INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.91 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w kategorii

WARSZTATY ROWEROWEJ JAZDY

Dystans całkowity:389.00 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:04:27
Średnia prędkość:14.38 km/h
Maksymalna prędkość:45.00 km/h
Liczba aktywności:15
Średnio na aktywność:25.93 km i 4h 27m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
15.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:30.00 km/h
Temperatura:18.0
Podjazdy: m
Rower:

WARSZTATY MIEJSKIEJ JAZDY NA ROWERZE - II EDYCJA

Wtorek, 16 września 2014 · | Komentarze 2


Druga edycja warsztatów prowadziła nowymi drogami rowerowymi wzdłuż DW 504 oraz jedynym elbląskim pasem rowerowym. Jechało 9 osób. Trzecia edycja rusza już jutro o godzinie 17.00 spod Tawerny Tortuga na elbląskim Starym Mieście. 

Elbląg - warsztaty miejskiej jazdy na rowerze - edycja nr 2 © MARECKI

Elbląg - warsztaty miejskiej jazdy na rowerze - edycja nr 2 © MARECKIDane wyjazdu:
21.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:30.00 km/h
Temperatura:24.0
Podjazdy: m
Rower:

WARSZTATY MIEJSKIEJ JAZDY NA ROWERZE 2014 - I EDYCJA

Poniedziałek, 15 września 2014 · | Komentarze 3


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zaczyna się jutro, ale my już dzisiaj  zrealizowaliśmy pierwszą z pięciu zaplanowanych w tym roku edycji warsztatów miejskiej jazdy na rowerze.  Przy Tawernie Tortuga pojawiło się 12 osób chcących pogłębić swoją wiedzę z bezpiecznego i sprawnego poruszania się po Elblągu. 

Odwiedziliśmy nowe drogi rowerowe w rejonie przebudowanej drogi wojewódzkiej 503,  jak i dwa nowe elbląskie ronda na tej trasie. Na koniec poddaliśmy analizie skrzyżowanie przy rynku Płk. Dąbka/Piłsudskiego robiąc w sumie 9 km. 

Druga edycja warsztatów już jutro, o godzinie 17:00. Ruszamy też spod Tawerny Tortuga na Starym Mieście. Cały plan tygodniowy warsztatów jest TUTAJ


Elbląg - warsztaty miejskiej jazdy na rowerze - edycja nr 1 © MARECKI

Elbląg - warsztaty miejskiej jazdy na rowerze - edycja nr 1 © MARECKI


Większa fotorelacja uczestniczki warsztatów jest W TYM MIEJSCU. Dane wyjazdu:
38.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:45.00 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy: m
Rower:

ELBLĄSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU i WARSZTATY MIEJSKIEJ JAZDY NA ROWERZE - III EDYCJA

Sobota, 21 września 2013 · | Komentarze 4

Przedostatnim akordem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu był Elbląski Dzień Bez Samochodu. Tą akcją zwracamy uwagę na problemy transportowe dużych miast związane z nadmiernym rozwojem indywidualnej komunikacji samochodowej i zachęcamy do korzystania z komunikacji zbiorowej, jeżdżenia rowerem lub chodzenia piechotą.

Elbląskie obchody EDBS polegały m.in na zbiorowym przejeździe rowerzystów ulicami miasta. Na 20 km trasie urozmaiconej podjazdami i zjazdami jechało około 150 osób. Nowością była riksza klubu sportowego IKS Atak, która reklamowała przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej na siedząco. Odbędą się one w czerwcu w Elblągu. Rikszą kierował Marcin, który zrezygnował tylko z jednego podjazdu na trasie przejazdu. Naszą jazdę rozpoczęliśmy przy Bramie Targowej a zakończyliśmy na Placu Jagiellończyka, gdzie trwał rodzinny festyn rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Elbląg Europa.

Na placu wykonaliśmy zdjęcie rowerzystów w towarzystwie autobusu i samochodów, które miało wykazać, jak terenochłonnym środkiem transportu w stosunku do liczby przewożonych pasażerów jest samochód osobowy. Wyszło prawie idealnie ;-).

EDBS - efektywność wykorzystania przestrzeni miejskiej przez transport © Paweł Kulasiewicz


Zaprezentowaliśmy też test zapięć rowerowych polegający na ich cięciu nożycami do prętów i rur. Mordercze zmagania przetrwały tylko dwa zapięcia typu ,,U-lock'', czyli stalowe pręty w kształcie litery ,,U''. Linki, zarówno cienkie jak i grube ,,kiełbasy'', a także drobny łańcuch nie są rekomendowane do zapinania naszych ulubionych dwukołowców. Opór stawiały najwyżej przez 20 sekund.

Poza tym na Placu Jagiellończyka odbyły się konkursy, malowanie twarzy, skręcanie balonów i jazdy po rowerowym torze przeszkód. Zaś po festynie w Tawernie Tortuga odbyła się III edycja warsztatów miejskiej jazdy na rowerze. W tradycyjnie już kameralnym gronie 8 uczestników zrobiliśmy kilkukilometrową rundę po Elblągu podczas której pokazałem najważniejsze zasady bezpiecznej i ekonomicznej jazdy po mieście.

FOTOGALERIA

Dane wyjazdu:
53.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:23.0
Podjazdy: m
Rower:

WARSZTATY MIEJSKIEJ JAZDY NA ROWERZE- II EDYCJA

Niedziela, 30 czerwca 2013 · | Komentarze 1

Po Biegu Piekarczyka przyszła pora na kolejną edycję warsztatów uczących jak bezpiecznie i asertywnie jeździć rowerem po Elblągu.

