcze nowe wnętrza, nadszedł czas powrotu. Zgodnie z planem zajrzeliśmy do pasłęckiego Parku Ekologicznego nad jeziorko na rzece Wąskiej. Tutaj też zima przeplatała się z wiosną, widać było jeszcze ślady lodu, który niebawem będzie pewnie wspomnieniem.

Droga powrotna wiodła przez Zielony Grąd, Bogaczewo i Komorowo Żuławskie starą drogą krajową nr 7. Naszą jazdę zakończyliśmy w miejscu startu, czyli na rondzie Bitwy pod Grunwaldem. Stąd każdy udał się w swoją stronę, a najdalej dzisiaj mieli goście z Olsztyna, których miło było zobaczyć po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie ostatni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za bezpieczną i spokojną jazdę a szczególne wyrazy podziękowania składamy Państwu Pańczuk za wspaniałe przyjęcie rowerzystów spod znaku MWR.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Salon-Serwis Rowerowy Wadecki, Gmina Elbląg oraz Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

W marcu zabierzemy nasze rowery do Marzęcina, aby przyjrzeć się z bliska tamtejszemu poewangelickiemu kościołowi ryglowemu z połowy XIX wieku.  Szczegóły niebawem.




Dane wyjazdu:
78.00 km 2.00 km teren
03:04 h 25.43 km/h:
Maks. pr.:42.00 km/h
Temperatura:12.0
Podjazdy:316 m

PASŁĘK - LGD

Wtorek, 28 stycznia 2025 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Komorowo Żuławskie-Drużno-Krosno-Pasłęk-Krasin-Śliwica-Rychliki-Marwica-Stankowo-Markusy-Jezioro-Żurawiec-Raczki Elbląskie-ELBLĄG

MAPA

Odwiedziłem nową, pachnącą świeżością, czystością i błyskiem siedzibę Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania. Jestem jego członkiem, więc odwiedzić wypadało za dnia, a nie tylko w nocy ;-)

Porozmawialiśmy sobie o tym i o tamtym, zwiedziłem obiekt, który Wy będziecie mieli okazję obejrzeć już 23 lutego podczas lutowej odsłony MWR a potem wróciłem okrężną drogą przez Rychliki, sprawdzając czy nowy asfalt od Śliwicy sięga już wsi Barzyna. No, nie sięga i na razie nie ma się co rozpędzać ;-)

Za to rozpędziłem się na końcówce trasy i popychany pięknym zefirkiem wróciłem do Ebowa. To była fajna jazda bez ochraniaczy na butach, bez pancernych skarpet i na początku - w krótkich rękawiczkach!!! W styczniu :-)) 

























Dane wyjazdu:
42.00 km 0.00 km teren
02:22 h 17.75 km/h:
Maks. pr.:27.00 km/h
Temperatura:6.0
Podjazdy:183 m
Rower:BOCAS

MWR#88 STADNINA w RZECZNEJ

Niedziela, 22 grudnia 2024 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG-Nowina-Komorowo Żuławskie-Bogaczewo-Rzeczna-Krosno-Węzina-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem)+Marcin+Ania+MOSiR





Ostatnia w sezonie 2024 Miejska Wycieczka Rowerowa przypadła już na kalendarzową zimę i doprawdy można się zastanawiać, dlaczego podczas jej startu padał deszcz :-)) Nie zniechęciło to jednak 26 osób do pojechania rowerami w kierunku stadniny w Rzecznej koło Pasłęka, która była celem naszej wycieczki.

Wraz z kroplami padającego deszczu ruszyliśmy z ronda Bitwy pod Grunwaldem i na rozgrzewkę zaliczyliśmy podjazd do Nowiny, aby potem przez Komorowo Żuławskie i Zielony Grąd dotrzeć starą drogą krajową nr 7 do Rzecznej.

Tutaj czekał już na nas Pan Waldemar Babińczuk, prezes Sportowego Klubu Jeździeckiego ,,Baskil”, który był naszym przewodnikiem po stadninie oraz którego uprzejmości zawdzięczamy gorącą herbatę, która doskonale komponowała się z wafelkami Prince Polo przygotowanym dzięki uprzejmości Zygmunta Tucholskiego, wójta Gminy Elbląg.

My w prezencie dla koni mieliśmy przygotowane jabłka i marchewki, które to te zwierzęta bardzo lubią.

