INFO
Więcej o mnie.
MOJA STRONA INTERNETOWA
marecki.home.plKATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH
DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.MOJE GALERIE
FOTOSIK (do 30.04.2023)
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
MOJE POJAZDY
ARCHIWUM BLOGA
- 2026, Czerwiec18 - 11
- 2026, Maj28 - 12
- 2026, Kwiecień26 - 22
- 2026, Marzec25 - 10
- 2026, Luty27 - 17
- 2026, Styczeń28 - 39
- 2025, Grudzień27 - 6
- 2025, Listopad27 - 35
- 2025, Październik29 - 19
- 2025, Wrzesień25 - 4
- 2025, Sierpień30 - 17
- 2025, Lipiec25 - 25
- 2025, Czerwiec22 - 20
- 2025, Maj29 - 6
- 2025, Kwiecień30 - 14
- 2025, Marzec28 - 24
- 2025, Luty25 - 17
- 2025, Styczeń27 - 35
- 2024, Grudzień26 - 28
- 2024, Listopad27 - 34
- 2024, Październik27 - 16
- 2024, Wrzesień27 - 28
- 2024, Sierpień26 - 13
- 2024, Lipiec22 - 19
- 2024, Czerwiec27 - 16
- 2024, Maj29 - 22
- 2024, Kwiecień28 - 21
- 2024, Marzec28 - 21
- 2024, Luty24 - 10
- 2024, Styczeń29 - 19
- 2023, Grudzień28 - 16
- 2023, Listopad29 - 25
- 2023, Październik26 - 22
- 2023, Wrzesień28 - 36
- 2023, Sierpień27 - 8
- 2023, Lipiec26 - 38
- 2023, Czerwiec29 - 28
- 2023, Maj32 - 22
- 2023, Kwiecień26 - 36
- 2023, Marzec30 - 19
- 2023, Luty20 - 21
- 2023, Styczeń29 - 29
- 2022, Grudzień26 - 27
- 2022, Listopad26 - 16
- 2022, Październik27 - 25
- 2022, Wrzesień27 - 34
- 2022, Sierpień26 - 21
- 2022, Lipiec29 - 37
- 2022, Czerwiec26 - 29
- 2022, Maj24 - 20
- 2022, Kwiecień27 - 19
- 2022, Marzec28 - 17
- 2022, Luty25 - 18
- 2022, Styczeń31 - 36
- 2021, Grudzień24 - 23
- 2021, Listopad25 - 19
- 2021, Październik28 - 13
- 2021, Wrzesień28 - 22
- 2021, Sierpień25 - 26
- 2021, Lipiec27 - 27
- 2021, Czerwiec29 - 25
- 2021, Maj29 - 30
- 2021, Kwiecień28 - 29
- 2021, Marzec28 - 25
- 2021, Luty25 - 55
- 2021, Styczeń26 - 29
- 2020, Grudzień24 - 23
- 2020, Listopad13 - 4
- 2020, Październik27 - 33
- 2020, Wrzesień26 - 51
- 2020, Sierpień27 - 32
- 2020, Lipiec15 - 34
- 2020, Czerwiec29 - 107
- 2020, Maj29 - 55
- 2020, Kwiecień26 - 89
- 2020, Marzec10 - 23
- 2020, Styczeń1 - 6
- 2019, Grudzień23 - 43
- 2019, Listopad22 - 37
- 2019, Październik21 - 47
- 2019, Wrzesień22 - 16
- 2019, Sierpień23 - 35
- 2019, Lipiec23 - 31
- 2019, Czerwiec27 - 80
- 2019, Maj26 - 35
- 2019, Kwiecień28 - 35
- 2019, Marzec27 - 43
- 2019, Luty24 - 32
- 2019, Styczeń25 - 53
- 2018, Grudzień22 - 33
- 2018, Listopad24 - 51
- 2018, Październik26 - 75
- 2018, Wrzesień24 - 79
- 2018, Sierpień14 - 13
- 2018, Lipiec27 - 60
- 2018, Czerwiec29 - 54
- 2018, Maj30 - 47
- 2018, Kwiecień23 - 37
- 2018, Marzec26 - 43
- 2018, Luty24 - 86
- 2018, Styczeń27 - 65
- 2017, Grudzień20 - 43
- 2017, Listopad26 - 32
- 2017, Październik26 - 18
- 2017, Wrzesień29 - 36
- 2017, Sierpień22 - 36
- 2017, Lipiec27 - 35
- 2017, Czerwiec28 - 37
- 2017, Maj28 - 26
- 2017, Kwiecień24 - 25
- 2017, Marzec29 - 22
- 2017, Luty24 - 24
- 2017, Styczeń28 - 41
- 2016, Grudzień25 - 33
- 2016, Listopad12 - 13
- 2016, Październik7 - 5
- 2016, Wrzesień30 - 39
- 2016, Sierpień27 - 51
- 2016, Lipiec21 - 14
- 2016, Czerwiec29 - 26
- 2016, Maj26 - 140
- 2016, Kwiecień29 - 15
- 2016, Marzec26 - 56
- 2016, Luty22 - 27
- 2016, Styczeń24 - 44
- 2015, Grudzień29 - 25
- 2015, Listopad25 - 37
- 2015, Październik28 - 19
- 2015, Wrzesień25 - 24
- 2015, Sierpień25 - 20
- 2015, Lipiec18 - 16
- 2015, Czerwiec28 - 35
- 2015, Maj26 - 22
- 2015, Kwiecień25 - 9
- 2015, Marzec27 - 30
- 2015, Luty27 - 17
- 2015, Styczeń30 - 58
- 2014, Grudzień26 - 32
- 2014, Listopad26 - 35
- 2014, Październik30 - 61
- 2014, Wrzesień32 - 30
- 2014, Sierpień25 - 58
- 2014, Lipiec20 - 25
- 2014, Czerwiec28 - 68
- 2014, Maj31 - 51
- 2014, Kwiecień27 - 35
- 2014, Marzec27 - 46
- 2014, Luty27 - 52
- 2014, Styczeń26 - 46
- 2013, Grudzień27 - 42
- 2013, Listopad24 - 13
- 2013, Październik25 - 33
- 2013, Wrzesień24 - 28
- 2013, Sierpień11 - 36
- 2013, Lipiec25 - 20
- 2013, Czerwiec28 - 45
- 2013, Maj27 - 28
- 2013, Kwiecień25 - 38
- 2013, Marzec27 - 44
- 2013, Luty26 - 24
- 2013, Styczeń25 - 19
- 2012, Grudzień25 - 28
- 2012, Listopad27 - 42
- 2012, Październik27 - 38
- 2012, Wrzesień29 - 22
- 2012, Sierpień13 - 136
- 2012, Lipiec27 - 23
- 2012, Czerwiec26 - 50
- 2012, Maj27 - 57
- 2012, Kwiecień27 - 43
- 2012, Marzec27 - 42
- 2012, Luty27 - 42
- 2012, Styczeń23 - 43
- 2011, Grudzień23 - 51
- 2011, Listopad25 - 45
- 2011, Październik27 - 40
- 2011, Wrzesień26 - 16
- 2011, Sierpień25 - 15
- 2011, Lipiec8 - 36
- 2011, Czerwiec25 - 54
- 2011, Maj26 - 64
- 2011, Kwiecień23 - 34
- 2011, Marzec27 - 68
- 2011, Luty22 - 50
- 2011, Styczeń28 - 52
- 2010, Grudzień31 - 103
- 2010, Listopad31 - 84
- 2010, Październik31 - 47
- 2010, Wrzesień29 - 40
- 2010, Sierpień30 - 61
- 2010, Lipiec31 - 64
- 2010, Czerwiec31 - 58
- 2010, Maj31 - 72
- 2010, Kwiecień32 - 72
- 2010, Marzec32 - 75
- 2010, Luty28 - 53
- 2010, Styczeń31 - 133
- 2009, Grudzień31 - 88
- 2009, Listopad30 - 42
- 2009, Październik32 - 55
- 2009, Wrzesień30 - 57
- 2009, Sierpień31 - 62
- 2009, Lipiec31 - 34
- 2009, Czerwiec31 - 18
- 2009, Maj32 - 18
- 2009, Kwiecień31 - 11
- 2009, Marzec31 - 16
- 2009, Luty28 - 7
- 2009, Styczeń31 - 10
- 2008, Grudzień31 - 21
- 2008, Listopad30 - 26
- 2008, Październik31 - 7
- 2008, Wrzesień30 - 12
- 2008, Sierpień31 - 17
- 2008, Lipiec31 - 20
- 2008, Czerwiec30 - 27
- 2008, Maj31 - 5
- 2008, Kwiecień30 - 12
- 2008, Marzec31 - 29
- 2008, Luty29 - 6
- 2008, Styczeń31 - 8
Dane wyjazdu:
6.00 km
0.00 km teren
h
km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
Podjazdy: m
Rower:BOCAS
To tu, to tam po Elblągu
Wtorek, 23 października 2018 · | Komentarze 4
Koszmary deszczowej jesieni wróciły :-). Co to za pogoda?Wracając do akcji ulotkowej. Rozpoznacie, kto w ten jakże czytelny sposób promował się na plakatach?