Do Tawerny Tortuga, w której gościnnych progach odbyła się teoretyczna część zajęć, przyjechało 8 osób. Jak widać idea warsztatów z ogromnymi trudnościami przebija się do świadomości elbląskich rowerzystów. Czyżby wszyscy wszystko już umieli ;-)?

Warsztaty, organizowane w ramach Programu Bezpieczny Elbląg - Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna, są przeznaczone głównie dla osób pełnoletnich, które mają niewielkie doświadczenie w poruszaniu się rowerem po Elblągu.
Pomocą przy warsztatach służyli mi policjanci Komendy Miejskiej Policji, którzy na rowerowych patrolach przemierzają od kilku lat w sezonie nasze miasto.

Naszą jazdę ulicami i ddr Elbląga poprzedziła krótka prezentacja. Po niej nadszedł czas ruszenia w miasto. Z uwagi na niewielką grupę pojechaliśmy wszyscy razem. Wiodła ona ze Starego Miasta ulicami Zamkową, Wyszyńskiego, Tysiąclecia, Grunwaldzką do Placu Dworcowego i dalej ulicami Mickiewicza, Kościuszki, Wspólną, Sienkiewicza, przez Park Traugutta, do Grobli Św. Jerzego, 1 Maja, Park Planty na Stare Miasto.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za współpracę przy tej inicjatywie: Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu, Tawernie Tortuga, Elbląskiej Gazecie Internetowej Portel, Dziennikowi Elbląskiemu, serwisom Elblag.net i Info. Elbląg oraz nowemu sponsorowi elbląskiego środowiska rowerowego Bankowi BGŻ.

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy na rowerze © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy na rowerze © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy na rowerze © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy na rowerze © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy na rowerze © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy na rowerze © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy na rowerze © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy na rowerze © MARECKI


Dane wyjazdu:
11.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:20.00 km/h
Temperatura:16.0
Podjazdy: m
Rower:

WARSZATY MIEJSKIEJ JAZDY NA ROWERZE - I EDYCJA

Sobota, 11 maja 2013 · | Komentarze 2

Na pierwsze elbląskie warsztaty rowerowej jazdy po mieście zapisało się 12 osób. Do Tawerny Tortuga, w której gościnnych progach odbyła się teoretyczna część zajęć, przyjechało 5 osób. Zaś podczas naszej jazdy po Elblągu peleton rozrósł się do ponad 20 osób. Średnią wyciągnijcie sobie sami, ja z matematyki miałem tylko 3 :-).

Warsztaty, organizowane w ramach Programu Bezpieczny Elbląg - Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna, są przeznaczone głównie dla osób pełnoletnich, które mają niewielkie doświadczenie w poruszaniu się rowerem po Elblągu.
Pomocą przy warsztatach służyli mi policjanci Komendy Miejskiej Policji, którzy na rowerowych patrolach przemierzają od kilku lat w sezonie nasze miasto.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od akcentu sportowego polegającego na przejechaniu rowerowego toru przeszkód na którym uczniowie klas IV szkół podstawowych zdają egzamin na kartę rowerową. Dzięki uprzejmości SP nr 19 w Elblągu, która tor taki mi wypożyczyła mogliśmy sprawdzić czy powinniśmy mieć karty rowerowe :-).

Bezbłędne przejazdy zaliczyły tylko 2 osoby; nie udało się to zarówno mi, jak i policjantom.

Po tym krótkim sprawdzianie zasiedliśmy w fotelach i przedstawiłem prezentację. Po niej nadszedł czas ruszenia w miasto. Z uwagi na niewielką grupę pojechaliśmy wszyscy razem. Wiodła ona ze Starego Miasta ulicami Zamkową, Wyszyńskiego, Tysiąclecia, Grunwaldzką do Placu Dworcowego i dalej ulicami Mickiewicza, Kościuszki, Wspólną, Sienkiewicza, przez Park Traugutta, do Grobli Św. Jerzego, 1 Maja, Park Planty na Stare Miasto.

Po drodze zostały omówione zasady pokonywania przejazdów rowerowych, zasad pierwszeństwa, ruchu pieszych, oznakowania ddr, poruszania się pasem rowerowym, i bezpieczną jazdą po jezdni. Zwróciliśmy także uwagę na wyjazdy z bram i posesji. Przekazana została też wiedza na temat włączania się do ruchu i ruchu prawostronnego, który na ddr też przecież obowiązuje. Nie mogliśmy nie omówić tematu przejeżdżania przez przejścia dla pieszych i prawidłowego sygnalizowania manewrów ( zwłaszcza najtrudniejszego z nich, czyli lewoskrętu).

Po powrocie do Tortugi nadszedł czas na krótkie podsumowanie naszej jazdy, rozstrzygnąłem też kolejność miejsc w rywalizacji na torze przeszkód i rozdałem drobne prezenty dla uczestników. Testem wiedzy z przepisów nie męczyłem już szkolonych i w ten sposób pierwsza edycja warsztatów dobiegła końca.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za współpracę przy tej inicjatywie: Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu, Tawernie Tortuga, Elbląskiej Gazecie Internetowej Portel, Dziennikowi Elbląskiemu, serwisom Elblag.net i Info. Elbląg oraz oczywiście wspierającej mnie we wszelkich przedsięwzięciach rowerowych firmie ubezpieczeniowej ERGO Hestia.

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy rowerem © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy rowerem © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy rowerem © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy rowerem © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy rowerem © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy rowerem © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy rowerem © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy rowerem © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy rowerem © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy rowerem © MARECKI

Elbląskie warsztaty miejskiej jazdy rowerem © MARECKI