INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 318.150 kilometrów, czyli zaraz po raz ósmy okrążę równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.87 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)



baton rowerowy bikestats.pl 2025 button stats bikestats.pl 2024 button stats bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Dane wyjazdu:
24.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:4.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Sobota, 25 lutego 2017 · | Komentarze 0

175 dni do MRDP.



Dane wyjazdu:
36.00 km 3.00 km teren
01:26 h 25.12 km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:4.0
Podjazdy:317 m

TRENING

Piątek, 24 lutego 2017 · | Komentarze 0

Trasa: Elbląg-Gronowo Górne-Wilkowo-Kamiennik Wielki-Milejewo-Piastowo-Elbląg Bażantarnia-ELBLĄG

Musiałem coś sprawdzić. Sprawdziłem, ale to nie jest tempo dla mnie :-). Cały czas szedł ogień :-)


176 dni do MRDP.


Kategoria WYCIECZKI <50


Dane wyjazdu:
12.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m
Rower:

To to, to tam po Elblągu

Czwartek, 23 lutego 2017 · | Komentarze 0

177 dni do MRDP.

7 pączków i tylko 12 km. Bilans energetyczny dzisiaj wyraźnie na plus :-)

A w Chinach na bogato ...


Dane wyjazdu:
86.00 km 10.00 km teren
03:51 h 22.34 km/h:
Maks. pr.:50.00 km/h
Temperatura:5.0
Podjazdy:668 m

FROMBORK

Środa, 22 lutego 2017 · | Komentarze 0

Trasa: ELBLĄG-Kamionek Wielki-Nadbrzeże-Suchacz-Tolkmicko-Chojnowo-Krzyżewo-Frombork-Pogrodzie-Milejewo-Jagodnik-ELBLĄG

MAPA

GALERIA


Wspaniały, chociaż różowy wschód słońca zdynamizował moje ruchy o poranku. Szybko byłem w trasie, gdzie jeszcze szybciej zapomniałem o jakichś różowościach, bo zrobiło się szaro i zaczął padać deszcz. I tak już było prawie do końca jazdy. 
Podczas jazdy sprawdziłem jak się ma GreenVelo po swojej pierwszej śnieżnej zimie. 

W Nadbrzeżu dziury bez zmian, od plaży w Kadynach do mostku na Grabiance pojawiły się płyty drogowe między płytami ,,Jumbo'' i można śmigać bez nadmiernych wstrząsów. Zmiana na +. Za Tolkmickiem Nadleśnictwo Elbląg informuje na tabliczkach, że trzeba uważać - a na co to zobaczycie w galerii. Po pierwszym roku szuter z kamieniami został doprowadzony przez samochody do stanu używalności rowerowej. Kamienie są wbite w ziemię i znajdują się tylko między śladami kół. Za to widać już pierwsze negatywy jazdy blachosmrodów - robią się koleiny, dziury i dziurki i jeszcze tylko geokrata nie wystaje spod nawierzchni. 

Odcinek specjalny MTB/Fatbike przed Chojnowem ma się dobrze, nawet bardzo dobrze niestety. Błotna masakra. Za Chojnowem jest w miarę OK - piszę to jadąc MTB  na oponach 2.2 cala. Trekingiem z sakwami jest mniej OK :-)
Odcinek Krzyżewo-Frombork to poprawione skarpy z których sypał się piach po jesiennych ulewach i magazyn geokraty w Nowinach. Chyba będzie coś robione? Poza tym dziury w nawierzchni duże i małe. Konieczna była jazda slalomem, a i  amortyzator miał co robić. 

Za Fromborkiem odcinek przez trzcinowisko jest lekko podtopiony w dwóch miejscach i jeszcze z resztkami lodu, ale przejezdny. Bauda szeroka i z wartkim nurtem niesie obecnie dużo wody z Wysoczyzny Elbląskiej do Zalewu Wiślanego. 

Przy MOR-ze zrobiłem w tył na lewo i pojechałem z powrotem. Że traciłem już czucie w palcach skorzystałem z Miejsca Przyjaznego Rowerzyście (MPR) we fromborskim Hotelu Kopernik i nieco się wysuszyłem. Nikt nie był zdziwiony moją prośbą i nikt nie chciał za to pieniędzy. Profesjonalnie, ale w końcu jego szefem jest rasowy biker. To najlepszy MPR w naszej okolicy.

Dalsza droga to już tylko walka z deszczem i przeciwnym wiatrem na DW 504. Droga jest w coraz gorszym stanie i żeby nie toczyć się w koleinach z wodą jechałem sobie dostojnie środkiem jezdni. Ruch był jednak na tyle mały, że kierowcy nie mieli ze mną problemów. 
W Elblągu od razu Kubuś pojechał na myjnię i za 2 zł doprowadził się moimi rękoma do porządku :-)


178 dni do MRDP.