W międzyczasie deszcz przestał padać, a nad stadniną pojawiło się nawet na chwilę słońce. Prognozy pogody okazały się bardzo chybione.
Po prawie godzinnym pobycie w tym stylowym i przyjemnym miejscu pozostało obrać kierunek na Elbląg.

Droga powrotna prowadziła przez Krosno, Węzinę i Komorowa Żuławskiego skąd już niedaleki dystans czekał nas do Elbląga.

Tutaj pozostało dotrzeć do Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR przy alei Grunwaldzkiej 135, gdzie zaplanowane zostało rozstrzygnięcie konkursu dla najbardziej aktywnych uczestników Miejskich Wycieczek Rowerowych. Parę minut po godzinie 12 byliśmy na miejscu.

Przez cały rok podczas 10 wycieczek rowerzystki i rowerzyści pracowicie zbierali pieczątki w książeczkach turystyki kolarskiej PTTK, które teraz miały rozstrzygnąć, kto otrzyma nagrody, w tym nagrodę główną, rower trekkingowy Folta ufundowany przez Adama Wadeckiego, właściciela Salonu – Serwisu Rowerowego Wadecki.

Rower trafił w ręce Aleksandry Małkowskiej, której odpowiedź na konkursowe pytanie najbardziej przypadła jury do gustu. W sumie osób, które miały komplet 10 pieczątek, czyli wzięły udział w każdej wycieczce, było sześć.

Nagrodzone zostały też osoby, które miały tych pieczątek minimum siedem. Przy wręczaniu nagród byli z nami obecni sponsorzy i partnerzy wchodzący w skład jury konkursu: Pani Barbara Chowałko, dyrektor Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej (PKWE) oraz Pan Kamil Zimnicki z PKWE, Pan Jerzy Jarzyło – przedstawiciel Zygmunta Tucholskiego, Wójta Gminy Elbląg, Pan Leszek Marcinkowski, Prezes Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej oraz Pan Adam Wadecki, właściciel Salonu – Serwisu Rowerowego Wadecki.

Nagrody przygotował także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Salon-Serwis Rowerowy Wadecki, Gmina Elbląg oraz Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

W tym sezonie Miejskich Wycieczek Rowerowych pokonaliśmy naszymi rowerami 518 km, a w 10 wycieczkach wzięło udział łącznie 416 osób. Nasze imprezy nie mogłyby się odbyć bez sponsorów i partnerów, także szczególne wyrazy podziękowania kieruję do:

- Pani Barbary Chowałko, Dyrektor Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej (PKWE) oraz Pana Kamila Zimnickiego, specjalistę i redaktora PKWE za wsparcie merytoryczne oraz rzeczowe dla uczestników wycieczek,

– Pana Leszka Marcinkowskiego jeżdżącego z nami przewodnika i prezesa Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej, dzięki któremu możemy liczyć na fachowy komentarz podczas wycieczek,

– Pana Zygmunta Tucholskiego, Wójta Gminy Elbląg za sponsorowanie słodyczy dla uczestników Miejskich Wycieczek Rowerowych,

– Pana Adama Wadeckiego, właściciela Salonu – Serwisu Rowerowego Wadecki w Elblągu za ufundowanie roweru Folta w konkursie ,,Najbardziej aktywny uczestnik Miejskich Wycieczek Rowerowych”,

A przede wszystkim dziękuję elbląskim rowerzystkom i rowerzystom za wspólnie spędzony czas i spokojną oraz bezpieczną jazdę podczas wszystkich edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych.

Była to ostatnia w sezonie 2024 Miejska Wycieczka Rowerowa, ale w sen zimowy nie zapadamy i już 26 stycznia 2025 roku zaczynamy nowe kręcenie korbami naszych rowerów. Szczegóły niebawem.







Dane wyjazdu:
62.00 km 0.00 km teren
02:54 h 21.38 km/h:
Maks. pr.:42.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy:253 m

NOWY ASFALT STANKOWO-MARWICA

Niedziela, 3 listopada 2024 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Krzewsk-Stankowo-Marwica-Krosno-Pasłęk-Krosno-Rzeczna-Bogaczewo-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)



Nie udało się zaliczyć nowego odcinka asfaltu między Stankowem a Marwicą podczas ostatnich środowych latareczek, to postanowiłem wybrać się dzisiaj. 

