INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 318.150 kilometrów, czyli zaraz po raz ósmy okrążę równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.87 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)



baton rowerowy bikestats.pl 2025 button stats bikestats.pl 2024 button stats bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
20.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:32.00 km/h
Temperatura:2.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 7 marca 2017 · | Komentarze 0

165 dni do MRDP.

Drobny opad śniegu o poranku przypomniał, żeby jeszcze nie spieszyć się z zakładaniem opon letnich na koła :-)


Dane wyjazdu:
8.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:4.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 6 marca 2017 · | Komentarze 0

166 dni do MRDP.




Dane wyjazdu:
41.00 km 0.00 km teren
01:38 h 25.10 km/h:
Maks. pr.:50.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy:235 m

TRENING

Niedziela, 5 marca 2017 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Łęcze-Kamionek Wielki-ELBLĄG

Ciepło, po raz pierwszy w tym roku bez czapki pod kask. Cały czas ze sprzyjającym wiatrem. Ale rowerzysta na Browarnej z gołymi kolanami to chyba jeszcze przesadził :-)


167 dni do MRDP.


Kategoria WYCIECZKI <50


Dane wyjazdu:
21.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:37.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu +8

Sobota, 4 marca 2017 · | Komentarze 2

168 dni do MRDP.
Inauguracja sezonu przez mojego młodego bikera. + 10 go skusiło :-)












Kategoria Z MICHAŁEM


Dane wyjazdu:
84.00 km 5.00 km teren
03:35 h 23.44 km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:6.0
Podjazdy:346 m

RYCHLIKI, BUCZYNIEC

Piątek, 3 marca 2017 · | Komentarze 4

Trasa: ELBLĄG-Raczki Elbląski-Tropy Elbląskie-Węgle Żukowo-Żółwiniec-Krzewsk-Nowe Dolno-Wysoka-Rychliki-Buczyniec-Lepno-Gołutowo-Rychliki-Wysoka-Nowe Dolno-Bukowo-Jezioro-Żurawiec-Raczki Elbląskie-ELBLĄG

MAPA

GALERIA (z opisem)

Wytłukłem się po płytach betonowych w poszukiwaniu wiosny, bocianów i innych oznak zmiany pory roku. Znalazłem rozlewiska z łabędziami, żurawie, przebiśniegi i podtopionego Citroena :-). Poza tym uchwyciłem kilka ciekawostek architektury, z czego najsmutniejszy jest widok domu podcieniowego w Tropach Elbląskich, który nie przeżył tej zimy i odchodzi do krainy cieni domowych.

Dla moich kolegów specjalizujących się w turystyce gastronomicznej mam info o Barze pod Mostem w Raczkach Elbląskich. Reklamuje się hasłem: Kurczaki, flaki i inne przysmaki :-) Tylko nie wiem, czy to nie za blisko Elbląga? Chociaż na powrocie :-)
 



169 dni do MRDP.



Dane wyjazdu:
5.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:28.00 km/h
Temperatura:5.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 2 marca 2017 · | Komentarze 0

170 dni do MRDP.

Ustrzeliłem łosia lub inną łosiową. Bezkrwawo :-) Szczupli, bardzo szczupli, wręcz chudzi piesi mile widziani. Bez toreb, wózków, na wózkach, z rowerami. Grunt, że JA  sobie zaparkowałem ...








Dane wyjazdu:
20.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:37.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Środa, 1 marca 2017 · | Komentarze 0

171 dni do MRDP.


Dane wyjazdu:
51.00 km 3.00 km teren
02:09 h 23.72 km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy: 64 m

ŚLUZA, ELEKTROWNIA MICHAŁOWO

Wtorek, 28 lutego 2017 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Władysławowo-Bielnik II-Kępki-Jazowa-Wierciny-Michałowo-Nogat-Jegłownik-Gronowo Elbląskie-Jasionno-Karczowiska Górne-ELBLĄG

MAPA

Wiosenne ciepło wygoniło mnie z domu. Niniejszym ogłaszam koniec sezonu pancernych rękawic, wełnianych skarpet i innych kalesonów. Zobaczymy, czy nie za szybko ;-)

Poza tym na dzisiejszej wyciecze przebiłem dętkę. Miało to miejsce na specjalnym odcinku błotnym między Wiercinami a Michałowem, bo jakżeby inaczej. Tylko tam opony były pokryte odpowiednio grubą warstwą błota, gwarantującą dobrą zabawę przy wymianie :-))







Pociąg też musi być :-) TLK Rybak Białystok-Szczecin.




172 dni do MRDP.


Kategoria WYCIECZKI <50


Dane wyjazdu:
243.00 km 10.00 km teren
10:03 h 24.18 km/h:
Maks. pr.:57.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy:630 m
Rower:

IŁAWA, OSTRÓDA

Poniedziałek, 27 lutego 2017 · | Komentarze 3

Trasa: ELBLĄG-Rzeczna-Pasłęk-Marzewo-Drulity-Zalewo-Boreczno-Szałkowo-Iława-Rożental-Glaznoty-Ornowo-Ostróda-Miłomłyn-Małdyty-Pasłęk-Rzeczna-ELBLĄG

GPS (do Ostródy)

MAPA

FOTO (z opisem)

FILM  (brzoza Szyszki)

Dużo ciekawego dzieje się na drogach w okolicy Ostródy. Pojechałem zobaczyć to na własne oczy. Nowe konstrukcje robią wrażenie. Poza betonową gigantomanią dostrzegłem też bardziej kameralne obiekty, na obejrzenie których zapraszam po kliknięciu linku pod nazwą foto :-)


Ponad 100-letni most nad Gizelą w Glaznotach. Ciekawe jak długo postoją dzisiejsze konstrukcje?