Dane wyjazdu:
41.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:5.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Wtorek, 21 lutego 2017 · | Komentarze 0

179 dni do MRDP.

Ciepło, ciepełko, ciepłunio :-). Ale deszcz to mógłby w lutym nie padać. 


Dane wyjazdu:
40.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:3.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Poniedziałek, 20 lutego 2017 · | Komentarze 4

180 dni do MRDP.

Już niebawem... Mazurska Pętla Rowerowa. Obszerne szczegóły techniczne do pobrania TUTAJ.  Poza tym Cube  ma wymieniony napęd łącznie ze środkową koronką. 


Kategoria SERWIS


Dane wyjazdu:
35.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:4.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Piątek, 17 lutego 2017 · | Komentarze 0

183 dni do MRDP.
+4 na termometrze i człowiek ma wrażenie, że to już lato. Wszystko jest względne :-)


Dane wyjazdu:
17.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:3.0
Podjazdy: m
Rower:

To tu, to tam po Elblągu

Czwartek, 16 lutego 2017 · | Komentarze 4

184 dni do MRDP.

Tydzień mija mi wesoło, bardzo wesoło :-)). W regularnym użyciu jest szlifierka kątowa, a jej ofiarą padło już zapięcie rowerowe w postaci łańcucha AXA. Awaria zamka we wtorkowy wieczór zapewniła rowerowi nocleg na mrozie przy stojaku rowerowym, zaś mi gratisowy spacer do domu ze śpiewem na ustach imienia Walentego ;-)




Ciąg dalszy szopki z zapięciami miał odsłonę dzisiaj o poranku, kiedy to nie udało mi się uwolnić Gianta ze stalowych objęć U-locka MAGNUM. Do pracy udałem się tramwajem, wróciłem samochodem z kolegą i wziąłem ponownie do ręki szlifierkę. Za chwilę będę robotnikiem wysoko kwalifikowanym w tym narzędziu :-)). Narzędzie elektryczne poradziło sobie w kilka sekund z oboma zapięciami, z u-lockiem nieco dłużej.




Chyba zainwestuję w bardziej firmowe zapięcia... Ciekawe, jak jutro zareaguje ostatnie na składzie zapięcie :-)



Dane wyjazdu:
71.00 km 0.00 km teren
02:50 h 25.06 km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:-1.0
Podjazdy: m
Rower:

ZAMGLONE ŻUŁAWY

Środa, 15 lutego 2017 · | Komentarze 0

Trasa:ELBLĄG-Władysławowo-Bielnik II-Marzęcino-Nowy Dwór Gdański-Myszewo-Lubstowo-Jazowa-Bielnik II-Władysławowo-Helenowo-ELBLĄG

MAPA

W poszukiwaniu słońca wybrałem się na małą wycieczkę po Żuławach Wiślanych. Potężne mgły nie dały za wygraną i do końca jazdy słońca nie ujrzałem. Za to było przyjemnie ciepło, od +1 do - 1 w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie mogłem podziwiać piękną szadź.

Drogi miałem już czarne,  jeszcze mokre ale z  dobrą przyczepnością. Na dłużej zatrzymałęm sie w Myszewie, gdzie na ścianie kościoła są tablice ze znakami wysokiej wody, nawiedzającej w przeszłości Żuławy. Konia z rzędem temu, kto je odczytał :-)

Pomimo sezonu zimowego, praca przy budowie S7 trwa w najlepsze. Poza tym na Nogacie zobaczyłem ostatniego Mohikanina łowiącego pod lodem ryby. 


Zastawka-podstawowy element hydrotechniki Żuław Wiślanych














185 dni do MRDP.


Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
68.00 km 0.00 km teren
02:44 h 24.88 km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:0.0
Podjazdy:100 m
Rower:

DOOKOŁA DRUZNA

Wtorek, 14 lutego 2017 · | Komentarze 2

Trasa: ELBLĄG-Karczowiska Górne-Jezioro-Markusy-Balewo-Dzierzgonka-Stankowo-Marwica-Jelonki-Pasłęk-Bogaczewo-Komorowo Żuławskie-Nowina-Gronowo Górne-ELBLĄG

MAPA

Wyjazd pod znakiem ujadających przy łydkach kundelków i łapaniem równowagi podczas walki z nimi.  Apogeum nastąpiło w Stankowie, gdzie wszystkie burki były na luzie. Najważniejsze jednak, że czuć wiosnę w powietrzu, a piękne słońce nastraja pozytywnie. 



1. Most na Tinie w Jeziorze



2. Kanał Elbląski-miejsce spacerów :-)


3. Kanał Elbląski-pochylnia Jelenie


4. Nowa tablica informacyjna


5. Cukiernia w Pasłęku z pączkami Rafiego. Tęsknisz za nimi, co? :-)


6. Słoneczne Żuławy 


7. Zamrożone Jezioro Druzno i czarne ludziki na nim



186 dni do MRDP.