Towarzyszyła mi ciekawa ekipa w składzie: Gosia, Ania, Zdzisiek i Maciek z Łaszki. Maciej powoli idzie w ślady Marka z Braniewa, który często przyjeżdża na elbląskie imprezy ;-)

Po obejrzeniu i przejechaniu 4 km nowo położonego asfaltu - teraz to jest tam kultura - zjawiliśmy się w Pasłęku, gdzie zrobiliśmy mały popas gofrowo-ciastowo-napojowy a potem ruszyliśmy do Elbląga. 

I tak to udało się wykręcić sympatyczne km, a Maciej to wykręcił nawet bardzo sympatyczne 100+ :-)). 

Dzięki wszystkim za wspólne kręcenie!




Dane wyjazdu:
77.00 km 0.00 km teren
03:06 h 24.84 km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy:190 m

ŚRODOWE LATARECZKI - KĘPNIEWO

Środa, 12 czerwca 2024 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG-Raczki Elbląskie-Markusy-Różany-Rozgart-Szaleniec-Krzyżanowo-Złotowo-Żuławka Sztumska-Stalewo-Zwierzno-Kępniewo-Stare Dolno-Nowe Dolno-Dzierzgonka-Markusy-Zwierzeńskie Pole-Jezioro-Karczowiska Górne-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)





Kiedy latareczki są dla mnie najciekawsze? Kiedy prowadzą w miejsca, których jeszcze nie odwiedziłem i kiedy tempo nie jest zabójcze :-)

Obydwa te elementy wystąpiły podczas tej jazdy po Żuławach Wiślanych. Zajrzeliśmy na kilka cmentarzy mennonickich, będących wiodącym tematem wycieczki,  spojrzeliśmy na domy podcieniowe, były też stacje pomp i rosnące na żyznych żuławskich glebach zboża czy buraki. Hitem wycieczki było Kępniewo z dużym cmentarzem, piękną aleją brzozową - chyba jedyną na całych Żuławach, pomnikowym jesionem i  ...kuropatwą siedzącą na jajkach w którą Krysia prawie weszła ;-)

W roli prowadzącego i wcielającego się coraz bardziej w rolę przewodnika wystąpił Endrju, który za jakiś czas będzie zapewne poważnym przewodnikiem PTTK. A wtedy Leszek, bój się :-)) 

Dzięki wszystkim za wspólne kręcenie i do zobaczenia!





Dane wyjazdu:
74.00 km 0.00 km teren
03:10 h 23.37 km/h:
Maks. pr.:48.00 km/h
Temperatura:17.0
Podjazdy:389 m

ŚRODOWE LATARECZKI - GRILL

Środa, 5 czerwca 2024 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG-Komorowo Żuławskie-Węzina-Krosno-Pasłęk-Rogajny-Surowe-Sałkowice-Kupin-Pasłęk-Bogaczewo-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)



Dane wyjazdu:
102.00 km 1.00 km teren
05:49 h 17.54 km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:22.0
Podjazdy:363 m
Rower:BOCAS

MWR#84 KRZYŻACKA SETKA

Niedziela, 2 czerwca 2024 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Jazowa-Lubstowo-Nowy Staw-Tralewo-Malbork-Szropy-Żuławka Sztumska-Markusy-Żurawiec-Raczki Elbląskie-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem) + GABS + PIOTR + MARCIN

FILM (przejazd przez Malbork)  - dzięki uprzejmości Mirosława Jeża



Tradycyjnie, raz w roku, Miejska Wycieczka Rowerowa (MWR) ma dystans 100 km. Jest to sposób dla wielu osób na poprawienie swoich rekordów życiowych i sprawdzenia się na długiej trasie. W tym sezonie zaprosiłem rowerzystki i rowerzystów na trasę przez Malbork. 

Ruszyliśmy o godzinie 8:15 z bulwaru nad rzeką Elbląg i przez Kazimierzowo wyjechaliśmy na dawną drogę krajową nr 7. Pierwsze kilometry jechaliśmy z bocznym wiatrem, a że nasza trasa była pętlą, to było od razu wiadome, że spotkamy też wiatr w plecy, jak i w twarz.

Spokojnym tempem w granicach 17 km/h pokonywaliśmy kolejne kilometry płaskiej, żuławskiej, trasy i w ten sposób dotarliśmy do Nowego Stawu. Tutaj na rynku grupa odpoczęła, obejrzała sławny nowostawski ,,ołówek” a także zajrzała do lokalnej cukierni.