Dane wyjazdu:
15.00 km
0.00 km teren
h
km/h:
Maks. pr.:30.00 km/h
Temperatura:11.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS
251
Poniedziałek, 22 października 2018 · | Komentarze 8
Tytuł wpisu to liczba głosów oddanych na moją kandydaturę podczas wczorajszych wyborów samorządowych. Jestem zaskoczony tak licznym poparciem; okazałem się człowiekiem nieco małej wiary :-).Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaufali moim pomysłom i na mnie głosowali, jak i tym którzy wspierali mnie w każdy inny sposób (ach, ten podział Elbląga na okręgi). Liczba 251 okazała się nieco za mała aby zdobyć mandat radnego, ale jak na pierwszy raz to podobno nieźle mi poszło. Jeszcze raz pięknie dziękuję!
STATYSTYKA
Dane wyjazdu:
4.00 km
0.00 km teren
h
km/h:
Maks. pr.:28.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS
To tu, to tam po Elblągu
Sobota, 20 października 2018 · | Komentarze 2
Cisza to cisza :-))Dane wyjazdu:
16.00 km
0.00 km teren
h
km/h:
Maks. pr.:37.00 km/h
Temperatura:14.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS
To tu, to tam po Elblągu
Piątek, 19 października 2018 · | Komentarze 0
Cisza wyborcza za 26 minut więc żarty się skończyły. A że skończyły się też ulotki, to czas na kilka fotek z tego pieszego ,,everestingu'' z rzadka tylko wspomaganego windami :-)Widząc takie widoki bardzo szybko przestałem wkładać papier w skrzynki czy na skrzynki.