173 dni do MRDP.




Dane wyjazdu:
46.00 km 3.00 km teren
03:04 h 15.00 km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:5.0
Podjazdy:120 m
Rower:

MIEJSKA WYCIECZKA ROWEROWA#13 - ZAMROŻONY KANAŁ ELBLĄSKI

Niedziela, 26 lutego 2017 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Gronowo Górne-Nowina-Komorowo Żuławskie-Węzina-Dłużyna-Karczowizna-Jelonki-Klepa-Węzina-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

GPS

MAPA

GALERIA (z opisem)




ZAMROŻONY KANAŁ ELBLĄSKI

Celem kolejnej zimowej wycieczki elbląskich rowerzystów był początkowy odcinek Kanału Elbląskiego, który zaczyna się – może to niektórych zaskoczyć – nie w samym Elblągu, ale u południowych brzegów Jeziora Druzno (nie Drużno).

Na kręcenie korbami rowerów dało się namówić 13 osób z których dwie dotarły do nas po kilkunastu kilometrach pogoni. Cóż, tym razem organizatorzy nie czekali zbyt długo na spóźnialskich. Ruszyliśmy z ronda Kaliningrad i dla rozgrzewki pojechaliśmy lekko pod górę z Gronowa Górnego do Nowiny. Potem już znaną trasą przez Komorowo Żuławskie i Węzinę dotarliśmy do kolorowego mostu i skręciliśmy w prawo na drogę z płyt betonowych wzdłuż rzeczki Wąskiej, która uchodzi do Jeziora Druzno.

W drodze na docelowy punkt obserwacyjny Jeziora Druzno z którego widać także dobrze początek (lub koniec, jak kto woli) Kanału Elbląskiego weszliśmy na wał przeciwpowodziowy z którego widać było dobrze taflę jeziora w zasadzie już bez śladów lodu. Dostrzegliśmy za to i usłyszeliśmy dwa żurawie, które głośnym krzykiem jakby wiosennie nas pozdrowiły.
Przy punkcie obserwacyjnym uczestnicy wycieczki otrzymali słodkie, ale ulotne wsparcie energetyczne w postaci wafli kokosowych oraz prezent mniej ulotny w postaci map Krainy Kanału Elbląskiego.

Dalsza droga prowadziła wzdłuż Kanału Elbląskiego do pierwszego mostu w Klepie. Plan wycieczki przewidywał skręcenie przed nim w lewo i rozpoczęcie drogi powrotnej do Elbląga. Że jednak grupa składała się z doświadczonych rowerzystów i rowerzystki , padła propozycja przedłużenia jazdy w kierunku dwóch pierwszych pochylni Kanału Elbląskiego od Elbląga – tj. Całun Nowych i Jeleni.

W demokratycznym głosowaniu, a w zasadzie przez aklamację sprawa została szybko rozstrzygnięta i już pedałowaliśmy dalej. Przed Jelonkami czekał na nas błotny odcinek specjalny o długości 2 km. Daliśmy radę, i po chwili zameldowaliśmy się na suchym grzebiecie pochyli Jelenie. Tam zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie na środku Kanału Elbląskiego ( tory i trawa pochylni ułatwiły sprawę) i pojechaliśmy obejrzeć Całuny Nowe.

Przed tą pochylnią czekała na nas niemiła niespodzianka, bo okazało się, że zniknęły płyty betonowe przed pochylnią i znowu ugrzęźliśmy w błocie. Ciekawa sprawa, bo droga z płyt była tutaj ,,od zawsze’’. Może wrócą przed sezonem? Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło – tutaj Kanał Elbląski był jeszcze zamrożony, tak więc nazwie wycieczki stało się zadość.

Teraz pozostało tylko jeszcze odwiedzić sklep w Jelonkach, uzupełnić zapasy jedzenia i picia, i obrać kierunek na Elbląg. Drogą z płyt betonowych dotarliśmy z powrotem do Klepy, przekroczyliśmy mostem Kanał Elbląski i już asfaltami częściowo poznanymi podczas porannej jazdy dotarliśmy do miasta. Wycieczka zakończyła się w miejscu startu, czyli przy rondzie Kaliningrad.

Dziękuję Mateuszowi z ramienia elbląskiego oddziału PTTK za pomoc organizacyjną przy wycieczce. Podziękowania należą się także elbląskim mediom za skuteczne nagłośnienie wycieczki oraz wszystkim uczestnikom za wspólną, bezpieczną i spokojną jazdę.

Kolejna edycja Miejskich Wycieczek Rowerowych już 19 marca. Odwiedzimy mennonickie Jezioro. Już dziś serdecznie zapraszamy!



174 dni do MRDP.