Kolejne kilometry pokonaliśmy drogą rowerową między Nowym Stawem a Malborkiem. Tutaj mieliśmy możliwość obserwowanie potężniejącej z każdym kilometrem sylwety malborskiego zamku krzyżackiego, symbolu ,,Krzyżackiej Setki”.

Zanim jednak podjechaliśmy pod mury warowni czekała nas przerwa obiadowa zaplanowana dokładnie na 50 km trasy, czyli w połowie dystansu. Przygotowane menu było specjalnie dedykowane potrzebom rowerzystów i obejmowało zupę pomidorową z makaronem oraz banany.

Ciekawie umiejscowiony bar umożliwił nam też obserwację przejeżdżających pociągów a także obserwowanie burzowych chmur, które w międzyczasie pojawiły się nad Malborkiem.

Burza jednak nie wystąpiła i przeszła bokiem, także po godzinnym postoju mogliśmy ruszyć w dalszą drogę.

Wykorzystaliśmy malborski bulwar nad Nogatem i drogi rowerowe aby opuścić miasto i wspiąć się nieco z płaskich Żuław Wiślanych na pagórki Pojezierza Iławskiego.

Nie sprawiły one uczestnikom większych trudności i po krótkim postoju w Szopach zameldowaliśmy się na dłuższej przerwie przy sklepie w Żuławce Sztumskiej. Mieliśmy za sobą 74 km trasy, więc do mety w Elblągu daleko już nie było.

Żeby nikomu nie zabrakło energii tutaj rozdane zostały słodycze, przygotowane dzięki uprzejmości Gminy Elbląg. Na wysokości Żuławki skończyły się podjazdy i gdyby nie wiatr, wiejący nam teraz w twarz, ostatnie 25 km byłoby sielanką. Tak jednak nie było i z postojami w Żurawcu i Raczkach Elbląskich osiągnęliśmy w komplecie Elbląg.

Na tym ostatnim postoju uczestnicy otrzymali stemple MWR do swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK oraz okolicznościowe certyfikaty ukończenia MWR na dystansie 100 km.

Stąd pozostało dotrzeć ponownie na ulicę Wodną z której ponad 8 godzin temu ruszyliśmy w trasę. Tutaj rozdane zostały pozostałe certyfikaty i tym samym ta najdłuższa w sezonie 2024 wycieczka dobiegła końca.

Dziękuję wszystkim za liczny udział i spokojną oraz bezpieczną jazdę.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki, Gminą Elbląg i Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej.

Na kolejnej MWR widzimy się we wrześniu. Wcześniej zapraszam na krótkie, popołudniowe wycieczki rowerowe oraz na imprezy rowerowe w ramach ,,Wakacji z MOSiR-em 2024”.





Dane wyjazdu:
69.00 km 0.00 km teren
03:00 h 23.00 km/h:
Maks. pr.:48.00 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy:331 m

ŚRODOWE LATARECZKI - POCHYLNIA BUCZYNIEC

Środa, 22 maja 2024 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG-Komorowo  Żuławskie-Węzina-Jelonki-pochylnia Jelenie-pochylnia Oleśnica-pochylnia Kąty-pochylnia Buczyniec-Rydzówka-Nowa Wieś Cierpkie-Pasłęk-Krosno-Rzeczna-Bogaczewo-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)




Spokojnie i bez ubiegłotygodniowego szaleństwa przebiegało dzisiaj wtorkowe latarkowanie w środę (tak, to skomplikowane :-)) Zapewne spory udział betonowych płyt ,,jumbo" miał na to wpływ. W rozgrzanym powietrzu bidony opróżniane były ekspresowo a postój przy Dino w Jelonkach był chyba dłuższy niż na pochylni Buczyniec. 

Ona była bowiem głównym celem dzisiejszej jazdy i jej poświęciliśmy najwięcej uwagi. Dotarcie do niej po płytach było dla mnie dzisiaj pewnym wyzwaniem, bo jechałem na szosowym Treku, ale co tam - udało się.

W drodze powrotnej jazdę umilał wiatr w plecy, ale gnać się jakoś nie chciało i z Andrzejem oraz Dorotą, a potem już tylko z Dorotą zamykałem tyły. 
I tak to dotarliśmy na  miejsce startu, gdzie z całej ekipy czekał tylko na nas org Maro, co się chwali ;-)

Dzięki za wspólną jazdę i do zobaczenia.