Gumki poszły w ruch ;-)

Strach było dzwonić gdzieniegdzie ...

Bo albo koty, albo psy albo klamek brak... (???)


Zdarzały się czasami i bardzo piękne widoki.

A czasami aż ręka świerzbiła, żeby ... Nie róbcie takich rzeczy, bo nie wszyscy na klatce schodowej są uczciwi!

A na koniec proszę: Idźcie na wybory! Wypowiedzcie się! Naprawdę warto!

Uff, zdążyłem. Za 6 minut cisza.
Kategoria OR
Dane wyjazdu:
21.00 km
0.00 km teren
h
km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:21.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS
To tu, to tam po Elblągu
Czwartek, 18 października 2018 · | Komentarze 0
Na dworze ciepła, polska złota jesień ale mnie dzisiaj nieco zmroziło. Nie miało to związku z pogodą, ale z widokiem otoczenia nowego sądu i lodowiska Helena. Spokojna do tej pory okolica została pochłonięta przez samochody w wyniku powstania parkingów oraz udrożnienia dla samochodów ulicy Karowej.Umożliwiono w ten sposób tranzyt blachosmrodów z ulicy płk. Dąbka do ul. Robotniczej i na odwrót przerabiając chodnik na ciąg pieszo-jezdny. Jako ochłap rzucono pieszym strefę zamieszkania z ograniczeniem prędkości, jak wiadomo, do 20 km/h i ich pierwszeństwem przed pojazdami.
Nie radzę jednak zbyt gorliwie go egzekwować, bo mało który samochód tego ograniczenia przestrzega. Może jakaś mała akcja policji utemperowałaby szybkie zapędy kierowców i nielegalne parkowanie.
A wszystko tuż przy samym przedszkolu. Myślenie ma przyszłość!



