INFO

avatar Ten blog rowerowy prowadzi MARECKY z miasta Elbląg. Mam przejechane od 1995r. 284.763 kilometry, czyli właśnie po raz siódmy okrążyłem równik :-). Pomykam po drogach i dróżkach z prędkością 20.88 km/h i tak jest OK.
Więcej o mnie.

MOJA STRONA INTERNETOWA

marecki.home.pl

KATALOG ŻUŁAWSKICH DOMÓW PODCIENIOWYCH

DOMY PODCIENIOWE Z XVIII/XIX w.

MOJE GALERIE

FOTOSIK (do 30.04.2023)baton rowerowy bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

ARCHIWUM BLOGA

Wpisy archiwalne w miesiącu

Grudzień, 2011

Dystans całkowity:499.00 km (w terenie 5.00 km; 1.00%)
Czas w ruchu:04:09
Średnia prędkość:20.48 km/h
Maksymalna prędkość:40.00 km/h
Maks. tętno maksymalne:170 (90 %)
Maks. tętno średnie:120 (64 %)
Suma kalorii:2000 kcal
Liczba aktywności:21
Średnio na aktywność:23.76 km i 4h 09m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
18.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:7.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Czwartek, 15 grudnia 2011 · | Komentarze 3

Dobiegają końca prace budowlane przy Hotelu Elbląg. Będzie to obecnie jedyny **** hotel w Elblągu. Poniżej kilka fotek z zewnątrz, a kiedyś może i wewnątrz ;-). Przy okazji jest też foto dzienne głównej choinki Elbląga - ładniejsza wersja nocna już niebawem.

WYGLĄDA też na to że trzeba będzie lekko zmodyfikować plan wycieczek w 2012 r. przedstawiony uczestnikom podczas GRUDNIOWYCH PĄCZKÓW :-).

HOTEL ELBLĄG **** © MARECKI

HOTEL ELBLĄG **** © MARECKI

HOTEL ELBLĄG **** © MARECKI

DETALE ARCHITEKTONICZNE © MARECKI

DETALE ARCHITEKTONICZNE © MARECKI

DETALE ARCHITEKTONICZNE © MARECKI


ELBLĄSKA CHOINKA © MARECKI


Dane wyjazdu:
0.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m
Rower:

OLSZTYN-KONFERENCJA PSWE

Środa, 14 grudnia 2011 · | Komentarze 3

Jeżdżenia po Olsztynie tym razem nie było (było TUTAJ), ale zanim zasiadłem w auli Urzędu Marszałkowskiego zrobiłem sobie mały spacer po stolicy naszego województwa. Skupiłem się na Starym Mieście.

Mają tam stojaki rowerowe będące wariacją odwróconej litery ,,U'', czyli konstrukcji pozwalającej bezpiecznie, stabilnie i szybko zamknąć rower za koło i ramę przy pomocy zapięcia typu U-LOCK.

Są to konstrukcje z żeliwa, ładnie komponujące się z otoczeniem. Mocowane na 5 śrub, niektóre z pewnymi luzami, a jeden już gotowy do wyniesienia przez złomiarzy. Ustawione w kilku miejscach, po 2-3 sztuki. Wygląda też na to że są jednostronne, czyli dobrze będzie oparty i zapięty tylko jeden rower, a drugi tak ,,na sztukę''.

Poza tym dojrzałem znaki szlaku Świętego Jakuba, którego jedna z odnóg ma przebiegać też przez ELBLĄG. Nie jest to typowy szlak rowerowy, ale oczywiście do Santiago de Compostela rowerową pielgrzymkę też można odbyć.

Jak już jesteśmy przy szlakach, to organizator konferencji, PSWE jest liderem konsorcjum projektowego Szlaku Żelaznej Kurtyny-ICT EUROVELO 13. Oj, będzie gdzie jeździć :-).

Ps. Na wschodzie zimy też nie widać :-).

OLSZTYN-STOJAKI ROWEROWE NA STARYM MIEŚCIE © MARECKI

OLSZTYN-STOJAKI ROWEROWE NA STARYM MIEŚCIE © MARECKI

OLSZTYN-STOJAKI ROWEROWE NA STARYM MIEŚCIE © MARECKI

OLSZTYN-STOJAKI ROWEROWE NA STARYM MIEŚCIE © MARECKI

OLSZTYN-STOJAKI ROWEROWE NA STARYM MIEŚCIE © MARECKI

OLSZTYN-STOJAKI ROWEROWE NA STARYM MIEŚCIE © MARECKI

OLSZTYN-STOJAKI ROWEROWE NA STARYM MIEŚCIE © MARECKI

TABLICA SZLAKU ŚW. JAKUBA © MARECKI

TABLICZKA KIERUNKOWA SZLAKU ŚW. JAKUBA © MARECKI
Kategoria OR


Dane wyjazdu:
28.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:7.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Wtorek, 13 grudnia 2011 · | Komentarze 0

Pisanie o eleganckiej pogodzie już mnie zaczyna nudzić :-). Dodam więc, że wykorzystując piękną aurę pojeździłem sobie ,,na bogato'' po Elblągu. Obstawiam, że śniegu w tym roku nie zobaczymy ;-).

W linku najnowsza metoda odchudzania :-). WARTO SPOJRZEĆ


Dane wyjazdu:
14.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:4.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Poniedziałek, 12 grudnia 2011 · | Komentarze 2

Kolejny dzień pięknej pogody zakłócony przez ,,standardowe'' wymuszenie pierwszeństwa na parkingu koło byłego szpitala wojskowego. Pani skręcała w lewo, a ja jechałem sobie z rękoma na hamulcach z góry. Jej wzrok mówił: w grudniu na rowerze :-).


Dane wyjazdu:
85.00 km 5.00 km teren
04:09 h 20.48 km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:5.0
Podjazdy: m

GRUDNIOWE PĄCZKI

Niedziela, 11 grudnia 2011 · | Komentarze 4

Elbląski Plac Słowiański to najwyraźniej ulubione miejsce elbląskich rowerzystów, bo tydzień po rekordowym frekwencyjnie ALLEYCATCIE, ponownie zjawił się na nim mały tłum bikerek i bikerów, a dokładnie 27 dusz.

NA STARCIE © MARECKI


Dystans do przejechania był tym razem nieco większy, ale cel naszej jazdy usprawiedliwiał ten wysiłek ;-). Po raz szósty wybraliśmy się do cukierni w Nowym Stawie, aby podsumować mijający rok i porozmawiać o planach na 2012 r.

TRASA: ELBLĄG-Helenowo-Wikrowo-Jegłownik-Michałowo-Lubstowo-Świerki-NOWY STAW-Lubieszewo-Orłowo-Nowy Dwór Gdański-marzęcino-Kępiny Wielkie-Nowakowo-ELBLĄG

PEŁNA FOTORELACJA

Po dwóch latach przerwy spowodowanych budową elektrowni wodnej na Nogacie w Michałowie, ponownie jechaliśmy naszą tradycyjną trasą, zastanawiając się, czy bramka będzie otwarta czy będziemy skakać przez płot :-).

Problemu nie było, wszystko mieliśmy otwarte i nic nie trzeba było nosić. Do Nowego Stawu istotną trudność sprawiał tylko wiatr, wiejący w twarz i dający obietnicę sprawnej jazdy do Elbląga :-).
MICHAŁOWO-WJEŻDŻAMY NA TEREN ELEKTROWNI I ŚLUZY © MARECKI

NA TRASIE ZA NOGATEM © MARECKI

TAK UBRANYM NIE NALEŻY W GRUDNIU JEŹDZIĆ ;-) © MARECKI

W okolicach Lubstowa zapoznaliśmy się ze 100 metrowym odcinkiem żuławskiego błotka, które nie było tak zmrożone jak się tego spodziewałem.

W Nowym Stawie czekała na nas 4 osobowa elbląska grupa samochodowa z RAFIM i PIOTRO na czele. Poza tym w cukierni byli bikerzy z Nowego Dworu Gdańskiego i Malborka, którzy na szczęście szybko wynieśli się z lokalu, bo inaczej byśmy mieli 2 stoliki na 27 osób :-)). A tak mieliśmy ich 6, co też rewelacją nie było.
NOWY STAW-STOJAK ROWEROWY NIE CIESZYŁ SIĘ ZAINTERESOWANIEM :-) © MARECKI

NASZE DWIE RODZYNKI NA TRASIE: DOROTA i WIOLETTA © MARECKI

NOWY STAW-ZABRAKŁO KRZESEŁ :-) SKANDAL! © MARECKI

PIOTR I JEGO BIG HAMBURGER :-) © MARECKI

MANIEK Z POŻYWNĄ ZAPIEKANKĄ :-) © MARECKI


Ponad godzinny popas w końcu się zakończył i wyturlaliśmy się z ciepłej ciastkarni na nowostawski rynek. Poganiani przez zachodni wiatr ruszyliśmy w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie zajrzeliśmy w okolice Muzeum Żuławskiego, sprawdzając ile kosztują bilety i obiecując sobie wizytę w jego wnętrzach.