Dla relaksu polecam obejrzenie filmu z niedzielnej setki niepodległościowej. Polska złota jesień w Dawidach i na trasie. Piękne.
Kategoria OR
Dane wyjazdu:
10.00 km
0.00 km teren
h
km/h:
Maks. pr.:34.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS
To tu, to tam po Elblągu
Środa, 17 października 2018 · | Komentarze 2
Podpórki dla rowerzystów oczekujących na zielone światło pojawiły się na dwóch elbląskich skrzyżowaniach. Jest to pokłosie inicjatywy radnego Roberta Turleja, który z sukcesem zgłosił wniosek do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.Podpórki rzecz jasna przetestowałem i są OK. Takich radnych jest zbyt mało w Radzie Miejskiej, ale ten stan rzeczy możecie zmienić już w niedzielę, 21 października ;-).



Kategoria OR
Dane wyjazdu:
12.00 km
0.00 km teren
h
km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
Podjazdy: m
Rower:BOCAS
To tu, to tam po Elblągu
Wtorek, 16 października 2018 · | Komentarze 4
Myślałem, że nie będzie potrzeby aktualizować rowerowego podsumowania kadencji 2014-2018, ale widząc co stało się w okolicach wiaduktu ze ścieżkami rowerowymi (nikt się nawet nie zająknął, aby wyjaśnić niezgodność wizualizacji ze stanem faktycznym), jak i powstaniem wziętej z czapy ścieżki rowerowej przy Lidlu na Ogólnej, takiej aktualizacji dokonałem.Fotograficznym podsumowaniem tych zmarnowanych 4 lat niech będzie poniższa grafika. Pierwszy znak symbolizuje poziom rowerowego Elbląga w roku 2014, znak drugi to poziom obecny. Mam nadzieję, że do roku 2023 go nie zakopiemy ;-)

Kategoria OR
Dane wyjazdu:
103.00 km
0.00 km teren
05:24 h
19.07 km/h:
Maks. pr.:51.00 km/h
Temperatura:22.0
Podjazdy:280 m
Rower:BOCAS
100 KM na 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
Niedziela, 14 października 2018 · | Komentarze 2
Trasa: ELBLĄG-Pasłęk-Dawidy-Młynary-Błudowo-Frombork-Pogrodzie-Ogrodniki-Łęcze-Kamienica Elbląska-ELBLĄGGPS
MAPA
GALERIA
Film dzięki uprzejmości Łukasza Jatkowskiego (LUKE_HS)

Imprezy upamiętniające rocznicę stu lat odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku odbywają się już od dłuższego czasu. W tym cyklu nie mogło zabraknąć rowerowego akcentu, który dokonał się 14 października na nieprzypadkowo 100 km trasie okrężnej z Elbląga.
Jubileuszowa edycja Miejskiej Wycieczki Rowerowej (MWR) pod wszystko mówiącym tytułem ,,100 km na 100 lat’’ była nietypową nie tylko z uwagi na bardzo długi dystans, ale także fakt prowadzenia zapisów. Trwały one krótko, gdyż z uwagi na duże zainteresowanie pula 50 miejsc została szybko wyczerpana.
Po tym fakcie pozostało czekać do dnia wycieczki i mieć nadzieję, że w roli głównej nie wystąpi … pogoda. Nic takiego na szczęście nie nastąpiło i od poranka mogliśmy się cieszyć bezchmurnym niebem w towarzystwie południowo-wschodniego wiatru.
Plac Dworcowy w Elblągu pierwszy zapełnili rowerzyści z Tczewa, a zaraz za nimi zaczęli zjeżdżać się elbląscy miłośnicy dwóch kółek. Po sprawdzeniu listy obecności, dopisaniu chętnych w miejsce 8 osób nieobecnych, rozdaniu okolicznościowych znaczków ,,button’’ oraz talonów na bufet we Fromborku pozostało zrobić tradycyjne zdjęcie startowe i ruszyć w trasę. Kolorowy peleton został podzielony na 3 grupy, gdzie każda miała swojego opiekuna.
Spokojnym tempem, świadomi długości trasy ruszyliśmy do przodu. Na pierwszym bufecie w Dworze Dawidy mieliśmy się pojawić zgodnie z założonym planem o godzinie 10:30. Byliśmy jednak nieco szybciej, bo już o 10 zasiedliśmy do ciepłej zupy pomidorowej z ryżem, która dobrze rozgrzała ciała poddane chłodowi poranka. Do tego przygotowano dla nas smakowity poncz cytrynowo-miętowy oraz pojawiła się niespodzianka od gospodarza – mocna 60% niespodzianka :-).
Dwór Dawidy gościł już elbląskich rowerzystów spod znaku MWR już w 2014 roku, ale po raz pierwszy mieliśmy okazję podziwiać park otaczający posiadłość w pełnej krasie polskiej złotej jesieni. Okazji do wykonania pięknych zdjęć nie brakowało.
Gdy już wszyscy nasycili duszę i ciało pozostało ruszyć w dalszą drogę, bo Dawidy to był dopiero 29 km trasy. Teraz czekała nas jazda z wiatrem w plecy, ale po dość marnej jakości asfalcie drogi z Pasłęka do Fromborka. Przez Młynary dotarliśmy do Błudowa, gdzie stanęliśmy przy otwartym pomimo niehandlowej niedzieli sklepie spożywczym. Grupy uzupełniły tutaj zapasy i odpoczęły.
Frombork zbliżał się z każdym obrotem naszych korb, ale zegar pokazywał że jesteśmy nieco za szybko. Aby być zgodnie z harmonogramem, zatrzymaliśmy się więc w Jędrychowie, będącym w sieci wsi z duszą oraz przed Fromborkiem, gdzie z pola rozciąga się ładna panorama na wzgórze katedralne. Pewnym utrudnieniem w dotarciu na szczyt wzniesienia był fakt zaorania pola, które jeszcze 4 dni przed wycieczką zaorane nie było. Kto jednak chciał, poradził sobie z tą drobną niedogodnością.
Po obejrzeniu Fromborka z daleka, przyszedł czas na wjazd do miasteczka i udania się do Hotelu Kopernik, w którym czekał na nas drugi posiłek. Sycący żurek był idealnym daniem obiadowym, a uzupełniony deserem w postaci bananów pozwolił z optymizmem myśleć o czekającym nas najtrudniejszym odcinkiem trasy z Fromborka do Pagórek.
Zanim opuściliśmy miasteczko Kopernika zajrzeliśmy jeszcze do portu, gdzie zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie. A potem nadszedł czas na zmaganie się z podjazdami i dość dużym ruchem samochodowym na odcinku Frombork-Zajączkowo. Po drodze zrobiliśmy jedną przerwę pod sklepem w Pogrodziu, która bardzo się przydała na złapanie oddechu.
Z Zajączkowa do Ogrodnik ruchu samochodowego już nie było, była za to bardzo zniszczona droga, która na szczęście od Ogrodnik przeszła w nowy asfalt, towarzyszący nam już do samego Elbląga.
Tymczasem do mety naszej jazdy było jeszcze 20 km, które same z siebie nie chciały maleć. Trzeba było im w tym pomóc pracą naszych nóg. I z tego zadania uczestnicy MWR wywiązali się znakomicie. Przed Elblągiem zatrzymaliśmy się w Łęczu, drugiej z wsi tematycznej na trasie, w której tego dnia rządziły latawce w związku ze Świętem Wiatru, które po raz pierwszy tutaj się odbywało. Widać było z daleka kolorowe latawce, my już jednak na ten festyn nie jechaliśmy.
Dynamiczny zjazd w kierunku Zalewu Wiślanego był miłą odmianą po kilometrach wspinaczki na prawie szczyt Wysoczyzny Elbląskiej. Grupy pokonały go sprawnie i bezpiecznie i teraz pozostało już tylko dotrzeć do Elbląga, gdzie w siedzibie elbląskiego oddziału PTTK czekało zakończenie wycieczki.
Rozdane tam zostały stosowne certyfikaty potwierdzające przejechanie 100 km (dla kilku osób było to pobicie życiowych rekordów) oraz drobne prezenty dla każdego z uczestników. I tym samym najdłuższa jak do tej pory Miejska Wycieczka Rowerowa dobiegła końca.
Takie
przedsięwzięcie nie mogłoby odbyć się bez wsparcia sponsorów, którym należą się
wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc i wsparcie. I tak bardzo dziękuję:
-
Janowi Kozłowskiemu, właścicielowi Dworu Dawidy za udostępnienie, ufundowanie i
przygotowanie bufetu numer 1,
-
Andrzejowi Piotrowiakowi, właścicielowi Hotelu Kopernik za udostępnienie i
przygotowanie bufetu nr 2,
-
Jerzemu Wcisła, Senatorowi RP za sponsoring bufetu we Fromborku,
-
Bogdanowi i Szymonowi Uhryn z Biura Podróży Variustur za udostępnienie
samochodu z przyczepką do przewozu roweru oraz zakup bananów i wody dla
rowerzystów,
-
Leszkowi Marcinkowskiemu, prezesowi PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej za
udostępnienie siedziby PTTK,
przygotowanie znaczków ,,button’’ dla rowerzystów oraz prowadzenie grupy
podczas wycieczki,
-
Adamowi Wadeckiemu, właścicielowi sklepu Wadecki-Rowery, za udostępnienie
samochodu do przewozu rowerów,
- Robertowi Woźniakowi za pomoc przy prowadzeniu grupy podczas wycieczki.
Dziękuję także elbląskim mediom za skuteczne nagłośnienie informacji
o imprezie a szczególne podziękowania i gratulacje należą się wszystkim
rowerzystkom i rowerzystom, którzy wzięli udział w tej rekordowej edycji
Miejskich Wycieczek Rowerowych, za spokojną i bezpieczną jazdę oraz za
pokonanie jej bardzo wymagającego dystansu. Byliście wspaniali!
Zapraszam 18 listopada na kolejną odsłonę MWR, już bez zapisów i na standardowym dystansie. Naszym celem będzie Pasłęk.
Kategoria MIEJSKIE WYCIECZKI
Dane wyjazdu:
27.00 km
0.00 km teren
h
km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
Podjazdy: m
Rower:BOCAS
To tu, to tam po Elblągu
Piątek, 12 października 2018 · | Komentarze 0
Poza roznoszeniem setek ulotek po dziesiątkach klatek (nóg nie czuję) byłem też dzisiaj na budowanym wiadukcie nad S7 w ciągu ulicy Żuławskiej. I tak powstał widok na widoczne już dwie jezdnie S7. Poza tym zrobiłem panoramę Elbląga z asfaltownią Budimexu. Nie ma w tym oczywiście żadnych podtekstów ;-)