NOWY DWÓR GDAŃSKI-MUZEUM ŻUŁAWSKIE © MARECKI


W Marzęcinie stanęliśmy przy ulubionym sklepie spożywczym, uzupełniliśmy zapasy izotoników i ruszyliśmy w mocno już okrojonej grupie w kierunku promu na Nogacie w Kępinach Wielkich.

MARZĘCINO-ODPOCZYNEK PRZY SKLEPIE © MARECKI


Za promem grupa nienasyconych pojechała dokręcać do pełnej setki okrążając Wyspę Nowakowską, a my jak Pan Bóg przykazał pojechaliśmy najkrótszą drogą do Elbląga :-).

Na rampie przy ul. Mazurskiej pożegnaliśmy się i każdy pojechał w sobie wiadomym kierunku. Tym samym ostatnia z zaplanowanych wycieczek w roku 2011 dobiegła końca.

Wszystkim uczestnikom moich wycieczek dziękuję za wspólne pedałowanie w ciągu całego roku, zapraszam już na styczeń 2012 r., gdyż jak wiecie nie ma złej pogody na rower, są tylko ... :-).

Pozdrower.
Kategoria WYCIECZKI 50-150


Dane wyjazdu:
16.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:32.00 km/h
Temperatura:6.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Piątek, 9 grudnia 2011 · | Komentarze 3

O poranku mały śnieg z deszczem, ale potem dzięki konkretnemu wiatrowi wszystko zostało przewiane i pokazało się słońce. Ubierzcie się dobrze w NIEDZIELĘ.


Dane wyjazdu:
20.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:6.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Czwartek, 8 grudnia 2011 · | Komentarze 0

Mija 10 miesięcy czystej jazdy na oponach Schwalbe Marathon Dureme 700x40 (same opony są u mnie 13 miesięcy). Przemieszczam się na nich po naszym pięknym mieście prawie dzień w dzień, po ulicach i chodnikach na których można spotkać różne ostre rzeczy. I co? Otóż i nic :-).

Od 10 miesięcy nie musiałem ani razu kleić dętki!!! Przy poprzednich oponach średnia to było 1-2 dętki miesięcznie. Łatwo policzyć, że zaoszczędziłem sporo kasy, opony pomimo wysokiej ceny(120 zł/1 szt.) już się zwróciły. Na wadze pokazują przyzwoite 650 gram (drut), a bieżnik wygląda na nieścieralny ;-). Ich przejechany dystans to 1300 km w zeszłym roku i około 4000 km w 2011.

Pewnie po tych peanach jutro przebiję dętkę :-)).
Kategoria SERWIS


Dane wyjazdu:
24.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:31.00 km/h
Temperatura:6.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Środa, 7 grudnia 2011 · | Komentarze 2

Takie tam spokojne patataj po mieście, do czasu jak zobaczyłem tego cudaka :-).

BLACHOSMRÓD NA DDR © MARECKI


Dane wyjazdu:
20.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:32.00 km/h
Temperatura:7.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Wtorek, 6 grudnia 2011 · | Komentarze 7

O poranku przez chwilę widziałem coś jakby śnieg, ale potem było już tylko słonecznie i nadal ciepło. Można by to to uznać za prezent od Mikołaja, gdyby nie fakt, że tak jest od dłuższego czasu :-).

Poniżej kilka fotek z prowadzonych na szeroką skalę przygotowań elbląskiej GÓRY CHROBREGO do zimy.

STACJA NARCIARSKA GÓRA CHROBREGO-PRZED SEZONEM 2012 © MARECKI

STACJA NARCIARSKA GÓRA CHROBREGO-PRZED SEZONEM 2012 © MARECKI

STACJA NARCIARSKA GÓRA CHROBREGO-PRZED SEZONEM 2012 © MARECKI

STACJA NARCIARSKA GÓRA CHROBREGO-PRZED SEZONEM 2012 © MARECKI

STACJA NARCIARSKA GÓRA CHROBREGO-PRZED SEZONEM 2012 © MARECKI

STACJA NARCIARSKA GÓRA CHROBREGO-PRZED SEZONEM 2012 © MARECKI


Dane wyjazdu:
32.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m
Rower:

Standard

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 · | Komentarze 0

Pogoda w dalszym ciągu płata ciepłe figle, a wczorajsza mała burza to jakiś ewenement pogodowy :-). Na sobotnim Alleycatcie dostrzegłem, że jedna z uczestniczek zabawy jest bardzo eleganckim przykładem elbląskiego cycle chic. Pod pseudonimem MC KOALA kryje się Izabella, której dziękuję za cierpliwe pozowanie :-).

IZABELLA CYCLE CHIC © MARECKI

ROWER IZABELLI © MARECKI

I JESZCZE RAZ ROWER IZABELLI © MARECKI


Więcej elbląskiej mody rowerowej jest TUTAJ.