W powietrzu zagościło lato i to akurat na 14 października. Ekstra :-)
Dane wyjazdu:
50.00 km
0.00 km teren
h
km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:24.0
Podjazdy: m
Rower:BOCAS
To tu, to tam po Elblągu
Czwartek, 11 października 2018 · | Komentarze 0
Marcin (koszmar67) zamieścił fotkę dobrej nawierzchniowo drogi rowerowej. Nie widziałem jej wcześniej na własne oczy, ale analiza zdjęcia doprowadziła mnie do TBS-a na Ogólnej. Wizja lokalna okazała się trafiona - to jest właśnie tam.290-300 metrów nowej arterii rowerowej wg. mojej oceny znikąd donikąd, gdyż dubluje ona ścieżkę rowerową relacji Ogólna-Jana Pawła II. Przypuszczam, że powstała dlatego bo Lidl dorzucił się do niej finansowo, gdyż nie posądzam Zarządu Dróg o taką rozrzutność nawet w okresie przedwyborczym :-).
Gdyby było inaczej, byłoby to niezłe rozpasanie bo już od 2012 roku dobijamy się z Robertem Turlejem aby powstało 450 metrów ścieżki rowerowej Obrońców-Pokoju-Piłsudskiego. Odcinka zasadniczego dla głównej trasy rowerowej w Elblągu łączącej północne dzielnice z centrum.


,,Urokliwa'' agrafka (odbicie, odgięcie) bez pomalowanego przejazdu rowerowego, którą aż prosi się poprowadzić normalnie, czyli zlikwidować ...

Czyli tak:

I na koniec taliowany przejazd rowerowy. Aż boję się go mierzyć na końcu. Wiem, czepiam się :-)). Ale nie chodzi przecież o białą kostkę a tylko o to, żeby czerwony pas walił kierowcom po oczach i informował ich że jest to przejazd rowerowy. Musi być jak najszerszy, a nie taki wąski!

Kategoria OR




